reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Hej ja bede miec w dniu badania 11t4d daj znac czy ok u ciebie wyszlo chyba ze lekarz teraz w srode mi powie ze mam isc pozniej na badania prenatalne. Bo przy trojce moze byc to inaczej
Dam znać w czwartek, choć pełne wyniki będę miała po tygodniu. Mi wyznaczyli 3 sierpnia z terminu porodu, ale znowu termin porodu jest wyliczony z wielkości płodu, a wielkość płodu jest chyba zawyżona, bo jajo w 24 DC miałam jeszcze niepekniete :) w każdym razie, niby wyznaczyli mi optymalny termin badania co znaczy że tydzień wcześniej też niby dałoby się już zbadać. W środę lekarz zmierzy ci jeszcze maluchy i będziesz wszystko wiedziała, min. Wielkość do USG genetycznego to 45mm. U ciebie oczywiście może być różnie, bo sama ciąża jest wyjątkowa, mam nadzieję że jesteś pod dobrą opieką :)
 
reklama
Co do tygodni ciąży to może ten wpis rozwieje wątpliwości :)
Link do: Czy ciąża trwa 9 miesięcy? - Blog mama ginekolog. Uniwersalna opowieść o życiu i wiedza medyczna dla kobiet

Ja u ginekologa zawsze mówię dokładnie tj. np. 12 tc.2d., a jak skończony 12 to rodzinie i znajomym, że jestem w 13.

Co do mojego prenatalnego to się nie odbyło... Zapisano mnie na usg na złym sprzęcie i jutro o 7:00 powtórka dzięki uprzejmości lekarza, który zapisał mnie jako dodatkową pacjentkę. Na dzisiejszym było widać tylko tyle, że maluch jest bardzo ruchliwy, serduszko dobrze bije i chyba jest siusiak. Jutro będzie wiadomo co z przeziernością, przepływami itp.
 
Witam :-)
AlexF mój syn ma 7 lat więc już samodzielny ale jak się trafia wieczór bez niego to pustka jakaś taka i tyyyle czasu :)

Dotkass odpoczywaj :)

Martula uwielbiam mojito :biggrin2: ostatnio też popijalam bezalkoholowe

Dorcia szybkiego, bezproblemowego remontu :tak:

No i skleroza mnie dopadła, nie pamiętam komu jescze miałam odpisać o_O
U nas upał niesamowity, nie lubię takiej pogody :no2:
Jutro ma przyjść do pracy moja następczyni /zastepczyni choć uważam ze nie jest to najlepszy pomysł bo mam zakończenie miesiąca i milion rzeczy do zrobienia przed przyszłotygodniowym urlopem czyli wariactwo totalne i nie będę w stanie jej nic spokojnie pokazać, ale szef stwierdził że to dobry pomysł o_O
My dziś kończymy 12 tydzień :biggrin2: Mdłości się czasem jescze pojawiają ale te całodzienne odeszły w niepamięć i mam nadzieję nie wrócą. Choć widzę ze przez brak mdłości zaczynam jeść coraz więcej :sorry: brzuch czasem trochę ciągnie ale ogólnie ok :) wizyta w środę, mam nadzieję wszystko u Maluszka ok
Wow ale masz dużego synka!

Nam tak drugi raz dziadki zaserwowalli wolne popołudnie, i raz mąż zabrał synka do rodziców i wtedy też było jakieś szaleństwo wolnego czasu i próżności :-D

Wydaje mi się, że więcej chłopców mamy na forum niż dziewczynek :)
 
Mamusiny bigos [emoji7][emoji7] borze szumiacy nie macie litosci! Mame z bigosem mam 1500km od siebie. Wasza wina i nie obchodzi mnie jak to zrobicie ale na jutro mam miec na obiad mamy bigos! [emoji12]
Jeju no az slinianki wrzucily piaty bieg

Ciagle nie mam sil. Nie ma mowy zebym szla i mowila jednoczesnie bo lapie zadyszke, naczynia myje na raty bo mi sie slabo robi jak stoje w miejscu. Niech to juz minie, lekarz mowil, ze to minie w drugim trymestrze jak uklad krazenia zaadaptuje sie do ciezszej pracy ale chyba musze poczytac jak sobie w tej kwestii pomoc bo czuje sie jak staruszka z jednym plucem.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
:)
Ja też czekam na ten etap, kiedy dostanę powera drugiego trymestru! Dziś wg OM 14t2d i ciągle brakuje mi sił, choć może też przez mój niestabilny stan psychiczny jest jeszcze tak nijak... Czekamy razem na lepszy czas! A później znowu będzie dogorywanie, znam z doświadczenia :D
 
Ja się już nie mogę doczekać 11 sierpnia!!! Mam wtedy wizytę i może będzie widać co maluch ma między nóżkami :D
Lekarz na prenatalnych powiedział, że dziecko będzie z tych mniejszych więc tak po cichu liczę na dziewczynkę :p
 
Ja się już nie mogę doczekać 11 sierpnia!!! Mam wtedy wizytę i może będzie widać co maluch ma między nóżkami :D
Lekarz na prenatalnych powiedział, że dziecko będzie z tych mniejszych więc tak po cichu liczę na dziewczynkę :p
Życzę Ci żeby maluch ujawnił swoja płec. Może koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego tez dowiem się kogo noszę pod sercem. Myślałas juz nad ewentualnym imionami?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mamusiny bigos [emoji7][emoji7] borze szumiacy nie macie litosci! Mame z bigosem mam 1500km od siebie. Wasza wina i nie obchodzi mnie jak to zrobicie ale na jutro mam miec na obiad mamy bigos! [emoji12]
Jeju no az slinianki wrzucily piaty bieg

Ciagle nie mam sil. Nie ma mowy zebym szla i mowila jednoczesnie bo lapie zadyszke, naczynia myje na raty bo mi sie slabo robi jak stoje w miejscu. Niech to juz minie, lekarz mowil, ze to minie w drugim trymestrze jak uklad krazenia zaadaptuje sie do ciezszej pracy ale chyba musze poczytac jak sobie w tej kwestii pomoc bo czuje sie jak staruszka z jednym plucem.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Mam to samo z tą zadyszka!! Najgorzej jak w pracy robię szkolenie i po pół godziny gadania łapie zadyszkę i muszę odpoczywać, albo mówię taka zasapana. Niedługo zaczną się martwić, że mam problemy z sercem [emoji23] super mi się tylko jeździ na rowerze, ale to dlatego że po prostu jeżdżę wolniej i po płaskim, trasy ze wzniesieniami niestety odpadają.
 
Do góry