reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Byłam na USG, dziś lekarz mówił, że jakbym mu nie powiedziała o plamieniu to by się nie domyślił, bo jest czyściutko. Serduszko bije, ale martwi mnie co innego.
Byłam na USG równo tydzień temu, wtedy mi powiedziano, że to 5/6 tydzień, bobo miał 0.19 cm, dziś lekarz zbadał i mówił, że to mniej więcej 5 tydzień, bo bobo ma 0.55 cm. Sprzęt ma tragiczny, powiedział, że granica błędu może być spora. Ale zakładając, że pomiar jest prawidłowy, to nie za wolno rośnie? W tydzień 3 mm?

Przepisał Dupka, dziś byłam też oznaczyć progesteron, więc sobie zobaczę, ale mówił, że nawet jak będzie ok. to nie ma przeciwwskazań żebym łykała dodatkowo. Ostrzegł tylko przed butami na obcasach, podobno łatwiej złamać nogę przy wyższym progesteronie.

U mnie plamienie nie miało nawet lekkiego zabarwienia krwi. Było brudne i nawet nie wiem co to za barwa. Jasnobrązowa?

No to wspaniałe wieści dotyczące plamienia. Co do wielkości człowieczka to jeśli sam lekarz mówi Ci ze rozbieżność może być duża to pewnie tak jest. Przy takim małym ludziku wystarczy że najedzie kursorem odrobinę bliżej i już tracisz na "wielkosci". Ale może warto poszukać kogoś z lepszym usg.
 
reklama
Byłam na USG, dziś lekarz mówił, że jakbym mu nie powiedziała o plamieniu to by się nie domyślił, bo jest czyściutko. Serduszko bije, ale martwi mnie co innego.
Byłam na USG równo tydzień temu, wtedy mi powiedziano, że to 5/6 tydzień, bobo miał 0.19 cm, dziś lekarz zbadał i mówił, że to mniej więcej 5 tydzień, bo bobo ma 0.55 cm. Sprzęt ma tragiczny, powiedział, że granica błędu może być spora. Ale zakładając, że pomiar jest prawidłowy, to nie za wolno rośnie? W tydzień 3 mm?

Przepisał Dupka, dziś byłam też oznaczyć progesteron, więc sobie zobaczę, ale mówił, że nawet jak będzie ok. to nie ma przeciwwskazań żebym łykała dodatkowo. Ostrzegł tylko przed butami na obcasach, podobno łatwiej złamać nogę przy wyższym progesteronie.

U mnie plamienie nie miało nawet lekkiego zabarwienia krwi. Było brudne i nawet nie wiem co to za barwa. Jasnobrązowa?

A w ogóle to mój w 6tc miał 2mm i lekarz powiedział że idealnie więc Twoje 5mm to sporo:)
 
W ogóle jak często można robić to USG? Ja bym najchętniej chodziła z głowicą w pi...e cały dzień.

Leję :D Podobno zbyt częste usg może być szkodliwe. Ja miałam w pierwszej ciąży na każdej wizycie i pod koniec conajmniej raz na tydzień. Dziecko niby zdrowe, ale trochę opóźnione w mowie. Nie wie czy to miało wpływ czy nie.
 
Ja mam mdłości wieczorem więc w ogóle jestem inna :)

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie wczoraj popoludniu wlasnie zlapaly. Nie jestes jedyna w swojej inszosci :p

Ja tam w to nie wierzę :D też macie takie pryszcze? Ja wyglądam jak nastolatka...tragedia

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
Mi wysypalo mase zaskornikow :(

Ja też nie mam porannych mdłości tylko wieczorne . Chłopca powiadasz? To mąż skakałby z radości :).

Ja dziś mam usg, stresuję się czy serce dalej bije i czy krwiak się zmniejszył.
Powodzenia i zycze samych dobrch wiadomosci [emoji1377]


U mnie tez pojawily sie mdlosci. Narazie przejadam je arbuzem :)
To wspolczuje nam obu :( ja dzisiaj suchym chlebem i herbata mietowa pomoglam sobie rano i teraz tylko glowa mnie boli :(

Byłam na USG, dziś lekarz mówił, że jakbym mu nie powiedziała o plamieniu to by się nie domyślił, bo jest czyściutko. Serduszko bije, ale martwi mnie co innego.
Byłam na USG równo tydzień temu, wtedy mi powiedziano, że to 5/6 tydzień, bobo miał 0.19 cm, dziś lekarz zbadał i mówił, że to mniej więcej 5 tydzień, bo bobo ma 0.55 cm. Sprzęt ma tragiczny, powiedział, że granica błędu może być spora. Ale zakładając, że pomiar jest prawidłowy, to nie za wolno rośnie? W tydzień 3 mm?

Przepisał Dupka, dziś byłam też oznaczyć progesteron, więc sobie zobaczę, ale mówił, że nawet jak będzie ok. to nie ma przeciwwskazań żebym łykała dodatkowo. Ostrzegł tylko przed butami na obcasach, podobno łatwiej złamać nogę przy wyższym progesteronie.

U mnie plamienie nie miało nawet lekkiego zabarwienia krwi. Było brudne i nawet nie wiem co to za barwa. Jasnobrązowa?
Super wiesci :)

Hej!
Byłam dzisiaj na USG i wszystko jest w porządku. Fasola ma 3,8 mm, serduszko bije. Ale mi ulżyło! Wg USG to 6 tydz 1 dzień i termin na 22 lutego.

Jeśli chodzi o cerę teraz to u mnie jest bez skazy. Zawsze miałam ładniejszą w ciąży. I zmarszczki znikają;) Czekam jeszcze aż włosy się poprawią i to zazwyczaj był koniec plusów; )

Fasolka:

Zobacz załącznik 812842
Swietnie i gratuluje :)

W ogóle jak często można robić to USG? Ja bym najchętniej chodziła z głowicą w pi...e cały dzień.
Nie wiem jak czesto ale mam ochote na to samo co Ty [emoji28][emoji23]





[emoji33] 67,7kg ---> 57kg ---> 52kg [emoji7]
 
A w ogóle to mój w 6tc miał 2mm i lekarz powiedział że idealnie więc Twoje 5mm to sporo:)
Czyli co lekarz to opinia :) super, że jest to forum.

Leję :D Podobno zbyt częste usg może być szkodliwe. Ja miałam w pierwszej ciąży na każdej wizycie i pod koniec conajmniej raz na tydzień. Dziecko niby zdrowe, ale trochę opóźnione w mowie. Nie wie czy to miało wpływ czy nie.

Moja siostra po trzech poronieniach, też bardzo często miała USG, dzieci rozwijają się póki co prawidłowo. W mowie jedna jest, aż za dobra.
Ty masz chłopca, podobno to powszechniejsze u chłopców, leniwsi zostają do końca życia :D
 
Czyli co lekarz to opinia :) super, że jest to forum.



Moja siostra po trzech poronieniach, też bardzo często miała USG, dzieci rozwijają się póki co prawidłowo. W mowie jedna jest, aż za dobra.
Ty masz chłopca, podobno to powszechniejsze u chłopców, leniwsi zostają do końca życia :D
Oj tak. Leniwy, to on jest :D
 
reklama
Moja cera strasznie się przetluszcza i wysyłali mnie strasznie na plecach i brodzie. Jestem na urlopie i staram się wogole nie malować. Niewiem co się dzieje z ta cerą. Ostatnio wspominałam ze po wynikach w moczu miałam białko i podwyższone leukocyty dzisiaj powtórzyła mocz i teraz jest wszystko w normie. Trochę się uspokoilam ale na wizytę musze czekać do wtorku. Mam nadzieje ze juz usłyszę serce dzidzi to będzie już końcówka 9 tyg.
 
Do góry