reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe kreski 💕 Niech Walentynkowa moc nam przyniesie kresek stos 🎀

reklama
Ja przed chwilą w pracy musiałam iść do łazienki się wypłakać bo dowiedziałam się o organizowaniu mojej bratowej baby shower jako niespodziankę. Dopiero było gender party. A rano ta biel moja na teście. Ich teksty że ja przesadzam, tylko Wy tu rozumiecie co czuję człowiek w takiej sytuacji.
Przykro mi. Teksty mogliby sobie darować, a na imprezę pamiętaj, że nie musisz iść. Ja to w ogóle nie ogarniam tych imprez i na szczęście w moim bliskim otoczeniu się ich nie wyprawia. Chyba za stara jestem albo jakaś zacofana. :p
 
Ja przed chwilą w pracy musiałam iść do łazienki się wypłakać bo dowiedziałam się o organizowaniu mojej bratowej baby shower jako niespodziankę. Dopiero było gender party. A rano ta biel moja na teście. Ich teksty że ja przesadzam, tylko Wy tu rozumiecie co czuję człowiek w takiej sytuacji.
Mocno ściskam bo wiem dobrze jaki to jest ból 🫂😥 mnie niecały miesiąc po poronieniu dziewczyny dodały do grupy organizującej baby shower niespodzianke dla mojej koleżanki z liceum/studiów. Uprzejmie odmówiłam obecności, bez tłumaczenia się, natomiast żeby było "milej" to później moja koleżanka dla której to wydarzenie było właśnie organizowane się na mnie srogo obraziła. Stwierdziłam, że w takim razie nie chce kontynuować tej znajomości
 
Chodzi o ubezpieczenie na życie czy pakiet medyczny?
Pakiet medyczny :) wczoraj jak byliśmy u androloga i siedziałam koło recepcji to praktycznie wszyscy realizowali wizyty i badania właśnie na allianz/PZU i się zaczęłam zastanawiać czy by to nie miało większego sensu zamiast ten beznadziejny Luxmed :)
 
I skoro o wirusie mowa to absolutnie wszystkim polecam, ale szczególnie Tobie zaszczepienie się przeciw HPV szczepionką Gardasil 9. Ona jest dosyć droga (400-500 pln za dawkę, potrzeba trzech), ale nie jest się do końca życia zarażonym wirusem, który może zamienić się w raka. Jeżeli masz rozwinięty jeden typ to ta szczepionki chroni Cię przed wszystkimi innymi. Ja mam 16 i 52 i zaszczepiłam się mino to. Chodzą tez głosy wśród lekarzy, ale nie jest to jeszcze potwierdzone, ze być może szczepionka tez działa na już rozwinięte typy.
Właśnie pytałam o szczepienie, bo też o nim słyszałam. Lekarz powiedział, że bez sensu jak już wirusa mam. Byłam też szczepiona jako nastolatka. I w sumie nie wiem jaki mam dokładnie bo jest wyszczególnione ich chyba z 10 i jest tylko info, że jakiś z nich lub kombinacja kilku. Na 16 i 18 mam ujemny test.
 
Właśnie pytałam o szczepienie, bo też o nim słyszałam. Lekarz powiedział, że bez sensu jak już wirusa mam. Byłam też szczepiona jako nastolatka. I w sumie nie wiem jaki mam dokładnie bo jest wyszczególnione ich chyba z 10 i jest tylko info, że jakiś z nich lub kombinacja kilku. Na 16 i 18 mam ujemny test.
okej, No to całe szczęście. Gardasil 9 to najlepsza szczepionka na rynku obecnie, bo chroni przed 9 wariantami najbardziej onkogennymi (w tym 16 i 18). Twój lekarz powiedział Ci nieprawdę. Szczepionka chroni przed wszystkimi wariantami, które się nie rozwinęły. To jest informacja, którą otrzymałam od wieeeeelu lekarzy, w tym również lekarzy z instytutu onkologii, w którym się leczę.

Jak się zdecydujesz zaszczepić to obecnie najniższa cena na szczepionkę jest w aptece DOZ (około 420 pln za dawkę), a kwalifikację oraz szczepienie powinni Ci wykonać w Twojej przychodzi rodzinnej (ja i wielu moich znajomych tak zrobiło).

Jeżeli chodzi o leczenie: ja przez ponad rok od pierwszej diagnozy się trochę tułałam z tym problemem od Annasza do Kaifasza, aż finalnie mi lekarz w luxmedzie polecił swoją koleżankę z roku, która właśnie przyjmuje w Instytucie Onkologii w Warszawie i ona teraz mnie prowadzi. Ona zajmuje się wyłącznie tym, na miejscu w instytucie mają wszystko, co trzeba i prowadzą chyba najlepiej w Polsce to. I terminy tez są zazwyczaj dwu/ trzy miesięczne (co biorąc pod uwagę, ze to choroba, która się głównie obserwuje) jest mega krótko. Jak masz możliwość być w Warszawie (albo może w ogóle stad jesteś) to baaaaardzo Ci polecam.

Moja mama tez jest zarażona i tez się leczy w Instytucie, bo jak przejrzałam jej historie z jej miasta to się za głowę złapałam.
 
Ja przed chwilą w pracy musiałam iść do łazienki się wypłakać bo dowiedziałam się o organizowaniu mojej bratowej baby shower jako niespodziankę. Dopiero było gender party. A rano ta biel moja na teście. Ich teksty że ja przesadzam, tylko Wy tu rozumiecie co czuję człowiek w takiej sytuacji.
Bardzo mi przykro 😔 wiem co czujesz.. niestety ludzie nie myślą, że dla nas starających się i po przejściach takie teksty że przesadzamy ranią bardzo.. tulę mocno ❤️
 
Bardzo mi przykro 😔 wiem co czujesz.. niestety ludzie nie myślą, że dla nas starających się i po przejściach takie teksty że przesadzamy ranią bardzo.. tulę mocno ❤️
ja mam mieszane uczucia, bo imo to trochę zależy kto i dlaczego mówi to, że przesadzamy. Mnie każda ciąża w bliskim otoczeniu ścina i powala na łopatki, ale jednocześnie z tylu głowy wiem, że to jest moje i staram się tym opiekować samodzielnie. Myślę, ze oczekiwanie, ze cały świat będzie chodził na paluszkach, uważał na każde słowo przy nas jest przesadą. Ludzie mają prawo cieszyć się swoim szczęściem i w pełni je przezywać. My mamy prawo płakać. I super jakby to się udawało wszystko robić nie dominując przestrzeni drugiej osoby.

Kiedyś pisałam, ze jak się dowiedziałam, ze moja szwagierka zaszła w ciąże to dla mnie cały świat się załamał. No ale jednocześnie nie dałam jej tego poznać, bo nie ona jest od tego, żeby się opiekować moim emocjami.
 
Na pocieszenie zrobiłam właśnie zakupy bo w domu mam tylko jeden test. Mam nadzieję że jeszcze coś wysikam i sytuacja nie jest przesadzona. Fajnie by było wkoncu mieć niespodziankę a nie przesikac kolejne 50 zl
 

Załączniki

  • IMG_3943.jpeg
    IMG_3943.jpeg
    58,6 KB · Wyświetleń: 90
reklama
okej, No to całe szczęście. Gardasil 9 to najlepsza szczepionka na rynku obecnie, bo chroni przed 9 wariantami najbardziej onkogennymi (w tym 16 i 18). Twój lekarz powiedział Ci nieprawdę. Szczepionka chroni przed wszystkimi wariantami, które się nie rozwinęły. To jest informacja, którą otrzymałam od wieeeeelu lekarzy, w tym również lekarzy z instytutu onkologii, w którym się leczę.

Jak się zdecydujesz zaszczepić to obecnie najniższa cena na szczepionkę jest w aptece DOZ (około 420 pln za dawkę), a kwalifikację oraz szczepienie powinni Ci wykonać w Twojej przychodzi rodzinnej (ja i wielu moich znajomych tak zrobiło).

Jeżeli chodzi o leczenie: ja przez ponad rok od pierwszej diagnozy się trochę tułałam z tym problemem od Annasza do Kaifasza, aż finalnie mi lekarz w luxmedzie polecił swoją koleżankę z roku, która właśnie przyjmuje w Instytucie Onkologii w Warszawie i ona teraz mnie prowadzi. Ona zajmuje się wyłącznie tym, na miejscu w instytucie mają wszystko, co trzeba i prowadzą chyba najlepiej w Polsce to. I terminy tez są zazwyczaj dwu/ trzy miesięczne (co biorąc pod uwagę, ze to choroba, która się głównie obserwuje) jest mega krótko. Jak masz możliwość być w Warszawie (albo może w ogóle stad jesteś) to baaaaardzo Ci polecam.

Moja mama tez jest zarażona i tez się leczy w Instytucie, bo jak przejrzałam jej historie z jej miasta to się za głowę złapałam.
Dziękuję za podzielenie się ❤️ Będę działać w tym temacie. Jestem z Poznania, więc ostatecznie ta Warszawa nie jest tak bardzo daleko.
 
Do góry