reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowa mama u lekarza

Mój lekarz u siebie ma Ktg będę mieć robione 21 stycznia i potem co tydzień tak mi powiedział. A i jestem ze Śląska. A mój ginekolog powiedział mi że wykonuje się takie badanie naGBS ale muszę sobie za nie zapłacić wiec oczywiste że zaplacilam on pobrał mi tylko wymaz czy wy tez musieliscie za to płacić ?
 
reklama
No u mnie też tylko w szpitalu to ktg. Dorex dzięki za info myślałam.juz ze to tylko.moja gin ma jakieś opory, ale widocznie tak to w naszych okolicach jest.
Ja całkiem na zero nie lubię, ale zbyt długie włoski mi przeszkadzają.
 
Wg NFZ nie ma obowiązku. Myślę że reszta zależy od przychodni i tego co wywalczyła w kontraktach.
Tez bym chciała choć raz.mieć by sprawdzić czy jest ok, ale nie będę jechać na ip i sciemniac ze coś jest źle by mi zrobili.
 
Niestety MadzaSek aisha ma rację wg Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego nie tyle obowiązek co zalecenie robienia KTG jest dopiero po 40 tc, ci lekarze co robią to robią z własnej dobrej woli ( czy jak kto woli dla bezpieczeństwa swojego i swoich pacjentek).... ja chodzę do gina prywatnie i jakbym sobie zażyczyła to za kasę zrobi mi co zechcę ale twierdzi że nie ma potrzeby więc mu wierzę...
 
aisha ja jestem z dolnośląskiego, ja ktg nie robię u gina tylko u położnej, która do mnie przychodzi, albo ja jadę do niej do gabinetu i to jest na NFZ, a dziś na wizycie rozmawiałam z moim ginekologiem o pępowinie, bo mam takie strachy, ale mniejsza z tym, powiedział, że na tym etapie ciąży jak nie zaobserwuję, nie poczuję ruchów po kilku godz to mam od razu wykonać ktg np. u położnej, może rzeczywiście, co region to inaczej...

kropelka ja za GBS też będę płacić
 
Vani no to masz teraz szalony czas oczekiwania ;-) trzymam kciuki zeby po Twojej mysli sie skończyło :-D

Ale bym spalila cegle jakby gin zaczal w jakikolwiek sposob komentowac co mam miedzy nogami :$ Chyba lekka przesada rozwodzic sie nad tym tematem w gabinecie w koncu nie za to mu sie płaci! Wiecej bym do takiego nie poszla.

Moze to glupie ale mnie od wczoraj ochota na przytulanki nachodzila i rano stwierdziłam ze a co mi tam :-D Maz zadowolony choc ja sie stresowalam o dzidzie troche. I wiecie przeszły mi bóle miednicy i biodra prawie zupelnie po tym kolysaniu! Jestem w szoku ale widocznie mięśnie tego potrzebowaly. Pewnie i tak nic nie przyspiesze ale jak sie dowiedzialam ze mala bedzie drobna to w sumie niech sobie rośnie do tych 40 tygodni.
 
reklama
Do góry