reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Hej! U nas też 12+2, na dodatek jesteśmy w tym samym wieku ;)
Też mam IO; bierzesz cały czas metforminę? Mi gin kazała odstawić, ale dopóki mam zapas w domu to łykam ;)
A kiedy krzywą będziesz robić? MI kazała odstawić, żeby za 7-10 dni zrobić.
Cześć! Wczoraj tak mnie wykończył dzień, że padłam całkowicie po powrocie z badań. U mnie bobo ma około 6,5 cm, lekarz mierzył go ze trzy razy i średnio wyszło mu 12+6 co powoduje że termin pokazał się na 1.11 🤣 ogólnie porównując z OM to jest 1,5 tygodnia starszy, ale lekarz mówił, że to wszystko ok. Samo USG u mnie trwało prawie 40 minut, bo bobo nie chciał się ułożyć tak, żeby można było zmierzyć przezierność karkową. Także USG odbyło się i przez brzuch i transwaginalnie. Jeśli chodzi o płeć to raczej chłopiec, ale wiadomo na tym etapie to nic pewnego 😊 Oglądaliśmy go też w 3d, miałam sporo czasu ogólnie żeby na niego popatrzeć 😅 Ryzyka trisomii niskie, ale czekam jeszcze na wyniki PAPPa, bo wczoraj miałam też krew pobieraną. Jedyne czym mnie zmartwił lekarz, to tym, że mam nisko łożysko no i że trzeba to obserwować przy kolejnych USG. Czytałam że w większości przypadków ono pójdzie do góry, ale wiecie jak to jest - człowiek już przed oczami ma wizję łożyska przodującego i jakichś komplikacji.
Będzie dobrze, musi być :)
Miłego dnia dla Was!
Ale piękne zdjęcia 😍

Bobas z rana podsłuchany ❤ nie no powiem Wam że jeszcze 2 tyg temu to powiedziała bym ,że to zbędny wydatek , a teraz twierdze że najlepszy zakup na jaki mogłam wpaść . Ulga jest niesamowita i jak miło posłuchać dźwięku bicia serca ❤ Od razu powiem ,dla zastanawiajacych sie ze wzgl. na nadwage , też mam a działa i słychać super.

Dziś mam ambitne plany , oblecieć podwórko podkaszarka i powyrywać w okół krzaczków chwasty. Mąż wczoraj skosił a ja dziś musze dokończyć żeby było ładnie na majówkę 😊
I musze poszukać sukienkę na powtórke mojej córki / wesele shein ma taki wybór pięknych kiecek i udeże w ciążowe bo mają ladniejsze kroje 🙂 miłego dnia ❤
Mam w sierpniu wesel, więc pochwal się jak coś znajdziesz fajnego :)

U mnie te wszystko dobrze na prenatalnych, ale na razie ani doktor nie strzelała płci ;) Na wyniki pappy mogę liczyć ponoć raczej już po majówce. Jakoś z dna na dzień się trochę uspokoiłam, raz, że minął mi ten felerny 12 TC, a dwa, ze na USG nic niepokojącego nie wyszło :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A kiedy krzywą będziesz robić? MI kazała odstawić, żeby za 7-10 dni zrobić.
Na tą chwilę gin nie kazała robić, ale ostatnio widziałyśmy się na początku kwietnia, bo prenatalne robił inny lekarz, więc może teraz na majowej wizycie będzie kazała. Na samą myśl o krzywej mam odruch wymiotny 🤢
Z wizyty na wizytę mam badać tylko morfologię, glukozę na czczo, TSH, żelazo i ogólne badanie moczu.
 
Hej Dziewczyny, ja już byłam na krzywej tydzień temu, gin zlecił, bo mam IO i w poprzedniej ciąży byłam na metforminie do 16 tyg. Wyszła ok, więc póki co jest dobrze, ale i tak prosił, żebym starała się ograniczać cukry proste 🙈 nic przyjemnego, ale jak trzeba to trzeba 🙈🤷🏼‍♀️
 
U mnie mdlosci minęły a pojawiły się omdlenia. Dziś drugi raz zemdlałam.. i się też zastanawiam czy to może nie cukrzyca, tylko jak robiłam badania to cukier był ok..
A masz możliwość po takim omdleniu zmierzyć ciśnienie? Czytałam, że omdlenia też się zdarzają, bo w 1 trymestrze mamy niższe ciśnienie, a w 2 i 3 wyższe i że nasze serducho więcej pracuje.
Na tą chwilę gin nie kazała robić, ale ostatnio widziałyśmy się na początku kwietnia, bo prenatalne robił inny lekarz, więc może teraz na majowej wizycie będzie kazała. Na samą myśl o krzywej mam odruch wymiotny 🤢
Z wizyty na wizytę mam badać tylko morfologię, glukozę na czczo, TSH, żelazo i ogólne badanie moczu.
Ja miałam stwierdzoną IO przed ciążą, ale mam nietolerancję metforminy i w lutym odstawił mi lekarz, tylko dietka i ruch, no i jak zaszłam w ciążę to kazał też na razie nie robić krzywej, dopiero w połowie ciąży tak „typowo” co się robi.
 
A masz możliwość po takim omdleniu zmierzyć ciśnienie? Czytałam, że omdlenia też się zdarzają, bo w 1 trymestrze mamy niższe ciśnienie, a w 2 i 3 wyższe i że nasze serducho więcej pracuje.

Ja miałam stwierdzoną IO przed ciążą, ale mam nietolerancję metforminy i w lutym odstawił mi lekarz, tylko dietka i ruch, no i jak zaszłam w ciążę to kazał też na razie nie robić krzywej, dopiero w połowie ciąży tak „typowo” co się robi.
Nie mam niestety ;/ o 14 będę mieć lekarza i wtedy zmierza ale to już chyba się unormuje
 
Ja miałam dziś badanie krwi i moczu. Hematokryt i hemoglobina w dolnej granicy i do tego jeszcze ciała ketonowe w moczu. Super😐
Tym razem gin nie dał mi skierowania na glukozę, ale chyba 2 maja polecę do labu i zrobię prywatnie, bo obawiam się, że coś już tam się odwala.
 
Hejka , my po wizycie. Niestety lekarz stwierdził uogólniony obrzęk płodu prawdopodobnie z powodu rumienia. Skierowanie dostałam na prenatalne i pappa i ide dopiero w poniedziałek bo w czwartek zrobie pappa dopiero. Dostałam tez skierowanie do szpitala,ale dopiero czekam na telefon ze szpitala czy w ogóle w 12tyg przetaczają płodu krew bo może być tak że nie mogą zrobić nic i trzeba czekać i liczyć że obrzęk sie cofnie sam. Lekarz powiedział ,że może być tak że jak mi przejdą objawy to i dziecku. Z objawow może wysypki jako tako nie mam ale węzły chłonne szyjne mnie bolą choć już chyba coraz mniej więc może pomału mi przechodzi na to liczę. Też powiedział ,że taki obrzęk jest moźliwy z powodu wad genetycznych no ale rumień jak by nie było jest najbardziej podejrzany. Prenatalne też przy obrzęku nie wyjdą dobrze na pewno. Niby sie liczyłam z tym że tak może być, ale człowiek sie łudził że jakoś sie uda przejść zakażenie bez powikłań.
 
Hejka , my po wizycie. Niestety lekarz stwierdził uogólniony obrzęk płodu prawdopodobnie z powodu rumienia. Skierowanie dostałam na prenatalne i pappa i ide dopiero w poniedziałek bo w czwartek zrobie pappa dopiero. Dostałam tez skierowanie do szpitala,ale dopiero czekam na telefon ze szpitala czy w ogóle w 12tyg przetaczają płodu krew bo może być tak że nie mogą zrobić nic i trzeba czekać i liczyć że obrzęk sie cofnie sam. Lekarz powiedział ,że może być tak że jak mi przejdą objawy to i dziecku. Z objawow może wysypki jako tako nie mam ale węzły chłonne szyjne mnie bolą choć już chyba coraz mniej więc może pomału mi przechodzi na to liczę. Też powiedział ,że taki obrzęk jest moźliwy z powodu wad genetycznych no ale rumień jak by nie było jest najbardziej podejrzany. Prenatalne też przy obrzęku nie wyjdą dobrze na pewno. Niby sie liczyłam z tym że tak może być, ale człowiek sie łudził że jakoś sie uda przejść zakażenie bez powikłań.
O matko ;( mam nadzieję że szybko wszystko wyjdzie na prostą i będzie dobrze !! Trzymaj się ❤️
 
reklama
Hejka , my po wizycie. Niestety lekarz stwierdził uogólniony obrzęk płodu prawdopodobnie z powodu rumienia. Skierowanie dostałam na prenatalne i pappa i ide dopiero w poniedziałek bo w czwartek zrobie pappa dopiero. Dostałam tez skierowanie do szpitala,ale dopiero czekam na telefon ze szpitala czy w ogóle w 12tyg przetaczają płodu krew bo może być tak że nie mogą zrobić nic i trzeba czekać i liczyć że obrzęk sie cofnie sam. Lekarz powiedział ,że może być tak że jak mi przejdą objawy to i dziecku. Z objawow może wysypki jako tako nie mam ale węzły chłonne szyjne mnie bolą choć już chyba coraz mniej więc może pomału mi przechodzi na to liczę. Też powiedział ,że taki obrzęk jest moźliwy z powodu wad genetycznych no ale rumień jak by nie było jest najbardziej podejrzany. Prenatalne też przy obrzęku nie wyjdą dobrze na pewno. Niby sie liczyłam z tym że tak może być, ale człowiek sie łudził że jakoś sie uda przejść zakażenie bez powikłań.
Przykro mi 😞 Mam nadzieję, że wszystko się szczęśliwie skończy. Bądź dobrej myśli 💪❤️
 
Do góry