reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Ja powiem Wam, że trochę muszę stopować z jedzeniem nie chcę za dużo przytyć w 1 ciąży przytyłam 13 kg po porodzie spadło 8 i na plusie miałam 5kg. Także teraz startuje z wagą 65kg 🫣. Slodycze jem okazyjnie jak jesteśmy w niedzielę u tesciowej na obiedzie to kawałek ciasta domowego zjem, a tak to nawet nie mam ochoty na słodkie. Ale to lepiej dla mojej wagi 😄
 
reklama
Dzień dobry ♥️ chciałam Was zapytać o badania prenatalne - jakie robicie? To moja pierwsza ciąża, od kiedy w niej jestem mam wrażenie że w ogóle nie ogarniam świata i gorzej przyswajam wszystkie informacje, mózg jak orzeszek 🙈 Mam skierowanie na test PAPPA, ale czytałam że on określa tylko prawdopodobieństwo wystąpienia wad i że często nijak ma się to do rzeczywistości, że może przynieść tylko ogromny stres, w sensie że test pokazuje ryzyko jakichś wad, a w ogóle może ich nie być. Trochę się boję go robić przez to czego się naczytałam. Mam też skierowanie na Veracity z Medicover, ale czytałam, że chyba Nifty jest lepsze. Jak jest u Was? Chętnie poczytam jakie jest Wasze zdanie, doświadczenie, bo czuję się skołowana tym wszystkim.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry ♥️ chciałam Was zapytać o badania prenatalne - jakie robicie? To moja pierwsza ciąża, od kiedy w niej jestem mam wrażenie że w ogóle nie ogarniam świata i gorzej przyswajam wszystkie informacje, mózg jak orzeszek 🙈 Mam skierowanie na test PAPPA, ale czytałam że on określa tylko prawdopodobieństwo wystąpienia wad i że często nijak ma się to do rzeczywistości, że może przynieść tylko ogromny stres, w sensie że test pokazuje ryzyko jakichś wad, a w ogóle może ich nie być. Trochę się boję go robić przez to czego się naczytałam. Mam też skierowanie na Veracity z Medicover, ale czytałam, że chyba Nifty jest lepsze. Jak jest u Was? Chętnie poczytam jakie jest Wasze zdanie, doświadczenie, bo czuję się skołowana tym wszystkim.
Ja podzielę się moimi dośwadczeniami robiłam test PAPPA jest to ogromny stres zależy też gdzie się robi ja robiłam w Kielcach w Gemmie Pani siedząca w rejestracji nie raczyła mnie poinformować że kobiety po 35 r.ż. odbierają wyniki osobiscie u genetyka. Jedyną informacją jaką otrzymałam to, że jeśli wyniki będą ok to dostanę je na e-mail a jeśli coś będzie nie tak to będą dzwonić. I oczywiście zadzwonili kazali przyjechać na drugi dzień i nic więcej nie powiedzieli myślałam, że zejdę na zawał. Dopiero Pani doktor nam wyjaśniła ze wszystko jest wporządku i ze wszystkie mamy 35+ zapraszają osobiście moja noc nie przespana i przepłakana oczywiście. Teraz robię gdzie indziej z polecenia mojej ginekolog. Także teraz mimo wszystko bardzo się stresuje ze względu na wcześniejsze złe doświadczenia.
 
Kuźwa laski, powiem wam, że moja dieta to jest mega różnorodna i wartościowa, cheese z maca i chetosy serowe to jedyne rzeczy jakie mi wchodzą przy tych mdłościach 🙈 pocieszcie, że nie jecie tylko jarmużu i szpinaku 🫣😁
Miałam tydzień czy dwa, gdzie mogłam zjeść tylko tosty 😅 staram się zwracać uwagę, żeby jeść zdrowo, niestety moje jelita nie chce współpracować i mam okropne zaparcia, activie, śliwki ani morele nie pomagają, ale wizyta w maku to już owszem 🙈
 
Halo
Piękny dzien przed nami. Choć ja od rana z bolem głowy, poki co wjechała kawa i jakos to jest. Jeszcze nie jadłam 🙈...
Ja mam pytanie do dziewczyn, które były już w ciąży - czy urosły wam stopy? 😅Bo często mówią, że po ciąży można mieć nawet dwa rozmiary większe 🙈
Nie mi w żadnej. I to też nie jest reguła, ze muszą urosnąć. Choć mojej urosły i nosiła większe, ale to tez bardziej jej puchły i nie mogła wsadzic w swoje ;). Ale mowila tez ze z 36 zribiły jej sie 37.
Ja powiem Wam, że trochę muszę stopować z jedzeniem nie chcę za dużo przytyć w 1 ciąży przytyłam 13 kg po porodzie spadło 8 i na plusie miałam 5kg. Także teraz startuje z wagą 65kg 🫣. Slodycze jem okazyjnie jak jesteśmy w niedzielę u tesciowej na obiedzie to kawałek ciasta domowego zjem, a tak to nawet nie mam ochoty na słodkie. Ale to lepiej dla mojej wagi 😄
A ile masz wzrostu? Dla mnie Twoja waga ok. Ja mam 2 więcej 🙈... i 170 cm.
I niestety cały czas chce mi się jeść ...
Dzień dobry ♥️ chciałam Was zapytać o badania prenatalne - jakie robicie? To moja pierwsza ciąża, od kiedy w niej jestem mam wrażenie że w ogóle nie ogarniam świata i gorzej przyswajam wszystkie informacje, mózg jak orzeszek 🙈 Mam skierowanie na test PAPPA, ale czytałam że on określa tylko prawdopodobieństwo wystąpienia wad i że często nijak ma się to do rzeczywistości, że może przynieść tylko ogromny stres, w sensie że test pokazuje ryzyko jakichś wad, a w ogóle może ich nie być. Trochę się boję go robić przez to czego się naczytałam. Mam też skierowanie na Veracity z Medicover, ale czytałam, że chyba Nifty jest lepsze. Jak jest u Was? Chętnie poczytam jakie jest Wasze zdanie, doświadczenie, bo czuję się skołowana tym wszystkim.
Wg moich gin( 2 zaufanych) test pappa zakłamuje wyniki. Bo to statystyka i czesto wprowadzają niepotrzebny stres. U mnie akurat wyszedł bardzo dobrze. Dla mnie najważniejsze są prenatalne.. lekarze nigdy nie mieli zastrzeżeń do obrazu z usg plus dobra pappa więc byłam spokojna. Ale jakby był choćby cień podejrzeń, że dzidziuś nie ma choćby jednego widoczbego markera i test pappa wyszedłby słabo to bym robiła nipt lub nifty. Szkoda ze te genetyczne sa takie drogie, bo wiecej rodziców by je robiło i mamy byłyby spokojniejsze. W tej ciąży raczej będę robić.
Miałam tydzień czy dwa, gdzie mogłam zjeść tylko tosty 😅 staram się zwracać uwagę, żeby jeść zdrowo, niestety moje jelita nie chce współpracować i mam okropne zaparcia, activie, śliwki ani morele nie pomagają, ale wizyta w maku to już owszem 🙈
Też miałam zaparcia w ostatniej. Lekarz zalecił syrop(lactulosum) , żeby nie pojawiły się hemoriody i fajnie działał.
 
Halo
Piękny dzien przed nami. Choć ja od rana z bolem głowy, poki co wjechała kawa i jakos to jest. Jeszcze nie jadłam 🙈...
Nie mi w żadnej. I to też nie jest reguła, ze muszą urosnąć. Choć mojej urosły i nosiła większe, ale to tez bardziej jej puchły i nie mogła wsadzic w swoje ;). Ale mowila tez ze z 36 zribiły jej sie 37.
A ile masz wzrostu? Dla mnie Twoja waga ok. Ja mam 2 więcej 🙈... i 170 cm.
I niestety cały czas chce mi się jeść ...

Wg moich gin( 2 zaufanych) test pappa zakłamuje wyniki. Bo to statystyka i czesto wprowadzają niepotrzebny stres. U mnie akurat wyszedł bardzo dobrze. Dla mnie najważniejsze są prenatalne.. lekarze nigdy nie mieli zastrzeżeń do obrazu z usg plus dobra pappa więc byłam spokojna. Ale jakby był choćby cień podejrzeń, że dzidziuś nie ma choćby jednego widoczbego markera i test pappa wyszedłby słabo to bym robiła nipt lub nifty. Szkoda ze te genetyczne sa takie drogie, bo wiecej rodziców by je robiło i mamy byłyby spokojniejsze. W tej ciąży raczej będę robić.

Też miałam zaparcia w ostatniej. Lekarz zalecił syrop(lactulosum) , żeby nie pojawiły się hemoriody i fajnie działał.
Ja mam 163cm w tamtej ciąży startowa waga to 60kg, ale ja mam fioła na tym punkcie bo kiedyś ważyłam dużo więcej.
A jeśli chodzi o cudowny syropek to mi tez pomagał na zaparcia 😊
 
U mnie 11 tydzień i 3 kg do przodu 😅 start 52 kg i 172 cm, aktualnie 55 kg✌️zapiekanki i frytki dają się we znaki, stąd też mój wystający brzuch jak w 5 mc (wczoraj spotkałam znajomą, która po zobaczeniu mojego brzucha zaczęła mi gratulować, chociaż nikomu jeszcze nie mówimy o ciąży 🙈). Jutro jedziemy na obiad do rodziców i coś czuję, że coming out jest bliski🤷‍♀️
 
reklama
Do góry