reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Ja po USG i nadal wszystko w porządku, dzidziuś ma już 18 mm :) A dzisiaj mnie spotkała wspaniała niespodzianka w pracy 😙 Nie wiem, czy pamiętacie, ale mówiłam, że kończy mi się umowa w trakcie ciąży i oczywiste, że mi nie przedłużą, ale dzisiaj mnie zaskoczyli 😍 To był dobry dzień! :)
Ja z rana czuje sie najlepiej,ale mnie chyba mdli cały dzień z różnym nasileniem. Do tego też bym spała/leżała ile sie da. Nie moge doczekać sie znowu dobrej pogody bo w ten weekend czułam sie bardzo dobrze , ciągle na dworku, wiecej miałam energii. No i nie mam apetytu,jem kanapke z szynką żeby mnie nie mdliło, a wszystko mam obrzydzone i jak próbuje pomyśleć o czymś co bym zjadła to aktualnie nie ma takiej rzeczy . Chyba że pomarańcze,ale też bez przesady. Niby nie rzygam a to już plus, ale jestem momentami blisko 😅
Ja bym non stop jadła pomidorówkę :D Za to ogórki kiszone mi si nagle wydają okropne ;)
Dziewczyny a jak podchodzicie do tematu wakacji i wyjazdów samolotem? Majówka się zbliża i otwiera się super okno urlopowe, lato za pasem - macie jakieś przemyślenia w tej kwestii?
W poprzedniej ciąży, którą co prawda się zatrzymała, byłam na wakacjach samolotem w 6 tc. i lekarze nie mieli nic przeciwko. Od razu uczulili mnie, że będzie co ma być i lot samolotem tego nie zmieni (miałam dziwne plamienia na początku i mój lekarz był sceptyczny co do utrzymania ciąży). Zaraz po powrocie byłam u lekarza i zarodek urósł książkowo, a samo zatrzymanie miało miejsce już w 8 tc. Niby wiem, że można latać co widać u gwiazd, które w ciąży podróżują po całym świecie, ale jestem ciekawa Waszych opinii? :)
Ja nigdzie nie planują lecieć, ale nie chodzi o samolot, co bardziej o to, że ogólnie gdzieś daleko nie czułabym się bezpieczne w razie czego. Chcemy wyjechać na majówkę gdzieś, ale w Polsce.
 
Cześć dziewczyny! Ja mam 8+3 tc i co tydzień chodzę na szybkie USG sprawdzić dla swojego spokoju czy serduszko bije :) jutro idę kolejny raz, a tydzień temu Fasolka miala
Już 1,6 cm…
Ja mam huśtawkę nastroju płaczę z byle powodu wszystko mnie wzrusza… do tego mdłości wymioty helikopter w głowie tak co drugi dzień… ale cieszą mnie te objawy. Zdrówka dla Was :)
 
Ja też jestem z typu, że by mnie to stresowało… więc co to za wakacje jakbym myślała, czy ktoś akurat nie przyjdzie na kontrolę.
Co do lotu samolotem to też planuję wakajki, jutro dopytam gin czy nie ma nic przeciwko. Ja ogólnie planuje jak najpóźniej pójść na l4, chyba że będzie się coś działo (pracuje w biurze)

Ja również o l4 póki co nawet nie myślę - w gruncie rzeczy czuję się bdb, mam pracę biurową, chociaż chwilami mocniej stresująca, a do tego jeśli nie mam spotkań zawsze mogę pracować z domu 💪 teraz czekam tylko do prenatalnych i najchętniej przeniosłabym się do przodu w czasie, bo jak tylko mam chwilę na przemyślenia to zaczynam się bać, że coś pójdzie nie tak 🥺a dzięki pracy czas gna jak oszalały 😅
na wakacje jeśli wszystko będzie ok na pewno się wybieram, z tym że postawię na Europę 🏝️
 
Cześć dziewczyny. Strasznie wam współczuję tych mdłości. U mnie 8+3 i póki co objawy się uspokoiły. Nie chce się cieszyc za bardzo, ale plamienie zdecydowanie osłabło, mdłości nie mam, bóle głowy też ustąpiły. Jedynie co to ból piersi się utrzymuje, ale tez mniejszy niż na początku i zmęczenie. Nie ma dnia bez drzemki bo normalnie śpię na stojąco. mam nadzieję, że u was też z każdym dniem objawy będą coraz mniej dokuczliwe
 
Cześć dziewczyny! Ja mam 8+3 tc i co tydzień chodzę na szybkie USG sprawdzić dla swojego spokoju czy serduszko bije :) jutro idę kolejny raz, a tydzień temu Fasolka miala
Już 1,6 cm…
Ja mam huśtawkę nastroju płaczę z byle powodu wszystko mnie wzrusza… do tego mdłości wymioty helikopter w głowie tak co drugi dzień… ale cieszą mnie te objawy. Zdrówka dla Was :)

Super! Nic tak nie uspokaja jak regularny widok serduszka! I duża była Twoja dzidzia skoro w 7 tygodniu już miała 1,6 cm🤗

Objawy hardcore!🙈
 
O właśnie się zastanawiam czy na L4 ciążowym mogę jechać z rodziną nad morze? Czy na zwolnieniu nie można?
Nie można, chyba, że się nie boisz, że ktoś Cię pod.ierdoli 🤪
No dobrze, ale jak mam ciężką fizyczna pracę i pracodawca nie ma gdzie mnie dać do lżejszej pracy, to co? To jestem na L4 dlatego, że mam taką prace a nie inną. Jakbym miała pracę biurową nie poszłabym na L4. ;)
Co do zasady powinien Cię zwolnić z obowiązku pełnienia pracy, ale wiadomo jak jest... 🙄
Mnie mega stresuje teraz ta nagonka z kontrolami. Co prawda do końca sierpnia jestem na wychowawczym, ale pewnie potem pójdę na zwolnienie. Synek nie chodzi do żłobka, jestem z nim w domu, a podobno na L4 nie mogę sprawować opieki. Już mi ten temat spędza sen z powiek.

Narzeczony mnie namawiał żebym poszła szybciej, ale na początku sierpnia mamy ślub. To już gruby przypał brać ślub na l4. Nigdy w życiu. Bankowo by zabrali zasiłek.
No właśnie ja się też nad tym zastanawiam, bo mój mąż pracuje zmianowo, więc siłą rzeczy popołudniami po żłobku będziemy same w domu. Czy do tego też mogą się przyczepić? 🤔 No bo obiektywnie, to więcej zachodu jest z wożeniem dziecka do babci codziennie po południu niż z siedzeniem po prostu w domu.
 
Witam wszystkie mamusie 🥰
Chciałam się przywitać u nas wychodI termin około 20listopada :] to moja 3 ciaza 🥰 na usg wyszło 6tyg3dni i widoczne serduszko
 

Załączniki

  • Messenger_creation_64c1eebb-5b34-4edc-89ec-115463baaca5.jpg
    Messenger_creation_64c1eebb-5b34-4edc-89ec-115463baaca5.jpg
    87,3 KB · Wyświetleń: 46
Cześć dziewczyny. Strasznie wam współczuję tych mdłości. U mnie 8+3 i póki co objawy się uspokoiły. Nie chce się cieszyc za bardzo, ale plamienie zdecydowanie osłabło, mdłości nie mam, bóle głowy też ustąpiły. Jedynie co to ból piersi się utrzymuje, ale tez mniejszy niż na początku i zmęczenie. Nie ma dnia bez drzemki bo normalnie śpię na stojąco. mam nadzieję, że u was też z każdym dniem objawy będą coraz mniej dokuczliwe

Też śpię na stojąco 😂 jestem totalnie bezużyteczna. Śpię kiedy moje dziecko śpi heh
 
reklama
Do góry