reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

@Justyna3210 widzę, ze na znanym lekarzu pojawiły się do tej lekarki tez inne terminy w innych gabinetach i już w innej lokalizacji usg+ pappa 450 zł i termin jeszcze dla nas korzystny (bo z tego co kojarzę to terminy porodu mamy takie same albo różnica 1 dnia), bo ja właśnie największy problem miałam ze znalezieniem terminu w tym tygodniu z majówką.
U mnie w mieście był termin 28 kwietnia- za wcześnie jak dla mnie, a później dopiero na 9 maja (lekarz bez certyfikatu) albo 11 maja i bałam się, że to już trochę późno, dlatego zaczęłam szukać w Poznaniu
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś nadal tak jak ja bez objawów? Zaczyna mnie to przerażać😬
Dzisiaj mamy 10+3.
Ciesz się a nie zamartwiaj! Oddałabym wszystko za ciąże bez obiawow🙈 u mnie dziś 10+6 wiec mamy podobny termin i wszystkie objawy nasilają się na maxa. Już dawno nie czułam się tak fatalnie. A zapachy, które same w sobie już nieźle uprzykrzały mi życie, czuje jakby kilka razy mocniej. Dziewczyny czy miałyście w którejś ciąży taki kompletny wstręt do jedzienia? Jeśli tak to kiedy wam to przeszło? Ja już tracę nadzieje. Koszmar.
 
Dziewczyny, mam za sobą wizytę w poradni diabetologicznej. No niestety wynik 93 na czczo to już cukrzyca ciążowa i nie ma zmiłuj. Dostałam glukometr i wytyczne co do diety🤯 wychodzi na to, że można niewiele… prawie nic😂 a tak poważnie, to jadłospis mi się zmieni diametralnie choć nie zamierzam popaść w paranoję. Miłego dnia 🙂
 
A ja mam odwrotne doświadczenia, moja Pani doktor bardzo delikatna, a raz trafiłam do faceta to badanie było nieprzyjemne.
W pierwszej ciąży prowadziła mnie kobieta i miała taką anielską cierpliwość, wszystko tłumaczyła i tak uśmiechnięta zawsze. Jak zaczęły się problemy to szybko reagowała i faktycznie się martwiła. Teraz mieszkam gdzie indziej i nie mogę już u niej prowadzić ciąży. Teraz w sumie byłam u trzech różnych, ale facetów i w końcu wybrałam jednego, małomówny, ale konkretny. Tych dwóch pozostałych, niby polecanych, ale czułam się jak podczas produkcji seryjnej, szybko, szybko, żeby tylko odchaczyć i następna...
 
Dziewczyny, mam za sobą wizytę w poradni diabetologicznej. No niestety wynik 93 na czczo to już cukrzyca ciążowa i nie ma zmiłuj. Dostałam glukometr i wytyczne co do diety🤯 wychodzi na to, że można niewiele… prawie nic😂 a tak poważnie, to jadłospis mi się zmieni diametralnie choć nie zamierzam popaść w paranoję. Miłego dnia 🙂
A dostawałaś skierowanie od gina?
Mnie też to chyba czeka, dlatego jeszcze dziś się najem 🤫😅
 
można w tandemie. Tylko wiesz już malutka duża bo dobrze pamiętam 16 miesiecy? To teoretycznie powinna już mieć rozszerzoną dietę , a mleko 3 razy dziennie- a to cokolwiek je czy tylko cycuś? Ja też miałam antysmoczkowe dieci i udało się z córka trwało to 2 tygodnie, ale wkoncu złapała. Ja w miarę dlugo karmiłam bo 21 miesięcy, a syncia 19 i on z dnia na dzień mleko i butlę zlapał.

No pewnie, że ma rozszerzoną dietę. Ale są dni kiedy zje dwa, trzy pożądane posiłki i 2 mniejsze, a są takie, że coś skubnie i tylko cyc.

Nie znam zalecenia, żeby dziecko kp miało dostawać mleko tylko 3 razy. Z tego co czytałam i rozmawiałam z pediatrą należy podać 5-6 pełnowartościowych posiłków i karmić piersią, kiedy dziecko ma potrzebę. I żeby iść zgodnie z zasadą , że o ile rodzić decyduje co podaje do jedzenia, to dziecko decyduje o tym czy i ile je. Ale chyba są bardzo różne szkoły. My chyba już nie będziemy próbować z butelką. Bo ona może już się najeść łyżeczką czy rączką. Pożyjemy zobaczymy.
 
U nas dziś był przemiły pana i pobrał mi krew na NIFTy, teraz czeka mnie chyba najdłuższe dwa tygodnie w tej ciąży.
Za to razem z wynikami, poznamy płeć :) ja bym chciała drugą córkę, mąż syna. I pomimo chęci, ja mam przeczucie że będzie chłopiec.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A gdzie robisz w Poznaniu, jaka klinika i jaka cena? Ja upatrzylam Bydgoszcz, mam ciut bliżej i nieco łatwiejszy dojazd bez auta (no chyba że mąż by zawiózł 😁). Lekarz mi nic o tym USG nie mówił, więc na własną rękę się chyba zapiszę, zawsze to też spojrzenie drugiego lekarza...
Ja dziś robiłam w Bydgoszczy . Klinika in victa na jagielonskiej .
 
reklama
W pierwszej ciąży prowadziła mnie kobieta i miała taką anielską cierpliwość, wszystko tłumaczyła i tak uśmiechnięta zawsze. Jak zaczęły się problemy to szybko reagowała i faktycznie się martwiła. Teraz mieszkam gdzie indziej i nie mogę już u niej prowadzić ciąży. Teraz w sumie byłam u trzech różnych, ale facetów i w końcu wybrałam jednego, małomówny, ale konkretny. Tych dwóch pozostałych, niby polecanych, ale czułam się jak podczas produkcji seryjnej, szybko, szybko, żeby tylko odchaczyć i następna...
To w pierwszej ciazy poszlam do kobiety prywatnie i ciążę prowadziła super zawsze miła i uśmiechnięta a na ostatnie wizyty kazała do przychodni przy szpitalu przychodzić to już nie była taka miła. Za drugim razem do faceta poszlam i był konkretny ale się wyprowadził i poszlam do drugiego to może i dobry ale właśnie poczułam się jak następna w serii. Teraz chciałam do kobiety ale byłam u niej raz bo ciężko się do niej dostać i chodzę prywatnie do faceta, dodatkowo ordynator na oddziale i bardzo miły był i wiem od innych że dobry. Z tym że mieszkam w małej miejscowości i za dużego wyboru nie mam:)
 
Do góry