reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Moja sama się odstawiła 😅 jak miała 7 miesięcy, ale ja straszne zawirowania mialam z kamieniem... Miałam napady gdzie kręciło mi się w głowie, iść prosto nie mogłam, wymiotowałam ... 😔 Okazuje się że mała za dużo ze mnie piła a ja za mało dostarczałam sobie mienerałów
o matko, pierwsze słyszę o takich problemach. To się umęczyłaś, super, że udało Ci się aż 7 miesięcy karmić!
 
reklama
Dzisiaj o 13:30 mam prenatalne 🙈😍 Muszę tam dojechać, zajmie to godzinkę i obym nie zwymiotowała w drodze, bo od samego rana jest ciężko 🤢🤢
Trzymam kciuki za badania i za podróż 🤞🏻
Ja nie mogę się doczekać wizyty w czwartek i prenatalnych za tydzień w piątek. Chyba jajo do tego czasu zniosę 😭

Na początku myślałam praktycznie i umówiłam się na prenatalne na 16, żeby móc od rana iść do pracy i mąż tez nie musiał brać wolnego, ale później przypomniałam sobie jaką jestem niecierpliwą panikarą i zmieniłam godzinę na pierwszą możliwą która została i wyszło ze 12 😂
Tez mam godzinę drogi bo prenatalne robię w Poznaniu, więc stwierdziłam, ze ta 12 i tak będzie optymalna
 
Dzięki za dobre słowo. Gratuluje odstawienia :) Butle dawałam w szpitalu, bo młoda leciała z wagi a ja chciałam wyjść. Później do 3 miesiąca, żeby awaryjnie tata mógł nakarmić, dawaliśmy co tydzień. Ale przyszedł 3 miesiąc i się skończyło. Jak mnie nie było to potrafiła 2 godziny płakać, aż wróciłam. Podobno tak bywa u dzieci, które nie akceptują smoczka. A tu mamy taki typ. Później próbowaliśmy jak skończyła rok i miała fazę, jem tylko suszone owoce. Ale zupełnie nie zapalała.

Jak się pojawi drugie będzie miała prawie 2 lata, więc może do tego czasu sama się odstawi? Powiem szczerze, że ja teraz nie mam siły z nią walczyć. A że jest niejadkiem i najada się głównie mlekiem, to czekam. Podobno można karmić w tandemie.
można w tandemie. Tylko wiesz już malutka duża bo dobrze pamiętam 16 miesiecy? To teoretycznie powinna już mieć rozszerzoną dietę , a mleko 3 razy dziennie- a to cokolwiek je czy tylko cycuś? Ja też miałam antysmoczkowe dieci i udało się z córka trwało to 2 tygodnie, ale wkoncu złapała. Ja w miarę dlugo karmiłam bo 21 miesięcy, a syncia 19 i on z dnia na dzień mleko i butlę zlapał.
@modesty przykro mi, że tak trafiłaś. Ale wierz mi, że nawet jak wrócisz do domu i bedziesz sir czuła w nim ok. To nie będziesz miała tych chwil tylko Ty i noworodek. Ja też przed drugim porodem nke wuobrazałam sobie zostawic córcię na tyle dni i wracac chciałam tego samego dnia. Ale jak urodziłam moją drugą kruszynkę powiedziałam to jest nasz czas i nigdy on się nie potwórzy. Ale fakt ja opiekę poporodową miałam idealną i wcale nie prywatną. O tego Tobie życzę.
@Goodka trzymam kciuki za podróż. I daj znać po.
@PasiastyOgon ja drugą córcię i syna w sobotę rodziłam ;).
@natin77 ja w tym samym tyg będę miec prenatalne, ale idę 9.05. Już bym chciała być po 🙈
 
Dzisiaj o 13:30 mam prenatalne 🙈😍 Muszę tam dojechać, zajmie to godzinkę i obym nie zwymiotowała w drodze, bo od samego rana jest ciężko 🤢🤢
Trzymam kciuki za badania i za spokojna trase ☺

Ja tez zawsze chodzilam do facetow ginekologow, ciaze na poczatku tez chcialam prowadzic u faceta, ale dostac sie do niego graniczy z cudem. Zapisalam sie na liste rezerwowa, ale w miedzyczasie trafilam na moja pania doktor i zrobila na mnie takie wrazenie, ze nie chce juz chodzic do nikogo innego :) jest bardzo delikatna, spokojna, cierpliwa, no po prostu aniol. W dodatku non stop sie szkoli, wiec jest na biezaco ze wszystkimi nowinkami :) tak wiec mi odczarowala obraz kobiety ginekologa 😃

Dzis bylam na zajeciach dla ciezarowek :) fajna sprawa :) zupelnie cos innego, niz trenowalam do tej pory ale spodobalo mi sie 😃 i prowadzi je fizjoterapeutka uroginekologiczna wiec tym bardziej fajnie :)
 
Trzymam kciuki za badania i za podróż 🤞🏻
Ja nie mogę się doczekać wizyty w czwartek i prenatalnych za tydzień w piątek. Chyba jajo do tego czasu zniosę 😭

Na początku myślałam praktycznie i umówiłam się na prenatalne na 16, żeby móc od rana iść do pracy i mąż tez nie musiał brać wolnego, ale później przypomniałam sobie jaką jestem niecierpliwą panikarą i zmieniłam godzinę na pierwszą możliwą która została i wyszło ze 12 😂
Tez mam godzinę drogi bo prenatalne robię w Poznaniu, więc stwierdziłam, ze ta 12 i tak będzie optymalna
A gdzie robisz w Poznaniu, jaka klinika i jaka cena? Ja upatrzylam Bydgoszcz, mam ciut bliżej i nieco łatwiejszy dojazd bez auta (no chyba że mąż by zawiózł 😁). Lekarz mi nic o tym USG nie mówił, więc na własną rękę się chyba zapiszę, zawsze to też spojrzenie drugiego lekarza...
 
reklama
A gdzie robisz w Poznaniu, jaka klinika i jaka cena? Ja upatrzylam Bydgoszcz, mam ciut bliżej i nieco łatwiejszy dojazd bez auta (no chyba że mąż by zawiózł 😁). Lekarz mi nic o tym USG nie mówił, więc na własną rękę się chyba zapiszę, zawsze to też spojrzenie drugiego lekarza...
Ja robię w Centrum DREWS na Wojskowej 1 u dr Bocianowskiej i w cenniku za USG jest 320 zł, więc cena nie jest najkorzystniejsza 😕
Lekarka ma certyfikat, opinie z tego co widziałam też ma dobre. Jeśli chodzi o gabinet, to mieszkałam obok jak go otwierali (działa ok 3 lata) i widziałam przez szybę (bo osobiście nigdy tam nie byłam), że cały sprzęt i wyposażenie mają nowe, więc liczę na profesjonalne badanie 🤞🏻
 
Do góry