reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
A dostawałaś skierowanie od gina?
Mnie też to chyba czeka, dlatego jeszcze dziś się najem 🤫😅

Tak. Ginekolog wystawia skierowanie do poradni. Ale jesli chodzisz do gina prywatnie to i za poradnie zaplacisz. Chyba, ze ublagasz rodzinnego, zeby ci dal skierowanie do poradni. Jesli chodzisz do gina na nfz to bez problemu i poradnia na nfz.
 
Dziewczyny, mam za sobą wizytę w poradni diabetologicznej. No niestety wynik 93 na czczo to już cukrzyca ciążowa i nie ma zmiłuj. Dostałam glukometr i wytyczne co do diety🤯 wychodzi na to, że można niewiele… prawie nic😂 a tak poważnie, to jadłospis mi się zmieni diametralnie choć nie zamierzam popaść w paranoję. Miłego dnia 🙂

Mi rano na czczo bardzo skacza cukry, wiec pewnie deugi raz przyjdzie mi sie mierzyc z cukrzyca ciazowa.
 
Mi rano na czczo bardzo skacza cukry, wiec pewnie deugi raz przyjdzie mi sie mierzyc z cukrzyca ciazowa.
Ja się właśnie boje o moje cukry. Badania robiłam już 3 tygodnie temu, ale szpital oznajmił, ze o wynikach dowiem się na kolejnej wizycie u lekarza, którą mam w czwartek więc już się stresuje.
Raczej nigdy nie miałam jakichś dużych problemów, ale jakieś pół roku temu, jak zrobiłam glukozę na czczo to mi wyszła 95, więc jeśli teraz tez taka wyjdzie to pewnie tez pożegnam się z większością moich ulubionych dań 😩

Ale narazie żyje w błogiej nieświadomości i korzystam z tego ile mogę 😂
 
można w tandemie. Tylko wiesz już malutka duża bo dobrze pamiętam 16 miesiecy? To teoretycznie powinna już mieć rozszerzoną dietę , a mleko 3 razy dziennie- a to cokolwiek je czy tylko cycuś? Ja też miałam antysmoczkowe dieci i udało się z córka trwało to 2 tygodnie, ale wkoncu złapała. Ja w miarę dlugo karmiłam bo 21 miesięcy, a syncia 19 i on z dnia na dzień mleko i butlę zlapał.
@modesty przykro mi, że tak trafiłaś. Ale wierz mi, że nawet jak wrócisz do domu i bedziesz sir czuła w nim ok. To nie będziesz miała tych chwil tylko Ty i noworodek. Ja też przed drugim porodem nke wuobrazałam sobie zostawic córcię na tyle dni i wracac chciałam tego samego dnia. Ale jak urodziłam moją drugą kruszynkę powiedziałam to jest nasz czas i nigdy on się nie potwórzy. Ale fakt ja opiekę poporodową miałam idealną i wcale nie prywatną. O tego Tobie życzę.
@Goodka trzymam kciuki za podróż. I daj znać po.
@PasiastyOgon ja drugą córcię i syna w sobotę rodziłam ;).
@natin77 ja w tym samym tyg będę miec prenatalne, ale idę 9.05. Już bym chciała być po 🙈
Ja w sumie też chciałabym być już po, trochę się stresuje mimo wszystko, liczę, że wszystko będzie ok tak jak i u każdej z nas 🙂
 
A mam tez pytanie do doświadczonych mam.
Usg prenatalne mam 6 maja i w sumie po namyśle zdecydowaliśmy się z mężem zrobić tez pappę z krwi. I dzwoniłam dzisiaj w tej sprawie do laboratorium, żeby dopytać kiedy takie badanie zrobić, jak wyglada kwestia wyników itp. i bardzo zaskoczyła mnie odpowiedź, że na badanie mam przyjść po usg, z dokładnym opisem usg od lekarza i wtedy oni dopiero robią mi test z krwi. Mega się zdziwiłam, bo myślałam, ze to właśnie jest w drugą stronę - najpierw krew i z tym idziemy na usg żeby lekarz mógł ewentualnie szukać tego, co wskazuje badanie (oczywiście wiem, ze to tylko ocena ryzyka, ale jeśli ryzyko jakiejś wady będzie większe niż przeciętne to wtedy może to nakierować lekarza przy usg).
Jak to właściwie z tym testem z krwi jest? Robi się przed usg czy po? Macie jakieś doświadczenia? 🤔
 
reklama
Do góry