reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
Syn lat 3,5
Córka 13 miesięcy ;)
Ja też nie do końca Was wszystkie jeszcze ogarniam 😅
Jejku to są maluszki jak Ty dajesz radę? Podziwiam, ja mam dwóch chłopaków 12 i 8 lat nie wyobrażam sobie jakbym miała się w takim stanie w jakim jestem od 5 tygodnia zajmować się takimi absorbującymi szkrabami, bywały takie dni że nie wiedziałam jaki dzień tygodnia mamy, starszy syn to mi we wszystkim prawie pomaga, ja staram się jak tylko mogę żeby ogarniać ich do szkoły i pomoc w lekcjach ale czasem i to mnie przerasta
 
Dziewczyny prenatalne badania robicie odpłatnie ? Czy macie wskazania? Mi w pierwszych dwóch ciążach nawet nikt takich badan nie proponował a teraz to wszędzie tylko słyszę o tych badaniach, ja idę prywatnie dla własnego spokoju ponieważ nie kwalifikuje się na bezpłatne
Ja chciałam prywatnie wykonać. Przy ostatniej wizycie, chciałam dopytać prowadzącego lekarza, kiedy najlepiej zapisać/dzwonić w sprawie prenatalnych. A on do mnie odrazu, że to po 35 roku i jak są wskazania itd. I do mnie czy chciałam bezpłatnie wykonać. Tak mnie zaszokował ilością informacji, że tylko przytaknełam(jak moge bezpłatnie to co się bedę😅). Także dostałam skierowanie na bezpłatne badanie prenatalne. Z tego co wiem to leży tylko w dobroci lekarza czy wypisze 🙈 dodam, że mam dopiero 23 lata i nie było, żadnych wskazań.
 
Ja chciałam prywatnie wykonać. Przy ostatniej wizycie, chciałam dopytać prowadzącego lekarza, kiedy najlepiej zapisać/dzwonić w sprawie prenatalnych. A on do mnie odrazu, że to po 35 roku i jak są wskazania itd. I do mnie czy chciałam bezpłatnie wykonać. Tak mnie zaszokował ilością informacji, że tylko przytaknełam(jak moge bezpłatnie to co się bedę😅). Także dostałam skierowanie na bezpłatne badanie prenatalne. Z tego co wiem to leży tylko w dobroci lekarza czy wypisze 🙈 dodam, że mam dopiero 23 lata i nie było, żadnych wskazań.
Trafiłaś na bardzo dobrego lekarza 😃 mi koleżanka powiedziała żeby zagadać właśnie o prenatalne że może sam lekarz zaproponuje że wypisze skierowanie a i owszem wypisał skierowanie ale bez wskazań czyli 100 %płatne i to jeszcze tam gdzie sam chciał do zaprzyjaźnionego lekarza
 
Jejku to są maluszki jak Ty dajesz radę? Podziwiam, ja mam dwóch chłopaków 12 i 8 lat nie wyobrażam sobie jakbym miała się w takim stanie w jakim jestem od 5 tygodnia zajmować się takimi absorbującymi szkrabami, bywały takie dni że nie wiedziałam jaki dzień tygodnia mamy, starszy syn to mi we wszystkim prawie pomaga, ja staram się jak tylko mogę żeby ogarniać ich do szkoły i pomoc w lekcjach ale czasem i to mnie przerasta
Nie wiem czy daję radę 🤦‍♀️ 😅
Zdecydowaliśmy sie teraz na trzecie, ale są dni kiedy się budzę i myślę, że to szaleństwo🤦‍♀️ i jestem wtedy przerażona. Najczęsciej to są dni takie jak dzisiaj, że się źle czuję, wymioty itd. Wtedy się zastanawiam po co mi to było 😂
 
Z Bobo wszystko ok, ma 3.55cm i fikalo jak szalone! Do tej pory się nie ruszało jak patrzyliśmy, a dzisiaj takie wygibasy 😍 ale kartę ciąży powiedział ginekolog, że załozymy jak będzie miało co najmniej 4,6 cm. Na razie wszystko ok. Jak zobaczyłam jak fika to się aż wzruszyłam 😍
Tak się zastanawiam, czy lekarz mówił skąd taka linia ciemniejsza naokoło pęcherzyka?
 
Nie wiem czy daję radę 🤦‍♀️ 😅
Zdecydowaliśmy sie teraz na trzecie, ale są dni kiedy się budzę i myślę, że to szaleństwo🤦‍♀️ i jestem wtedy przerażona. Najczęsciej to są dni takie jak dzisiaj, że się źle czuję, wymioty itd. Wtedy się zastanawiam po co mi to było 😂
Ogromnym plusem jest niewielka różnica wieku, myślę że rodzeństwo jest wtedy bardziej ze sobą zżyte i ma wiele wspólnych zainteresowań, tematów itp... my chcieliśmy z mężem 3 od zawsze i pierwotnie były plany takie że między obecna dwójka chlopakow powinien być ktoś jeszcze no ale plany to jedno a życie to drugie
 
Dziewczyny prenatalne badania robicie odpłatnie ? Czy macie wskazania? Mi w pierwszych dwóch ciążach nawet nikt takich badan nie proponował a teraz to wszędzie tylko słyszę o tych badaniach, ja idę prywatnie dla własnego spokoju ponieważ nie kwalifikuje się na bezpłatne
Ja robię odpłatnie, ale tylko USG bez dodatkowych badań, u mnie cena około 200zł. W pierwszej ciąży jedynie miałam bezpłatnie, bo zrobił mi mój lekarz prowadzący. Powiedział mi wtedy też, że badanie połówkowe dobrze jest zrobić u innego lekarza niż lekarz prowadzący.
 
reklama
Ja też już myślałam, że będę się lepiej czuła dzisiaj, no ale niestety… 😅 Chwilę posprzątałam i poczułam taki spadek energii, że musiałam się położyć i odpocząć 🙈 Do tego znowu mi niedobrze 🤢
Jeju, jak ja cię rozumiem - też co chwilę robię przerwę, energii kompletnie zero, najchętniej to bym spała co chwilę. Dobrze, że dziewczyny nie takie małe i dużo same sobą się zajmują, bo byłaby masakra. Nigdy wcześniej nie byłam tak senna 🙈 i też od kilku dni mam mdłości, a przez tamte tygodnie pod tym względem było całkiem ok.
 
Do góry