reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

W szpitalu. Chcę już do domu, rozumiem że do porodu chyba mnie nie wypuszczą. W sobotę wieczorem znowu krwawiłam, potem uspokoiło się. Ale ze stresu zaczął skakać cukier z rana. Nie wiem czy obejdę się bez insuliny. Dotąd pomagała dieta. W szpitalu wieczerza o 17:00. Glukozę mierzą o 6 z rana. Przed snem zjadam cokolwiek co zostało od posiłków w ciągu dnia - kefir, kromkę chleba, jogurt albo twaróg. Póki co nie mogę zrozumieć co mi nie pasuje. Mam mało czasu, nikt nie będzie czekał póki znajdę co z tego mi nie pasuje :(
Mam nadzieje, że znajdziecie przyczynę tych wysokich cukrów, ale rzeczywiście bardzo długie te przerwy między posiłkami 😬
Cieszę się bardzo, że się trzymasz!
Też słyszałam o tej 14-latce. W głowie mi się nie mieści, że na codzień możemy mieć styczność z ludźmi, którzy mogą się do czegoś takiego posunąć :/
 
reklama
To co się dzieje w kraju / na świecie przechodzi ludzkie pojęcie.
Nawet nie chce myśleć co przeżywa ta mała dziewczynka przecież ona ma dopiero 14 lat - trauma do końca życia.
Brak mi słów.


Co tam słychać u Was?
Ja mam zrobić na wizytę sierpniowa właśnie test obciążenia glukoza aż się boje 🤪
Glukoza / morfologia i mocz.

Jutro mam wizytę doktorka zobaczy jak ten pessar się trzyma.
 
Ja wizytę mam w piątek i mam dostać skierowania na badania, podejrzewam że krzywa cukrowa też tam będzie właśnie, ciekawe jak to zniosę 😁 na takie badanie lepiej chyba cały wolny dzień wziąć, prawda?
 
Ja też na następną wizytę mam zrobić krzywą 🙈 mój pierwszy raz, więc raczej nie będę sobie nic planować na ten dzień. Idę w przyszłym tygodniu i chce wybrać jakiś dzień kiedy nie będzie ekstremalnych upałów, bo to może mi pogorszyć samopoczucie 😜
 
Ja też na następną wizytę mam zrobić krzywą 🙈 mój pierwszy raz, więc raczej nie będę sobie nic planować na ten dzień. Idę w przyszłym tygodniu i chce wybrać jakiś dzień kiedy nie będzie ekstremalnych upałów, bo to może mi pogorszyć samopoczucie 😜
No właśnie ja też tego badania nigdy nie miałam i nie wiem czego się spodziewać 🙈 ale urlopu trochę szkoda marnować, zobaczymy co będzie 😅
 
Ja też na następną wizytę mam zrobić krzywą 🙈 mój pierwszy raz, więc raczej nie będę sobie nic planować na ten dzień. Idę w przyszłym tygodniu i chce wybrać jakiś dzień kiedy nie będzie ekstremalnych upałów, bo to może mi pogorszyć samopoczucie 😜
Ja tez robilam teraz pierwszy raz, bylam gotowa na jakies mdlosci, omdlenia i ogolnie zle samopoczucie a okazalo sie, ze glukoza nie jest wcale taka obrzydliwa, czulam sie tez dobrze, 2 godziny szybko minely. Caly dzien pozniej te czulam sie bardzo dobrze, pojechalismy nawet tego dnia ogladac wozki i foteliki i ogolnie dzien byl dosc intensywny 😃 wiem, ze kazdy jest inny i inaczej reaguje, ale zycze Wam, zebyscie przezyly krzywa jak ja 😉
 
To jest mocno indywidualne dziewczyny. Ja przechodziłam to badanie już trzy razy i za każdym razem ta glukoza wchodziła mi bezproblemowo (nie czułam obrzydzenia pijąc to, nie używałam żadnej cytryny etc.). Później tez czułam się dobrze i funkcjonowalam zupełnie normalnie.
Na badanie należy sobie zarezerwować 2 h w przychodni.

Wiem ze są dziewczyny, które mdli po glukozie lub które później czuja się słabo, ale ja tego nie doświadczyłam.
 
Ja również pierwszy raz będę mieć to badanie więc nie wiem co mnie czeka 🤪
Pani doktor zaproponowała kupić sobie smak cytrynowy 😉
Ja raczej dostosuje się do męża w zależności jak będzie miał wolne albo troszkę spóźni się do pracy.
 
Ja bez problemu wypiłam na raz te glukozę (kupiłam sobie o smaku cytryny). W miarę upływania czasu zaczęłam źle się czuć, a potem to już tragicznie się czułam, włącznie z następnym dniem 😜 Na szczęście mimo tego złego samopoczucia wyniki były w normie.
Nie ma co się nastawiać na najgorsze, jak widać kobiety różnie to znoszą 😇
 
reklama
Hej, trzymam kciuki żeby Twoja sytuacja zdrowotna szybko się poprawiła!
Co do cukrów, to faktycznie masz bardzo duża przerwę w tych posiłkach i to może być jeden z powodów wysokich wyników rano. Jednak niejednokrotnie mimo wspaniałej diety nie da obejść się bez insuliny- ja jestem takim przypadkiem 😜 staraj się w miarę możliwości zjeść coś koło 22, może sytuacja się poprawi. U mnie nabial często wybija cukry, ale wiem że u każdego to działa indywidualnie, wiec u Ciebie może być zupełnie inaczej. Powodzenia 🙂
Endokrynolog zaleciła nie jeść mlecznych produktów wieczorem. Spróbuję, zobaczymy jaki cukier będzie jutro z rana
 
Do góry