reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Mnie bolały piersi, ale tylko na początku. Obkładałam je liściami kapusty.
Jakie warzywa gotujecie dzieciom? Które lubią najbardziej? Mój nadal woli mleczko. Podajecie już mięsko? Albo buraczki?
My na razie tydzień rozszerzania diety,. I tak zaczęliśmy jak skończyła 5mc. Na razie marchew, brokuł, zmieniak i dynia. I z owoców ze sloiczka jabłko że śliwka. Na razie najmniej pospakowal ziemniak.
Ja w ogóle jestem zauroczona jak ona sobie radzi z łyżeczka i piciem z bidonu 😍🥰
 
reklama
My na razie tydzień rozszerzania diety,. I tak zaczęliśmy jak skończyła 5mc. Na razie marchew, brokuł, zmieniak i dynia. I z owoców ze sloiczka jabłko że śliwka. Na razie najmniej pospakowal ziemniak.
Ja w ogóle jestem zauroczona jak ona sobie radzi z łyżeczka i piciem z bidonu 😍🥰

A jaki macie bidon? B box? Chcę właśnie kupić, ale zastanawiam się bo drogi, a nie wiadomo czy ogarnie co ma z tym robić 🤣. Mój łyżeczkę też kiepsko ogarnia, tzn do buzi włoży, ale zawartość na ogół ląduje gdzieś wcześniej...😂
 
Kobiety co na bolesne ząbkowanie,oszaleje dzis masakra dentinox camilla juz nawet dalam paracetamol i nic nie da sobie masować placz krzyk na okrągło dodatkowo katar nie wiem czy podłapał od meza czy to ten katar przy ząbkowaniu jeszcze trochę to oglupieje
 
Kobiety co na bolesne ząbkowanie,oszaleje dzis masakra dentinox camilla juz nawet dalam paracetamol i nic nie da sobie masować placz krzyk na okrągło dodatkowo katar nie wiem czy podłapał od meza czy to ten katar przy ząbkowaniu jeszcze trochę to oglupieje
Zimne gryzaki 😉 ja swojej corci tez masuje zimna szczoteczka dziaselka
 
Ząbkowanie najgorsze. Ostatecznie pomaga chyba tylko pierś. Apap forte nawet wskoczył kiedyś. Masuje jej dziąsła szczoteczka pokryta nurodentem - chwilowa poprawa. Trzymam jej gryzak w buzi w nocy. Wyszły nam dwie w wielkich bólach dokładnie na szósty miesiąc. Ale zaraz zaczną się górne jedynki i już się boje bo ogólnie to i tak cały czas marudzi

Z rozszerzaniem to u nas jeszcze batat i cukinia dobrze wchodzą. Potrzebuje żeby to było dość wodniste. Ziemniak z brokułem dramat. W tym tygodniu zrobię jej jakaś zupkę pierwsza. Rano całkiem niezłe kaszka ryżowa.
 
A jaki macie bidon? B box? Chcę właśnie kupić, ale zastanawiam się bo drogi, a nie wiadomo czy ogarnie co ma z tym robić 🤣. Mój łyżeczkę też kiepsko ogarnia, tzn do buzi włoży, ale zawartość na ogół ląduje gdzieś wcześniej...😂
Mamy właśnie B box. Myślałam że będzie trudno ale załapała przy pierwszym użyciu. Do jedzenia jej daje pić z tego kubeczka doidy.
Łyżeczkę moja tez wkłada często już bez zawartości :D ale ważne że próbuje :)
 
Moja mała zje prawie wszystko. Chyba najbardziej lubi bataty i groszek. Mniej jej smakował słoiczek z mintajem i jogurt naturalny, ale trochę zjadła by się chyba upewnić czy na pewno jest tak paskudne jak się jej wydaje. 😂 Dość długo ją trzepało po jednym i drugim 😄 Bidon właśnie muszę kupić bboxy są ekstra pod względem picia w każdej pozycji, ale dla mnie ogromnym minusem były strasznie liche rurki. Używałam przez to aventu, bo mój syn strasznie gryzł. Po za tym u nas od 2 tygodni sukces. Lalka polubiła smoczka i rozwiazalo to nasze problemy podczas usypiania. W końcu w ciszy nie w krzyku 😍
 
Mamy właśnie B box. Myślałam że będzie trudno ale załapała przy pierwszym użyciu.
Mycie tej rurki to nie jest udręka? Ja kubeczek od wody myje co drugi dzień a i tak wydaje mi się, że za rzadko i może się robić śliski w środku... A do tej rurki to trzeba mieć specjalną szczoteczkę?
Mąż prędzej czyni takie uwagi niż rodzice niestety. Sam nie opiekuje się dziećmi i myśli że jego uwagi czynione raz w tygodniu jak jest w domu pomagają w ich wychowaniu 😵
Mój też tak ma 🥴 Nie zajmuje się dzieckiem praktycznie wcale, a jak raz na jakiś czas z nim zostanie, bo idę np się myć czy gdzieś tam na 15 min i dziecko zapłacze, to zawsze jest uwaga "trzeba oduczyć go lulania, nie może tak zasypiać", "jest lekko od ciebie uzależniony, trzeba coś z tym zrobić", albo nie chce siedzieć w kuchni w krzesełku i marudzi aż wreszcie krzyczy, wyciągam go i słyszę "ale on już wymusza"... Muszę się gryźć w język, żeby nie powiedzieć co ty człowieku wiesz o tym dziecku 🥴 Ale ogólnie nie narzekam, bo dziś na imprezie rodzinnej słyszałam o wiele gorszego tatusia, który czynił uwagi mamie swojej córki "trzeba ukrócić jej to szczypanie. Trzeba przytępić jej to krzyczenie." Trzeba skończyć z tym tamtym. A ona dla spokoju odpowiadała "tak, oczywiście". On też całymi dniami w pracy. Tatuś dyrektor 😏
 
Mnie bolały piersi, ale tylko na początku. Obkładałam je liściami kapusty.
Jakie warzywa gotujecie dzieciom? Które lubią najbardziej? Mój nadal woli mleczko. Podajecie już mięsko? Albo buraczki?
Mój maluszek uwielbia brokuły, mam wrażenie, że mógłby jeść je cały czas. Pasternak też o dziwo mu smakuje. Nie lubi dyni pluje nią strasznie, jak tylko trafia do buźki od razu jest pfff. My jesteśmy na początku rozszerzania diety, zaczęliśmy kilka dni przed skończonym 6 miesiącem, ale mam wrażenie że idzie nam całkiem dobrze. Niestety z racji występującej alergii mamy zalecenia żeby dwa lub trzy dni podawać ten sam produkt. Na razie nie dawałam buraczków ale widziałam, że są takie gotowe w słoiczku z jabuszkiem więc jak wprowadzimy jabuszko to wtedy spróbuję.
 
reklama
Mycie tej rurki to nie jest udręka? Ja kubeczek od wody myje co drugi dzień a i tak wydaje mi się, że za rzadko i może się robić śliski w środku... A do tej rurki to trzeba mieć specjalną szczoteczkę?

Mój też tak ma 🥴 Nie zajmuje się dzieckiem praktycznie wcale, a jak raz na jakiś czas z nim zostanie, bo idę np się myć czy gdzieś tam na 15 min i dziecko zapłacze, to zawsze jest uwaga "trzeba oduczyć go lulania, nie może tak zasypiać", "jest lekko od ciebie uzależniony, trzeba coś z tym zrobić", albo nie chce siedzieć w kuchni w krzesełku i marudzi aż wreszcie krzyczy, wyciągam go i słyszę "ale on już wymusza"... Muszę się gryźć w język, żeby nie powiedzieć co ty człowieku wiesz o tym dziecku 🥴 Ale ogólnie nie narzekam, bo dziś na imprezie rodzinnej słyszałam o wiele gorszego tatusia, który czynił uwagi mamie swojej córki "trzeba ukrócić jej to szczypanie. Trzeba przytępić jej to krzyczenie." Trzeba skończyć z tym tamtym. A ona dla spokoju odpowiadała "tak, oczywiście". On też całymi dniami w pracy. Tatuś dyrektor 😏
Ja mam ochotę mojego udusić jak drze się, że dziecko ma czkawke bo mu zimno. Najlepsze że on to usłyszał od dziewczyny z którą leżałam na sali po porodzie z Ignasiem. 😡 Gdyby on tak do serca brał to co ja mówię.
 
Do góry