reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Czy u was udaje się już utrzymać jakąś powtarzalność drzemek? Bo u mnie 3 dni jest rytm a potem nagle kolejne 2 dni bobas śpi jak chce np. Poranna drzemka jest zazwyczaj po 1,5-2h od wstania a dzisiaj zasnęła po 3h. Poranki też różnie czasem o 6 a czasem wstaje o 8.
Czasem też ma takie dni że ma 4 drzemki a czasem 2 bo nie da się jej uśpić.

Zastanawiam się czy to już jest etap żeby był schemat czy mam za duże oczekiwania :)
 
reklama
U mnie spi jak chce , jednego dnia duzo krotkich drzemek innego potrafi caly przespac gdzies tam jest srednia z tego po drodze. Za to na noc zeby usnela musi byc noszona i to tylko przez tate, inaczej nie zasnie.
 
Z tym wzrostem to bym tak mniej kategorycznie podchodziła do tego zwłaszcza ze najmniejszego na to wpływu nie mamy jak będą nasze dzieci wyglądać. Zbyt dużo komentarzy na ten temat im nie posłuży. Jako mama dziewczynki po raz pierwszy i w ogóle w stosunku do chłopców tez staram się żeby nie oceniali siebie po cechach na ktore nie maja wpływu. To potem jest duże źródło kompleksów a ja chce żeby byli szczęśliwi i wolni od skupiania się na wyglądzie. Dbanie o siebie zewnątrz i wewnątrz jak najbardziej. Świat jest pełen różnych ludzi i to nie wzrost jest problemem przy łączeniu się ludzi w pary a zdrowa pewność siebie i poczucie własnej wartości które są budowane od najmłodszych lat i na która realnie many wpływ :)
 
U mnie spi jak chce , jednego dnia duzo krotkich drzemek innego potrafi caly przespac gdzies tam jest srednia z tego po drodze. Za to na noc zeby usnela musi byc noszona i to tylko przez tate, inaczej nie zasnie.
To u nas wieczór się powoli ustabilizowal, wiadomo są różne dni czasem karmienie, odłożenie do łóżeczka i śpi a czasem trzeba 45min siedzieć przy łóżeczku. Ale już prawie na nocne zasypianie nie ma bujania.
Ale drzemki dobrze wiedzieć że nie tylko u nas wg preferencji bobasa w danym dniu :)
 
Hej dziś robiony test 28dc ostatni okres 15 luty :) w tyg idę na betę by potwierdzić
5DAC8D19-A7FB-48AB-A2DD-2BEA20B40843.jpeg
 
U nas się zaczął kolejny skok rozwojowy. Synek często jęczy, szczególnie przed snem. Cały czas chce się przytulać, bo inaczej płacze i też te mostki zaczął robić. Wczoraj byliśmy u fizjoterapeutki. Mówiła, że takie mostkowanie przypada na 5 miesiąc zazwyczaj i jest normalnym etapem rozwoju, ale zdarza się, że wcześniej występuje. Chyba odstawie mleko, bo zaczął robić zielone kupki ze śluzem
 
Powiem Wam hit-tekst z dzisiaj mojej nieteściowej na poprawę humoru, kto potrzebuje 😉 Chciałam się dziś wybrać na zakupy (pepco, Rossmann i te sprawy), wolę małego zabrać ze sobą niż zostawić go z nią, ale mniejsza o to. Zmieniłam wózek na spacerówkę, żeby nie targać wszędzie nosidełka (nie mam adapterów), bo ciężkie jak pierun, a mały w miarę dobrze siedzi, więc w spacerówce na przymiarce mu się spodobało. A ona do mnie: "Gdzie ty go tam bierzesz... Do sklepu można z wózkami? Nie, do sklepów chyba nie można z wózkami!" No jeb**m, za przeproszeniem. 🤦‍♀️😆 Nie wiem w jakich czasach świat się zatrzymał dla tej pani.
 
Powiem Wam hit-tekst z dzisiaj mojej nieteściowej na poprawę humoru, kto potrzebuje 😉 Chciałam się dziś wybrać na zakupy (pepco, Rossmann i te sprawy), wolę małego zabrać ze sobą niż zostawić go z nią, ale mniejsza o to. Zmieniłam wózek na spacerówkę, żeby nie targać wszędzie nosidełka (nie mam adapterów), bo ciężkie jak pierun, a mały w miarę dobrze siedzi, więc w spacerówce na przymiarce mu się spodobało. A ona do mnie: "Gdzie ty go tam bierzesz... Do sklepu można z wózkami? Nie, do sklepów chyba nie można z wózkami!" No jeb**m, za przeproszeniem. 🤦‍♀️😆 Nie wiem w jakich czasach świat się zatrzymał dla tej pani.

Może niezbyt często z domu wychodzi i nie wie 🤣. Też chciałabym już spacerówkę, mam już dość znoszenia tego ciężkiego wózka z pierwszego piętra 😔
 
reklama
Powiem Wam hit-tekst z dzisiaj mojej nieteściowej na poprawę humoru, kto potrzebuje 😉 Chciałam się dziś wybrać na zakupy (pepco, Rossmann i te sprawy), wolę małego zabrać ze sobą niż zostawić go z nią, ale mniejsza o to. Zmieniłam wózek na spacerówkę, żeby nie targać wszędzie nosidełka (nie mam adapterów), bo ciężkie jak pierun, a mały w miarę dobrze siedzi, więc w spacerówce na przymiarce mu się spodobało. A ona do mnie: "Gdzie ty go tam bierzesz... Do sklepu można z wózkami? Nie, do sklepów chyba nie można z wózkami!" No jeb**m, za przeproszeniem. 🤦‍♀️😆 Nie wiem w jakich czasach świat się zatrzymał dla tej pani.
Kobitka na etapie zostawiania wózka przed sklepem 😂😋

Chyba średnio żyjesz z teściami??
 
Do góry