reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny
U Nas drzemki i sen też się zmieniły.
Synuś budzi się 2/3/4 w ciągu dnia niby śpi normalnie, ale długa drzemke robi od 15/16.
Po szczepieniu na meningokoki dostał standardowo pedicitamol i spał od 17 do 5 rano.
Dzisiaj zrobiliśmy pierwszą próbę glutenową zgodnie z zaleceniem lelarza i stopniowo będę mu wprowadzać gluten rano w południe i wieczorem.

Powiedzcie dziewczyny
Jak liczycie wiek swoich dzieci?
Mój mały ma dziś 4 miesiące i 11 dni czyli 5 miesięcy? 😂😂😂😂 Lekarz liczy go jako 5.

Z takich pierdół to muszę zakupić ochraniacz do łóżeczka bo mały już się obraca i w trakcie przebierenia w łóżeczku tak się obrocil że oczywiście obil się o wiklinę bo śpi nadal w koszu Mojżesza. Polecacie jakieś ochraniacze? Wiem, że teraz jest moda na te warkocze.
 
A poprawiło się coś u was ze spaniem? Tak dzisiaj o tobie myślałam. Moja dzisiaj np. zaczęła dzień o 4:45 a w piątek w nocy od 2 do 4 przerwa. myślę że to zmiana miejsca bo pojechaliśmy do teściów na weekend i tam jest też bardzo dużo bodźców..
Dzieci różnie to znoszą. My jak pojechaliśmy do mojego domu rodzinnego to mały miał problem, żeby skupić się na jedzeniu. Każdy dźwięk go odrywał od piersi, a zawsze starałam się zapewnić nam spokojne miejsce. Ale tu, gdzie mieszkamy na co dzień jesteśmy tylko my i dziadki, a w moim domu rodzinnym dziadki, ciocie, wujkowie, dwoje dzieci, czasem ktoś wpadnie, wesoło jednym słowem 😅 Ogólnie bardzo dobrze się odnajdywał. W domu raczej cichutki, tam nauczył się piszczeć, żeby nie zginąć w towarzystwie pięciorga przedszkolaków 😂 i mam wrażenie, że taka zmiana warunków odblokowuje coś u takich maluszków. Mój stamtąd wraca zawsze z nowymi umiejętnościami. Zauważyłyście też taką zależność? 🤔
 
Powiedzcie dziewczyny
Jak liczycie wiek swoich dzieci?
Mój mały ma dziś 4 miesiące i 11 dni czyli 5 miesięcy? 😂😂😂😂 Lekarz liczy go jako 5
Ja liczę tak jak urodziny się liczy. W lutym skończyłam 34, leci mi 35 rok, ale jak ktoś pyta mam 34. Synek urodził się 23 wrz, 23 mar skończy 6 msc, ale teraz uważam, że ma 5, bo ten szósty jeszcze się nie dopełnił.
 
Ja liczę tak jak urodziny się liczy. W lutym skończyłam 34, leci mi 35 rok, ale jak ktoś pyta mam 34. Synek urodził się 23 wrz, 23 mar skończy 6 msc, ale teraz uważam, że ma 5, bo ten szósty jeszcze się nie dopełnił.
Kurde to ja niewiem czy dobrze, że ta dietę mu rozszerzam
Bo chciałsm na 5.5 miesiąca.... Tak nie za wcześnie, nie za późno 🙄
 
A poprawiło się coś u was ze spaniem? Tak dzisiaj o tobie myślałam. Moja dzisiaj np. zaczęła dzień o 4:45 a w piątek w nocy od 2 do 4 przerwa. myślę że to zmiana miejsca bo pojechaliśmy do teściów na weekend i tam jest też bardzo dużo bodźców..

U nas od dwóch nocy mała zmiana. Wczoraj w nocy było pobudek tylko 4. Dzisiaj w nocy poszedł spać o 22:30, później spanie było 22:30-1:15, 2-4:20, 5:05-7.10. czyli w sumie tylko trzy pobudki, także jestem wyspana 😁. Mam nadzieję, że tak się już utrzyma a nie wróci do wstawania co 50minut. Do jednej pobudki w nocy, jak było wcześniej jeszcze daleko, ale cieszę się z tego co mam 🙂. W dzień standardowo 4 drzemki po 20-30minut.
 
Dziewczyny, głupie pytanie, jak czyścić uszy dzieciaczkom? Czyściłam ostatnio tymi patyczkami dla niemowlaków małżowiny, przyświecilam sobie do środka latarka i on ma tam w środku widoczną woskowinę, jak mam to wyciągnąć skoro patyczek nie dociera? Tylko proszę nie oceniać mojego święcenia latarką 🤣
 
@MiśZielinka a jak idzie rozszerzanie? Chętnie je? Mój mały je coraz chętniej, ale już widzę, że mniej mojego mleka pije i odczuwam przez to jakiś niepokój i jest mi przykro 😕 Wiedziałam, że tak będzie i taka jest kolej rzeczy, ale i tak mi smutno, że ten aspekt macierzyństwa się skończy 😢
 
A ja ostatnio chodzę wykończona... Mały zasypia o 18:30 - pierwsza pobudka kolo 24, potem 2 i potem co 20 minut do 4 ... I o 4 jest już dzień... w ciągu dnia dwie drzemki w domu po 30 minut i jedna trochę dluzsza na spacerze.. nie raz próbowaliśmy go orzeciagnac żeby zasnął później ale wtedy jest armagedon a i tak dzien zaczyna o 4 ... mamy tak od miesiąca. Oli jutro oonczy 4 miesiące... wcześniej również zasypial po 18, i 1 drzemka o 1, druga o 3 i dltrzecia o 6... a teraz dla mnie jest dramat bo już od 2 praktycznie nie spie ... myślicie ze jest szansa że to się jakoś zmieni w niedalekiej przyszłości??? Bo juz z mężem wysiadamy ..dodam że nasz syn jest bardzo towarzystki u nie możemy odejść od niego na chwilę bo jest placz ... więc tylko jak on ma drzemki w domu to mogę coś zrobić...
 
reklama
A ja ostatnio chodzę wykończona... Mały zasypia o 18:30 - pierwsza pobudka kolo 24, potem 2 i potem co 20 minut do 4 ... I o 4 jest już dzień... w ciągu dnia dwie drzemki w domu po 30 minut i jedna trochę dluzsza na spacerze.. nie raz próbowaliśmy go orzeciagnac żeby zasnął później ale wtedy jest armagedon a i tak dzien zaczyna o 4 ... mamy tak od miesiąca. Oli jutro oonczy 4 miesiące... wcześniej również zasypial po 18, i 1 drzemka o 1, druga o 3 i dltrzecia o 6... a teraz dla mnie jest dramat bo już od 2 praktycznie nie spie ... myślicie ze jest szansa że to się jakoś zmieni w niedalekiej przyszłości??? Bo juz z mężem wysiadamy ..dodam że nasz syn jest bardzo towarzystki u nie możemy odejść od niego na chwilę bo jest placz ... więc tylko jak on ma drzemki w domu to mogę coś zrobić...

U nas były pobudki co 50 minut, a później długie usypiania, z tym że szedł spac o 22 i długiego bloku snu.to raczej nie bylo. Od dwóch dni jest lepiej, ale nie chcę zapeszač. Podobno przechodzi. Masz to szczęście, że chociaż do północy śpi, to wtedy możesz się zdrzemnąć. Może spróbuj kłaść później, ale nie od razu po dwie godziny później. Podobno powinno się zmieniać godziny zasypiania o kwadrans na tydzień. Czyli ten tydzień 18:45, kolejny 19 itd. Oby pomogło!
 
Do góry