reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Kobiety moje dzis usłyszałam ze ta wysypka wokół ust może być od uczulenia na mleko krowie i tak nie jadlam mleka serków jogurtów myślałam ze to wystarczy teraz czeka mnie konkrtna dieta emiminacyjna bmk dodatkowo syn robi kupy co 8 dni z trudem i myslalm ze na głowce ma jeszcze ciemieniuche bo jak wyczesalam byl spokój a teraz znowu zrobiła się skorupka i pediatra powiedziała że to na mleko krowie
Jestem załamana co jeść? Przecież chleb ma w sobie mleko Wedlina ma w sobie mleko ciastka maja mleko wszystko ma mleko zostaje jeść smazona lub duszona piers z marchewka i kasza ?
Jestem zła na caly świat
Ja z pierwszym dzieckiem tez bylam na diecie eliminacyjnej, chleb i drozdzowki pieklam sama na mleku roslinnym, jest taki blog "mama alergika" przepisy bralam z tej strony. Dieta bardzo monotonna, ale dalam rade, karmilam pol roku. Syn wyrosl z alergii i teraz je i pije nabial codziennie.
Dasz rade! Ja mialam wsparcie meza, nabialu w domu nie bylo, gdyby byl to poleglabym, bo chwil slabosci bylo mnostwo
 
Dobra dziewczyny, to teraz ja potrzebuje waszej rady...
Od około 4 tyg życia Oliwierka jesteśmy na mm bebilon profutura, miał bole brzuszka ale po espumisanie przeszło, miał zmiany na buzi ale to podobno był rumien i łojotokowe zapalenie skóry...od jakiś 3 tygodni mamy meksyk ...ciągle pokasłuje.. Pediatra powiedziała ze to może być lekki refluks...wyostrzyły mu się zmiany na skórne.. ma takie jakby placki na brzuszku i rączkach ....jest niespokojny ... budzi się co chwilę w nocy ...boli go brzuszek:(( jedna z rzeczy to na pewno będę mu zmieniać mleko, myślałam o bebiko pro plus dla alergików, oczywiście dopytam jeszcze pediatry .. ale już nie wiem co robić.. czym go smarować:(((
U mojego syna, mial rok i 3 miesiace pojawily sie plamy suchej skory na posladkach, pediatra od razu, ze to azs i masc ze sterydem dostalismy, przeszlo i zaraz wrocilo i dostalismy skierowanie do dermatologa i alergologa i uczulenie na srodek pioracy.
Jak syn skonczyl rok zmienilam plyn do prania, na poczatku nie wierzylam w diagnoze specjalistow, bo zmiany byly na pupie, a ona nie stykala sie z ubrankami przeciez, ale mieli racje, po 3 miesiacach wszystko wrocilo do normy.
Moze i u Was pediatra nie ma racji
 
Dodatkowo usłyszałam ze od 4 miesiąca mam mu rozszerzać diete
Pediatra tak stwierdziła
Pediatrzy, z Poz to z reguły lekarze którzy ledwo się przeslizgneli po studiach medycznych, a wiedzy nie widzą potrzeby poszerzać. Powinna dać skierowanie do alergologa i zastosować środki doraźne, a nie proponowac rozszerzanie diety. Alergia nie jest tylko na mleko, przy rozszerzaniu diety bez niedoleczonej alergii skąd masz wiedzieć co uczula. Mojego syna uczulala marchew 🙈 Alergicy maja większą skłonność do ciemieiuchy, ale też bym nie brała diagnozy za pewnik, bo to najczęściej. mylna diagnoza.
 
Taka ciekawostka na grupach dzieci z alergia, zaraz po mleku króluje alergia na ziemniaki. Mój syn po tym jak zjadłam ziemniaka miał suche pasy na całej skórze jak tygrys. To samo po pszenicy. Dużo dzieci po prostu jest uczulonych na nawozy których w ziemniakach i pszenicy jest do wyboru do koloru.
 
U mojego syna, mial rok i 3 miesiace pojawily sie plamy suchej skory na posladkach, pediatra od razu, ze to azs i masc ze sterydem dostalismy, przeszlo i zaraz wrocilo i dostalismy skierowanie do dermatologa i alergologa i uczulenie na srodek pioracy.
Jak syn skonczyl rok zmienilam plyn do prania, na poczatku nie wierzylam w diagnoze specjalistow, bo zmiany byly na pupie, a ona nie stykala sie z ubrankami przeciez, ale mieli racje, po 3 miesiacach wszystko wrocilo do normy.
Moze i u Was pediatra nie ma racji
A który plyn go uczulał?
 
Powiem wam, że może to alergia na plyn do płukania i kapsułki lovela, może to mleko .. teraz się dowiedziałam że emolienty których używam I które poleciła mi pediatra I Dermatolog mają tragiczne składy i mam już serdecznie dość...
 
Juz boje eie czegokolwiek używać żeby jeszcze gorzej mu eie nie zrobiło...
Przesyłam wam zdjecie jego brzuszka z dzisiaj..
 

Załączniki

  • 20220223_124515.jpg
    20220223_124515.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 64
reklama
Do góry