reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Może jak by się urodził o czasie miałby 6 kg 😄 I pewnie nie potrzebował inkubatora? One w ogóle już były w tamtych czasach? 🤔

Nie mam pojęcia czy już były, były około 40 lat temu bo mój brat leżał, z kiepskim rezultatem niestety, ale wtedy medycyna była na trochę innym poziomie...
 
reklama
Dobra dziewczyny, to teraz ja potrzebuje waszej rady...
Od około 4 tyg życia Oliwierka jesteśmy na mm bebilon profutura, miał bole brzuszka ale po espumisanie przeszło, miał zmiany na buzi ale to podobno był rumien i łojotokowe zapalenie skóry...od jakiś 3 tygodni mamy meksyk ...ciągle pokasłuje.. Pediatra powiedziała ze to może być lekki refluks...wyostrzyły mu się zmiany na skórne.. ma takie jakby placki na brzuszku i rączkach ....jest niespokojny ... budzi się co chwilę w nocy ...boli go brzuszek:(( jedna z rzeczy to na pewno będę mu zmieniać mleko, myślałam o bebiko pro plus dla alergików, oczywiście dopytam jeszcze pediatry .. ale już nie wiem co robić.. czym go smarować:(((
 
Dobra dziewczyny, to teraz ja potrzebuje waszej rady...
Od około 4 tyg życia Oliwierka jesteśmy na mm bebilon profutura, miał bole brzuszka ale po espumisanie przeszło, miał zmiany na buzi ale to podobno był rumien i łojotokowe zapalenie skóry...od jakiś 3 tygodni mamy meksyk ...ciągle pokasłuje.. Pediatra powiedziała ze to może być lekki refluks...wyostrzyły mu się zmiany na skórne.. ma takie jakby placki na brzuszku i rączkach ....jest niespokojny ... budzi się co chwilę w nocy ...boli go brzuszek:(( jedna z rzeczy to na pewno będę mu zmieniać mleko, myślałam o bebiko pro plus dla alergików, oczywiście dopytam jeszcze pediatry .. ale już nie wiem co robić.. czym go smarować:(((
Mi to z opisu trochę wygląda na alergie, bo ona też może powodować poza zmianami skórnymi, bólem brzucha, również objawy od strony układu oddechowego. Może spróbuj podać mm bez białka mleka krowiego i zobaczysz jaki będzie efekt?
 
Mi to z opisu trochę wygląda na alergie, bo ona też może powodować poza zmianami skórnymi, bólem brzucha, również objawy od strony układu oddechowego. Może spróbuj podać mm bez białka mleka krowiego i zobaczysz jaki będzie efekt?
No właśnie chyba tak muszę zrobić... a może polecisz jakieś mleczko? Czy zostaje nam obrzydliwy nutramigen? :(
 
No właśnie chyba tak muszę zrobić... a może polecisz jakieś mleczko? Czy zostaje nam obrzydliwy nutramigen? :(
My od pediatry na próbę dostaliśmy bebilon pepti syneo i jadła bez problemu. bo też cały czas szukamy czy moja mała ma jakąś alergie, bo brzuch się w miarę uspokoił ale nadal kupy są nie takie jak trzeba.
 
Dobra dziewczyny, to teraz ja potrzebuje waszej rady...
Od około 4 tyg życia Oliwierka jesteśmy na mm bebilon profutura, miał bole brzuszka ale po espumisanie przeszło, miał zmiany na buzi ale to podobno był rumien i łojotokowe zapalenie skóry...od jakiś 3 tygodni mamy meksyk ...ciągle pokasłuje.. Pediatra powiedziała ze to może być lekki refluks...wyostrzyły mu się zmiany na skórne.. ma takie jakby placki na brzuszku i rączkach ....jest niespokojny ... budzi się co chwilę w nocy ...boli go brzuszek:(( jedna z rzeczy to na pewno będę mu zmieniać mleko, myślałam o bebiko pro plus dla alergików, oczywiście dopytam jeszcze pediatry .. ale już nie wiem co robić.. czym go smarować:(((
Książkowo między 3-4 miesiącem wychodzą u dzieci choroby skórne takie np. AZS. Najlepiej byście poszli dermatologa i alergologa. Atopia może być połączona ściśle z alergia ale też funkcjonować jako niezależna choroba. Jeśli to AZS to się skórę nawilża emolientami. Nawet i 6 razy dziennie. Tyle że dzieci różnie reagują na różne kremy. Kąpiele też muszą być wtedy co 3 dni i bardzo szybkie by tej skóry nie wysuszać. Z doświadczenia wiem że lepiej jak najszybciej iść do specjalisty i nie tracić czasu na próby samodzielnego leczenia czy leczenie przez pediatre.
 
My od pediatry na próbę dostaliśmy bebilon pepti syneo i jadła bez problemu. bo też cały czas szukamy czy moja mała ma jakąś alergie, bo brzuch się w miarę uspokoił ale nadal kupy są nie takie jak trzeba.
Mój syn na mlekach dla alergików miał cały czas zielone kupy i myslam że to źle dopiero alergolog mi powiedział że takie właśnie mają być.

No i mleka dla alergików jeszcze 2 lata temu były zapisywane 3. Bebilon Pepti był najsłabszym hydtolitatem. Pośredni był Nutramigenem i na najostrzejsze alergię Neocate.
 
Kobiety moje dzis usłyszałam ze ta wysypka wokół ust może być od uczulenia na mleko krowie i tak nie jadlam mleka serków jogurtów myślałam ze to wystarczy teraz czeka mnie konkrtna dieta emiminacyjna bmk dodatkowo syn robi kupy co 8 dni z trudem i myslalm ze na głowce ma jeszcze ciemieniuche bo jak wyczesalam byl spokój a teraz znowu zrobiła się skorupka i pediatra powiedziała że to na mleko krowie
Jestem załamana co jeść? Przecież chleb ma w sobie mleko Wedlina ma w sobie mleko ciastka maja mleko wszystko ma mleko zostaje jeść smazona lub duszona piers z marchewka i kasza ?
Jestem zła na caly świat
 
Kobiety moje dzis usłyszałam ze ta wysypka wokół ust może być od uczulenia na mleko krowie i tak nie jadlam mleka serków jogurtów myślałam ze to wystarczy teraz czeka mnie konkrtna dieta emiminacyjna bmk dodatkowo syn robi kupy co 8 dni z trudem i myslalm ze na głowce ma jeszcze ciemieniuche bo jak wyczesalam byl spokój a teraz znowu zrobiła się skorupka i pediatra powiedziała że to na mleko krowie
Jestem załamana co jeść? Przecież chleb ma w sobie mleko Wedlina ma w sobie mleko ciastka maja mleko wszystko ma mleko zostaje jeść smazona lub duszona piers z marchewka i kasza ?
Jestem zła na caly świat
Myślę że najlepiej udać się do alergologa.. Chyba że teraz to stwierdził alergolog?
I upewnić się czy to aby napewno to.
 
reklama
Kobiety moje dzis usłyszałam ze ta wysypka wokół ust może być od uczulenia na mleko krowie i tak nie jadlam mleka serków jogurtów myślałam ze to wystarczy teraz czeka mnie konkrtna dieta emiminacyjna bmk dodatkowo syn robi kupy co 8 dni z trudem i myslalm ze na głowce ma jeszcze ciemieniuche bo jak wyczesalam byl spokój a teraz znowu zrobiła się skorupka i pediatra powiedziała że to na mleko krowie
Jestem załamana co jeść? Przecież chleb ma w sobie mleko Wedlina ma w sobie mleko ciastka maja mleko wszystko ma mleko zostaje jeść smazona lub duszona piers z marchewka i kasza ?
Jestem zła na caly świat
Dodatkowo usłyszałam ze od 4 miesiąca mam mu rozszerzać diete
 
Do góry