reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Juz boje eie czegokolwiek używać żeby jeszcze gorzej mu eie nie zrobiło...
Przesyłam wam zdjecie jego brzuszka z dzisiaj..
Z tymi emolientami to chyba ciężko by był jakiś super skład. Ja synkowi co trochę zmieniam bo się skóra przyzwyczaja. Teraz dermatolog polecił Xera Calm Balsam uzupełniający lipidy od Avene. No ale niestety wszystko to jest indywidualne wrażliwość na kremy, proszki, mleka. To samo z uczuleniem może być na wszystko inne a nie koniecznie na mleko.
 
reklama
Dziewczyny, czy po szczepieniu na meningoki Wasze dzieci miały gorączkę? Zbijalyscie ją?
Tak, starsza córka miała 38st mimo że profilaktycznie podałam paracetamol. U nas gorączka spadła po kolejnym czopku z paracetamolu. Ale córka miała wtedy 9mcy

W mojej przychodni zalecają szczepienie przeciwko meningokokom po 6mcu.

Ja mam dopiero u corki drugie szczepienie 6w1 i pneumokoki za tydzień
 
Tak, starsza córka miała 38st mimo że profilaktycznie podałam paracetamol. U nas gorączka spadła po kolejnym czopku z paracetamolu. Ale córka miała wtedy 9mcy

W mojej przychodni zalecają szczepienie przeciwko meningokokom po 6mcu.

Ja mam dopiero u corki drugie szczepienie 6w1 i pneumokoki za tydzień

A ja właśnie dzisiaj miałam 6w1 i meningoki, stan podgorączkowy zaczął się po siedmiu godzinach. Ogólnie w grudniu po szczepieniu było wszystko w porządku, a teraz jest taki ospały i niemrawy. Podobno powinno się zbijać jak jest powyżej 38,5 stopni, termometrem bezdotykowy do czoła pokazuje teraz 37,7, ale nie wiem czy mu wierzyć bo główka jakaś taka ciepła, chyba że już jestem przewrażliwiona...
 
A ja właśnie dzisiaj miałam 6w1 i meningoki, stan podgorączkowy zaczął się po siedmiu godzinach. Ogólnie w grudniu po szczepieniu było wszystko w porządku, a teraz jest taki ospały i niemrawy. Podobno powinno się zbijać jak jest powyżej 38,5 stopni, termometrem bezdotykowy do czoła pokazuje teraz 37,7, ale nie wiem czy mu wierzyć bo główka jakaś taka ciepła, chyba że już jestem przewrażliwiona...

Po szczepieniu przeciw meningokokom bardzo często jest gorączka. Obserwuj małego, ale jak zobaczysz że bardzo się męczy i jest gorący to ja bym podała. Ale wiesz, Ty widzisz malucha, widzisz czy sobie radzi z 37,7 czy nie. Jak masz w apteczce to w razie co zawsze zadziałasz💪
 
Tak, starsza córka miała 38st mimo że profilaktycznie podałam paracetamol. U nas gorączka spadła po kolejnym czopku z paracetamolu. Ale córka miała wtedy 9mcy

W mojej przychodni zalecają szczepienie przeciwko meningokokom po 6mcu.

Ja mam dopiero u corki drugie szczepienie 6w1 i pneumokoki za tydzień
A podają powód? My idziemy 10.03 na meningokoki. U nas znowu nie zalecają łączenia 3 dawki z meningokokami
 
Moj po szczepieniu mial 37 na termometrze bezdotykowym, ale też mi sie wydawało że ma rozpaloną główkę. Nic mu nie podawałam tylko obserwowałam i często poilam go piersią. Na drugi dzień było wszystko ok.
 
Zmierzyłam jeszcze pod pachą termometrem cieczowym, jest 38,4, a ale czy takim maluszkom się mierzy pod pachą to nie wiem. Co chwilę wisi na cycku, co mam to wypije...
 
A podają powód? My idziemy 10.03 na meningokoki. U nas znowu nie zalecają łączenia 3 dawki z meningokokami
Podobno meningokoki powinny być podawane osobno, bo często są powikłania gorączkowe. Mówię o szczepionce bexero. A że tych szczepień na początku jest bardzo dużo to tak zalecają. A to dziwne bo meningokoki najgroźniejsze u dzieciaczków do 1rz

My i tak mamy opóźnienie przez zapalenie płuc i infekcje. Malutka skonczy 3mce 26go, a już 3 razy była chora i 3 razy miała wymaz na covid😔 moje biedne maleństwo!🥵


Zmierzyłam jeszcze pod pachą termometrem cieczowym, jest 38,4, a ale czy takim maluszkom się mierzy pod pachą to nie wiem. Co chwilę wisi na cycku, co mam to wypije...
Na pewno pod pachą niemiarodajne.
Ja mam bezdotykowy do czoła. W szpitalu też takim mierzyli.
 
reklama
Podobno meningokoki powinny być podawane osobno, bo często są powikłania gorączkowe. Mówię o szczepionce bexero. A że tych szczepień na początku jest bardzo dużo to tak zalecają. A to dziwne bo meningokoki najgroźniejsze u dzieciaczków do 1rz

My i tak mamy opóźnienie przez zapalenie płuc i infekcje. Malutka skonczy 3mce 26go, a już 3 razy była chora i 3 razy miała wymaz na covid😔 moje biedne maleństwo!🥵



Na pewno pod pachą niemiarodajne.
Ja mam bezdotykowy do czoła. W szpitalu też takim mierzyli.

A tym bezdotykowym mierzysz idealnie na środku czoła? Bo wystarczy, że najedzie się na linie włosów, brew, skroń.i już temperatura różni się o jeden stopień...
 
Do góry