reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

A tym bezdotykowym mierzysz idealnie na środku czoła? Bo wystarczy, że najedzie się na linie włosów, brew, skroń.i już temperatura różni się o jeden stopień...
Tak na środku czoła. Trzeba też w instrukcji doczytać jaka odległość od skóry głowy. Te termometry powinny też być trzymane w pomieszczeniu gdzie mierzy się temperaturę. Czyli jeżeli trzymasz w łazience to mierzyć temperaturę dziecka też powinno się w łazience.
 
reklama
Termometry na podczerwień często mogą zakłamywać nawet do pół stopnia i więcej.... Najbardziej miarodajne jest mierzenie elektrykiem z giętką końcówką bądź tradycyjnym w odbycie ale @Unficzka skoro nawet pod pachą wychodzi powyżej 38 i czujesz, że jest rozpalona to przeciwgorączkowe są konieczne....
 
A tym bezdotykowym mierzysz idealnie na środku czoła? Bo wystarczy, że najedzie się na linie włosów, brew, skroń.i już temperatura różni się o jeden stopień...
Jak mój mały miał gorączkę z 10 dni temu to na środku czoła pokazywało 36.6 a rozpalony był jak termofor. Na skroniach pokazywało ponad 38, więc od tego momentu mierzyłam i mierzę już tylko na skroni.
 
Jak dzisiaj z synkiem? Lepiej?

W nocy podałam mu paracetamol, spokojnie spał do 8. Dzisiaj rano był pogodny, chociaż teraz pokazuje mi temperaturę 37,4. Czyli w sumie gorączki nie ma, lekki stan podgorączkowy, tym bardziej, że standardowo ma 37 stopni. Mam nadzieję, że to już ostatni dzień. Mimo wszystko dzielnie znosi od wczoraj gorsze samopoczucie, jest jedynie osowiały i częściej robi drzemki.
 
my z loveli przeszlismy na taki zwykly w ktorym pralismy swoje rzeczy, dermatolog powiedzial, ze skonczony rok to za wczesnie na zwykly plyn, a najgorsze sa kapsulki i zeby bron boze nie dawac nic do zmiekczania wody
A my właśnie używamy kapsulek z lovely i płynu do plukania :(((
 
A my właśnie używamy kapsulek z lovely i płynu do plukania :(((
My stosujemy proszek z loveli i plyn do płukania ale synek ma wysypke tylko na buzi były wokół ust teraz jest i na policzkach
Brzuszek plecki czyste wirc u nas raczej nie uczulenie na srodki piorące
Zapisalam się do dermatologa oby to nie była alergia na to co jem bo się chyba załamie 😪
 
My stosujemy proszek z loveli i plyn do płukania ale synek ma wysypke tylko na buzi były wokół ust teraz jest i na policzkach
Brzuszek plecki czyste wirc u nas raczej nie uczulenie na srodki piorące
Zapisalam się do dermatologa oby to nie była alergia na to co jem bo się chyba załamie 😪
To u nas walczymy z odparzeniami na szyi i pod pachami i już dzisiaj dostałysmy maść ze sterydem. Pediatra uważa że to jednak alergia na białko mleka krowiego więc nadal mam unikać (wprowadziłam w tym tygodniu nabial do swojej diety i znowu wodnista kupa, plus zaognily się trochę te odparzenia). Także znowu restrykcyjnie odstawiam i będę obserwować. Kolejny krok to wizyta u gastroenterologa.

Za to moja Iga postanowiła dzisiaj wizytę u pediatry przespać. Nie obudziła się nawet jak ja rozebrałam 😅
 
reklama
Do góry