reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

6+2. W poniedziałek byłam u lekarza i już było serduszko. Na szczęście się uspokoiło. Chyba już dzisiaj odpoczynek i kanapa.
Ja też w tym okresie plamilam. Szybka wizyta i wszystko ok. Teraz dzień przed wizytą znowu miałam plamienia. Policzyliśmy z lekarzem, że to wyszło w dniu spodziewanej 🐒. Po usg okazało się że jeszcze troszkę krwi jest w macicy i mogą się pojawić lekkie plamienia, które nie zagrażają maleństwu. Także glowa do góry. Póki nie ma żywej krwi i skurczy to jest dobrze. Trzymam ✊✊✊
 
reklama
Jestem już po wizycie ✊🏻 Ciąża młodsza, więc serduszka jeszcze nie ma. Z usg wychodzi 5+6, także ma jeszcze czas 😊 Był za to piekny pęcherzyk ciążowy, żółtkowy i zalążek zarodka - jakieś 0,2 mm 😁

Dostałam też clexane i jestem przerażona, bo lekarz spojrzał na moje wyniki z krzepliwością i stwierdził, że są na granicy, dlatego musimy włączyć heparynę.

Dziewczyny, które się kłują, macie dla mnie jakieś rady jak zacząć? Lekko mnie to zestresowalo 😒
Ja biorę clexane. Pierwsze kłucie to jakas masakra. Teraz mam juz opracowany system: chwytam za skórę, dezynfekuję, szybkim ruchem wbijam igłę (inaczej bardzo mnie boli) i wstrzykuje powoli. Zawsze po masuję chwilę bo zawsze mnie mocno piecze. Codziennie zmieniam stronę
 
Ja też w tym okresie plamilam. Szybka wizyta i wszystko ok. Teraz dzień przed wizytą znowu miałam plamienia. Policzyliśmy z lekarzem, że to wyszło w dniu spodziewanej 🐒. Po usg okazało się że jeszcze troszkę krwi jest w macicy i mogą się pojawić lekkie plamienia, które nie zagrażają maleństwu. Także glowa do góry. Póki nie ma żywej krwi i skurczy to jest dobrze. Trzymam ✊✊✊
Jak przeszło to się uspokoiłam. Mam poczucie, że to jakieś naczynko mogło pęknąć. A człowiek się stresuje...
A Ty w którym tygodniu jesteś? Teraz już bez plamien?
 
Hej, ja juz po. Na cala ciaze przysluguja 2 USG, prenatalne i polowkowe i to jest cala profilaktyka. Zadnych dodatkowych badan z wyjatkiem podstawowych krwi i moczu. Mam zlecony tsh, hiv, kile itp. Krzywa cukrowa po 12 tygodniu, zadnych innych badan.
Pierwsze spotkanie z lekarzem mam 2 czerwca. Badala mnie mloda dziewczyna (przy czym “badala” prEprowadzajac wywiad).
Zalozyla mi karte ciazy na podstawie moich slow ze jestem w ciazy, nic innego 🤯
Rozmowa trwala 1h45, ale nic w zasadzie sie nie wydarzylo w trakcie tej wizyty.
Zadne inne badania mi nie przysluguja ze wzgledu na wiek.
 
Hej, ja juz po. Na cala ciaze przysluguja 2 USG, prenatalne i polowkowe i to jest cala profilaktyka. Zadnych dodatkowych badan z wyjatkiem podstawowych krwi i moczu. Mam zlecony tsh, hiv, kile itp. Krzywa cukrowa po 12 tygodniu, zadnych innych badan.
Pierwsze spotkanie z lekarzem mam 2 czerwca. Badala mnie mloda dziewczyna (przy czym “badala” prEprowadzajac wywiad).
Zalozyla mi karte ciazy na podstawie moich slow ze jestem w ciazy, nic innego 🤯
Rozmowa trwala 1h45, ale nic w zasadzie sie nie wydarzylo w trakcie tej wizyty.
Zadne inne badania mi nie przysluguja ze wzgledu na wiek.
Przeczytałam to co napisałaś dwa razy... Straszne.
Z tego co pamiętam będziesz miała jeszcze prywatną wizytę? Mam nadzieję, że po tej prywatnej będziesz spokojniejsza.
 
Ale mam do nadrobienia [emoji16] Poszalalyscie dziewczyny.

Ja dziś byłam w pracy. Oczywiście jak wróciłam musiała być drzemka [emoji16]
Piękna dziś pogoda. Zrobiłam sobie spacerek do pracy.
 
Przeczytałam to co napisałaś dwa razy... Straszne.
Z tego co pamiętam będziesz miała jeszcze prywatną wizytę? Mam nadzieję, że po tej prywatnej będziesz spokojniejsza.
tak, bede miala prywatna w przyszla srode i poprosze o skierowanie na nift i papp-a, ale zobacze co mi powie gin.
Na szczescie stac nas na prywatna opieke. Dziewczyna ktora mnie prowadI jest z 10 lat mlodsza ode mnie.
 
reklama
Ja biorę clexane. Pierwsze kłucie to jakas masakra. Teraz mam juz opracowany system: chwytam za skórę, dezynfekuję, szybkim ruchem wbijam igłę (inaczej bardzo mnie boli) i wstrzykuje powoli. Zawsze po masuję chwilę bo zawsze mnie mocno piecze. Codziennie zmieniam stronę
Postaram się zastosować wasze wszystkie rady 😘 Tez dostałam clexane. Wykupiona i jutro będzie kłucie z rana ;p
 
Do góry