reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Miałam dzisiaj mega ciężkie spotkanie w pracy, godzina na pełnej adrenalinę i wkurwie za przeproszeniem. Jedna z managerek mnie trochę "wrzucila pod autobus" I wyszlam przez nią na kretynkę. :/
Generalnie jestem przyzwyczajona do adrenaliny, straszny że mnie nerwus więc jak tylko coś nie idzie po mojej myśli to wkurw na maxa od razu mam- ale też dość szybko mi przechodzi.
Za to dzisiaj nie tylko nie chce przejść ale jeszcze czuje że fizycznie to odreagowuje, brzuch mnie bolał chyba z dwie godziny po spotkaniu, w głowie mi się krecilo, słabo mi się robiło...no masakra. Wszytsko pewnie przez te durne hormony
 
reklama
Ja znalazłam sposób żeby mi się s8biaki nie robiły ale to tylko sposób dla mega grubasków [emoji23]
z zastrzykami u mnie nie ma reguły raz robią mi sie mega sińce, raz małe kropeczki;/ próbuję już na rózne sposoby, ostatnio lekarz zasugerował mi zeby wbic sie pod skosem w skóre zrobic fałdke ale od razu po wbiciu sie puscic i wtedy wcisnać zawartosc strzykawki. Sama nie wiem czy to dobra metoda...
 
Jestem w szoku. A zarazem jestem ciekawa jak w takim razie diagnozuje się choroby płodu, jakieś nieprawidłowości. Położne muszą być bardzo ogarnięte w temacie badania palpacyjnego. I myślę że ciążę na pewno prowadzą dobrze. Ale jednak bez USG do brzucha nie zajrzą. Ciekawe, że opieka nie obejmuje badań obrazowych(ogólnodostępnych i tanich) USG.
A może to jest tak, że w razie nieprawidłowości w którymś badaniu przesiewowym potem opieka ulega zmianie i wizyty lekarskie są częstsze?
Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby wszystko było ok🤞💛
badanie usg wykazuje tylko nieprawidlowosci w temacie Downa i Edwardsa..
 
badanie usg wykazuje tylko nieprawidlowosci w temacie Downa i Edwardsa..
No właśnie nie tylko. Ktoś polecał webinar na instagramie odnośnie badań prenatalnych i z tego co ten profesor mówił duzo można ma tych badaniach wykryc, np ryzyko przedwczesnego porodu.
Nie umiem znaleźć kto o tym pisał a uciekło mj jak ten profesor się nazywał?
 
Wiem że temat był jakiś czas temu poruszany ale chciałam jeszcze raz dopytać bo jest nas teraz tu więcej. Jakie preparaty / suplementy przyjmujecie w 1 trymestrze ? Ja mam prenatal uno i zastanawiam się czy jest dobry 🤔
 
No właśnie nie tylko. Ktoś polecał webinar na instagramie odnośnie badań prenatalnych i z tego co ten profesor mówił duzo można ma tych badaniach wykryc, np ryzyko przedwczesnego porodu.
Nie umiem znaleźć kto o tym pisał a uciekło mj jak ten profesor się nazywał?
no tyle mi powiedziala ta babka z ktora mialam dzis spotkanie, “better safe than sorry”. Wyskoczymy z 1000€ i bedzie wiadomo :)
 
reklama
Do góry