reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Hej Dziewczyny,
Czy któraś z Was miała bądź ma podwyższone erytrocyty w moczu? Biore progesteron dopochwowo i dopiero od 3 dni nie mam plamien. Czy to może być spowodowane właśnie plamieniami?
Ja nie miałam. Nie pomogę 😞
A sprawdzasz z normami dla ciężarnych? Mnie wczoraj lekarz powiedział, żeby nie sprawdzać samemu, tylko z lekarzem skonsultować. Podobno te zakresy (nawet jak napisane, że dla ciężarnych) są z czapy.

Dziewczyny już po wizycie... Ile stresu mnie to kosztowało... Ale 5+5 jest serduszko ❤️ Jak zobaczyłam USG to w ogóle magia.
Niestety TSH mi wywaliło i ciśnienie u lekarza 160/110. Potem trochę spadło. Mam mierzyć i ew. Włączyć leki. Dostałam duphason i acarad bo stwierdził, że będziemy dmuchać na zimę ale nie traktuje ciąży jako zagrożonej na ten moment.
Wyszłam z gabinetu i się popłakałam z tego serduszka, stresu, leków i wszystkiego 😅

Potem nadgonie zaległości na forum ale muszę ochłonąć.
Gratuluję ❤❤❤
Dziewczyny ja już po wizycie na szczęście wszystko z fasolka ok serduszko bije jak trzeba😁😄 Jedynie co mnie martwi to krwiak i przez to to plamienie. Dostalam Duphaston 3x dziennie i zobaczymy czy to coś da. Nastepna wizyta 9.04 i mam nadzieje ze wszystko sie wchlonie. Standardowo skierowania dostalam na milion badań...ale z tego sie cieszę wole zrobić więcej niż za mało i obowiązkowo skierowanie na usg piersi mam nadzieje ze sie wyrobie ze wszystkim do następnej wizyty😀


Edziu, ja dostałam dodatkowy progesteron. Leżałam plackiem 10 dni i nie plamie. Jutro wracam do pracy 😊 Głowa do góry!

Muszę się pochwalić: 8t5d, serduszko bije jak szalone!
Dziewczyny, co myślicie o badaniu NIFTY?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy czujecie zaokrąglenie podbrzusza? Bo ja już czuję delikatnie w sumie 3 ciąża więc pewno wszystko wcześniej odczuwalne a że brzuch płaski to czuję jak mi wywaliło podbrzusze 😂😂😂😁
 
Ja nie miałam. Nie pomogę 😞
A sprawdzasz z normami dla ciężarnych? Mnie wczoraj lekarz powiedział, żeby nie sprawdzać samemu, tylko z lekarzem skonsultować. Podobno te zakresy (nawet jak napisane, że dla ciężarnych) są z czapy.


Gratuluję ❤❤❤





Muszę się pochwalić: 8t5d, serduszko bije jak szalone!
Dziewczyny, co myślicie o badaniu NIFTY?
Ja robię. Mój lekarz, który mi robi usg polecał mi zwłaszcza w moim wieku (skończone 36 lat). Najpierw usg w 11 tygodniu I test pappa. Jeśli usg wyjdzie dobrze to nifty. Mówił, że nifty nie wolno robić w 11 tyg bo podobno wtedy jest za wcześnie i jest za mało " czegoś " (zapomnialam jak to się nazywa) i wynik wychodzi niemiarodajny.
Z tego co się orientowalam to przyjeżdżają na pobranie nawet do domu. Koszt kolo 2500zl
 
Ja robię. Mój lekarz, który mi robi usg polecał mi zwłaszcza w moim wieku (skończone 36 lat). Najpierw usg w 11 tygodniu I test pappa. Jeśli usg wyjdzie dobrze to nifty. Mówił, że nifty nie wolno robić w 11 tyg bo podobno wtedy jest za wcześnie i jest za mało " czegoś " (zapomnialam jak to się nazywa) i wynik wychodzi niemiarodajny.
Z tego co się orientowalam to przyjeżdżają na pobranie nawet do domu. Koszt kolo 2500zl
Ja sprawdzalam kilka artykułów i też w klinice mi powiedzieli że od 10 tygodnia już mozna.
Ja mam zamiar zrobić jak będzie 10+5 jeszcze przed prenatalnym
 
Miałam fatalne wyniki bo TSH praktycznie nieokreślone bo poniżej 0.005. dostałam leki i mam naoeczytac internetu. Za 2 tygodnie kolejna wizyta z wynikami
Z tym nie czytaniem internetu to akurat bardzo dobra rada... Ja mam za mały wynik ft 4 - wrecz poniżej dolnej granicy. Jutro będę o tym rozmawiać z lekarzem
 
Dziewczyny umieram dzisiaj z nerwow piersi znacznie mniej bolą brzuch w ogóle nawet nie obudziłam się tak wcześnie jak zawsze. Bylam na becie niby przyrost w normie od 17.03 do dzisiaj średni dwudniowy przyrost okolo 114% ale nie wiem czy w takim odstepie czasu wynik jest miarodajny. Temperature mierzyłam 37,5 stopnia. Ale i tak mnie to nie uspokoiło. Żałuję ze zrobilam ta bete w glowie mi sie jakoś ubzdurało ze bedzie wiecej bo pierwsze badanie na początku mialam przyrost okolo 200%. Trzęsę sie ze stresu jak osika. Nawet zaczęłam sprzątać w domu z tych nerwów i nie czuje sie tak zmęczona jak zawsze :( przez ta stratę na początku roku chyba nie zaznam spokoju nawet jeśli wszystko będzie okej 😪😪😪😪😪
Bądź dobrej myśli każda z nas tu się stresuje.
A objawy nie zawsze muszą być takie nasilone ja przy swoich 3 ciążach zawsze jakies objawy mialam pozniej czyli ból piersi itd na pewno nie mialam objawów na poczatku a jedynym wyznacznikiem byl pozytywny test ciążowy takze kochana Bądź dobrej mysli 😚😊
Czy czujecie zaokrąglenie podbrzusza? Bo ja już czuję delikatnie w sumie 3 ciąża więc pewno wszystko wcześniej odczuwalne a że brzuch płaski to czuję jak mi wywaliło podbrzusze 😂😂😂😁
Jak juz bedzie wątek prywatny może pochwalimy się tymi naszymi brzuszkami 😀
 
Miałam fatalne wyniki bo TSH praktycznie nieokreślone bo poniżej 0.005. dostałam leki i mam naoeczytac internetu. Za 2 tygodnie kolejna wizyta z wynikami
Ważne, że zdiagnozowane! Dostaniesz pewnie euthyrox i wszystko ładnie się wyrówna.
Mialam plamienie, jasna czerwona krew.. Boję się.
Boli podbrzusze.. niestety podzwigałam dziś trochę syna, sama jestem w domu, najbliższy szpital 20km stąd.
Teraz juz tylko przy podcieraniu i nie jest jasna, już bardziej lekko brązowa. Wizyta w czwartek.. Oby było wszystko dobrze, proszę trzymajcie kciuki [emoji17]
Trzymam kciuki! Postaraj się na maxa oszczędzać! Domyślam się, że to ciężkie przy maluchu. Wysyłam moc uścisków!
 
reklama
I po wizycie. 7w6d maluszek ma 14,93mm,serduszko bije.
 

Załączniki

  • 1617126779099.jpg
    1617126779099.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 91
Do góry