reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Cześć Dziewczyny! :) a u mnie pojawiło się na ostatniej prostej nadciśnienie. Przeszłam już badania, żeby wykluczyć stan przedrzucawkowy, ale na szczęście jest ok. Nie mam białka w moczu i inne parametry też są dobre. Ale leki nie zadziałały jakoś super dobrze, więc od dziś mam podwójną dawkę. No i dziś mi lekarz napisał, że będziemy indukować poród najpóźniej w 39+0. Więc już wiem na pewno, że urodzę wcześniej, niż 20 listopada. Będę u niego na wizycie w czwartek, więc wtedy pewnie ustalimy dokładną datę. My też robimy pranie od wczoraj, dziś część już poprasowane, jutro reszta i jutro pakujemy torbę do szpitala. Co do czucia - pojawiła się zgaga :( nie miałam jej wcześniej. No i najgorsze są noce, nie mam siły się przekręcać, a najgorsze są bóle promieniujące od biodra, przez pośladek, aż do uda. I tak się dzieje, jak za długo leżę na jednym boku - najczęściej na lewym. Więc nie wiem już jak mam spać :)

Mam do Was pytanie odnośnie ubierania - kupujecie Waszym maleństwom od razu kombinezon zimowy? Bo my dziś kupiliśmy taki gruby śpiworek do fotelika i pani nam powiedziała, że na wyjście ze szpitala wystarczy jak ubierzemy maluszka w jakieś cieplejsze śpiochy na body, następnie wkładamy do tego śpiworka i ew. można jeszcze przykryć ciepłym kocykiem. Czy to wystarczy? Tak samo jak będziecie ubierać już na spacery do wózka? Bo my nie kupowaliśmy jeszcze takiego zimowego kombinezonu i zastanawiam się, jak to ogarnąć.
My kupiliśmy kombinezon „misiek” ale to nie jest zimowy, raczej jesienny i otulacz do fotelika do tego... na razie zimowego nie kupujemy. Zobaczymy po porodzie kiedy zima się rozkręci i jaki rozmiar wtedy będzie potrzebny :)
 
reklama
Ja miałam taki śluz ale to się okazało ze to po stosunku sperma się sklepia poprostu
No właśnie u nas ostatnio stosunki tylko oralne więc odpada ta opcja...
@Przewrotka
Najleoiej zaobserwuj kiedy maluch jest najbardziej aktywny i wtedy sobie liczyć.

Jak byłam w szpitalu miałam 3 godziny / 4 godziny w ciągu całej doby np.
8-9
12-13
16-17
20-21
I w ciągu tych godzin liczyć przynajmniej 10 ruchów na godzinę - każdy przeplyw malucha, każde kopniecie to jeden ruch.
Jak ruchy są słabsze to trochę się poruszać na lewy, na prawy boczek.
I najlepiej obserwować rytm dnia maluszka kiedy jest najbardziej aktywny i wtedy liczyć bo pomiędzy tymi aktywnościami maluszek też śpi 😉
Bardzo Ci dziękuję za wytłumaczenie jak to liczyć, teraz to rzeczywiście ma sens 🙂
My kupiliśmy kombinezon „misiek” ale to nie jest zimowy, raczej jesienny i otulacz do fotelika do tego... na razie zimowego nie kupujemy. Zobaczymy po porodzie kiedy zima się rozkręci i jaki rozmiar wtedy będzie potrzebny :)
Robię dokładnie tak samo 🙂
 
Cześć Dziewczyny! :) a u mnie pojawiło się na ostatniej prostej nadciśnienie. Przeszłam już badania, żeby wykluczyć stan przedrzucawkowy, ale na szczęście jest ok. Nie mam białka w moczu i inne parametry też są dobre. Ale leki nie zadziałały jakoś super dobrze, więc od dziś mam podwójną dawkę. No i dziś mi lekarz napisał, że będziemy indukować poród najpóźniej w 39+0. Więc już wiem na pewno, że urodzę wcześniej, niż 20 listopada. Będę u niego na wizycie w czwartek, więc wtedy pewnie ustalimy dokładną datę. My też robimy pranie od wczoraj, dziś część już poprasowane, jutro reszta i jutro pakujemy torbę do szpitala. Co do czucia - pojawiła się zgaga :( nie miałam jej wcześniej. No i najgorsze są noce, nie mam siły się przekręcać, a najgorsze są bóle promieniujące od biodra, przez pośladek, aż do uda. I tak się dzieje, jak za długo leżę na jednym boku - najczęściej na lewym. Więc nie wiem już jak mam spać :)

Mam do Was pytanie odnośnie ubierania - kupujecie Waszym maleństwom od razu kombinezon zimowy? Bo my dziś kupiliśmy taki gruby śpiworek do fotelika i pani nam powiedziała, że na wyjście ze szpitala wystarczy jak ubierzemy maluszka w jakieś cieplejsze śpiochy na body, następnie wkładamy do tego śpiworka i ew. można jeszcze przykryć ciepłym kocykiem. Czy to wystarczy? Tak samo jak będziecie ubierać już na spacery do wózka? Bo my nie kupowaliśmy jeszcze takiego zimowego kombinezonu i zastanawiam się, jak to ogarnąć.
Ja kombinezonu nie kupuje, mam właśnie ciepły śpiwór do wózka, który mogę też wpiąć w fotelik, no i starczy na całą zimę, właściwie to będzie służył na 3 zimy. Tyle że do fotelika mam otulacz w formie ciepłego kocyka i on w zupełności wystarczy, na wyjście wpinam tylko ten śpiwór.
 
reklama
Dziś po nocy chyba kolejny kawałek czopu, ale bez krwi. Takie hardcorowe bóle póki co przeszły, narazie tylko ledzwia i nogi ale brzuch odpukac nie boli 🙂
 
Do góry