reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Niewiem co jest grane u mojego Kajta. Od niedzieli mamy problem z karmieniem. Wczesniej potrafil jes co 1-1.5. I zawsze w miare spokojnie wrecz cyc byl jego uspokajaczem i jak tylko zaczynal marudzic wystarczylo go przylozyc i bylo ok. A od kilku dni jak go przyloze gdy sie denerwuje to jest jeszcze wiekszy wrzask. Dopiero trzeba go uspokoic albo wrecz uspic i wtedy je. Dodam ze problem jest w dzien. W nocy je mi co 3 -4 godz i jest spoko. Wogole jakis dziwny. Spi wiecej a jak nie to marudzi i na raczkach. W sobote skonczyl 11 tydz. Moze skok? Ale to juz 4 dzień i bez poprawy...
u mnie dokładnie to samo, we wtorek skończyła 10 tygodni
 
reklama
Dziewczyny właśnie nadrobiłam posty z publicznego, potem zabieram się za prywatny.
@karasjowa, @FiLi88 co za piękne widoki! Uwielbiam naturę (sama mieszkam na wsi w lesie, wkoło pełno zwierzyny :)). Te zdjęcia to miód na moje oczy ;)
@FiLi88, a o co chodzi z policją? Jak widać przegapiłam więcej niż myślałam...
@Paulinaa89 biustonosz piękny. W nim będziesz prawdziwą seksi mamą ;)

Witam nowe dziewczyny. Szkoda, że nic wcześniej nie pisałyście. Widać, że wizja straty czegoś zawsze mobilizuje do podjęcia konkretnych kroków, tym razem napisania postu :D ;) Trochę mi tylko przykro, bo pewnie gdyby nie rozmowy o przeniesieniu się na prywatny większość pozostawałaby dalej w ukryciu...

@Sasanka14 jak u Was po szczepieniu? My jutro jedziemy na pneumo i rota. Rano dzwoniłam i babki nie chciały mnie wpisać :/ Na szczęście mój mąż jest niezawodny. Mistrz od załatwiania spraw trudnych. Czasem przy nim czuje się jak ofiara losu.

Co do ćwiczeń... Mam trampolinę i kilka dni temu trochę na niej skakałam, ale brzuch ciągnął mnie do dołu i poczytałam o tym... Okazuje się, że na trampolinie można ćwiczyć dopiero ok. pół roku po porodzie... I to najlepiej jak najrzadziej. Ogólnie jak podskakuję nawet robiąc pajacyki, to też czuję brzuch... Tak jakby aparat więzadłowy macicy jeszcze nie wrócił do formy sprzed porodu. Ehhh, gdyby nie ten mróz i fakt, że jestem sama z Małgosią przez większość dni w tygodniu, to bym biegała, jak Ty @karasjowa. Kiedyś robiłam 10 km co drugi dzień. Schudłam tak 20kg ;)

Miłego dnia dziewczyny!
Ja się zaraz biorę za porządki, bo w sobotę przyjeżdżają koleżanki w odwiedziny :)
Ale najpierw chyba wstawię fotkę na prywatnym ;)

Są wózki biegowe [emoji16] może warto o tym pomyśleć [emoji16] ogólnie jest kilka fajnych treningów bez wyskoków i podskoków [emoji4] ja mam kilka Ewki ale nie każdy ją lubi [emoji4]
 
Wow[emoji44] no śliczny i też rozważam zakup cena bardzo przekonujaca[emoji6] teraz to listopodowe mamamy będzie można po staniku z esotiq poznać [emoji6] z mojego B teraz zrobiło się fajne C i teraz dylemat[emoji848] bo jak schudne to wrócę do B a jak zostanę przy C to i kilogramy zostaną..

Ostatnio to ciężko mi Was czytać przy karmieniu, bo mój chłopczyk domaga się uwagi przy jedzeniu, żebym do niego gadała, a on wtedy tak ładnie się uśmiecha [emoji7]
Mam ten sam problem z czytaniem i pisaniem od jakiegoś czasu bo mała coraz krócej je i coraz częściej mnie zagaduje nawet "z pełną buzią". Od początku też pierś nie była najlepszym usypiaczem ale teraz to już naprawdę rzadkość żeby zasnęła przy karmieniu
 
Ja kupiłam w esotiq-u jest piękny o seksowny [emoji16] a cycuszki jak ładnie trzyma [emoji16]Zobacz załącznik 936446
Jezuuuu, chciałam go, ale nie ma go w moim rozmiarze, w sensie, że podobno nie produkują poniżej miseczki E... Śliczny! Siosta sobie go kupiła ;)
Dziewczyny, jak prawidłowo zmierzyć długość dziecka centymetrem krawieckim? Długość się liczy razem z wyprostowaną stópką aż do palców, czy do piętki (to różnica kilku cm). Czy lecieć po krzywiznach jak u noworodka?

Bardzo ładny. Chyba też sobie kupię :yes:

@Sandi2018 , trzymam kciuki za szybkie wyjście ze szpitala.
haha, też dziś mierzyłam małą centymetrem ;p od czubka główki po krzywiznie ciała do piętki, wyszło 58cm więc chyba ok, bo jak się urodziła miała 54, jakbym nie zmierzyła po krzywiznie, wyszło by mniej.
U Ciebie to taka typowa przyjacielska relacja- jak u słynnych Friendsow :) pozazdrościć. Wydaje mi się ze im jesteśmy z kimś dalej tym bardziej spinamy się o porządek.

@Olciak89 świetny przepis, zapisałam sobie i na pewno zrobię :)

Dziewczyny polećcie jakiś fajny serial, najlepiej z wątkiem kryminalnym ;) kiedyś Dita chyba poleciła Broadchurch i bardzo mi się podobał!
nie wiem, czy nie odpisuje Ci z wątku prywatnego? Przestałam ogarniac powoli ;P ja z seriali to niezmiennie każdemu mogę polecić twin peaks. Kocham go, to majstersztyk wśród seriali i taki klasyk, który trzeba wręcz obejrzeć. Oglądałam już 3 razy i chyba zaraz zacznę jeszcze raz, bo kocham klimat tego miasteczka ;)
Witaj również :)

Jak wyście dały radę tak długo milczeć?!
Nieciekawie brzmi ta Twoja przepuklina i perspektywa operacji... Mówia kiedy mniej więcej?

Wlasnie też pomyślałam o bleohaclean lub demoxoft podobny preparat ale nie wiem od jakiego wieku to lepiej pomoże maja i mayflay.
już ktoś napisał - od 3 mc życia ;) najlepiej sól fizjologiczna z jałowym gazikiem Z WŁÓKNINY, bo jest delikatniejsza dls oczu niż gaza.
Dziewczyny właśnie nadrobiłam posty z publicznego, potem zabieram się za prywatny.
@karasjowa, @FiLi88 co za piękne widoki! Uwielbiam naturę (sama mieszkam na wsi w lesie, wkoło pełno zwierzyny :)). Te zdjęcia to miód na moje oczy ;)
@FiLi88, a o co chodzi z policją? Jak widać przegapiłam więcej niż myślałam...
@Paulinaa89 biustonosz piękny. W nim będziesz prawdziwą seksi mamą ;)

Witam nowe dziewczyny. Szkoda, że nic wcześniej nie pisałyście. Widać, że wizja straty czegoś zawsze mobilizuje do podjęcia konkretnych kroków, tym razem napisania postu :D ;) Trochę mi tylko przykro, bo pewnie gdyby nie rozmowy o przeniesieniu się na prywatny większość pozostawałaby dalej w ukryciu...

@Sasanka14 jak u Was po szczepieniu? My jutro jedziemy na pneumo i rota. Rano dzwoniłam i babki nie chciały mnie wpisać :/ Na szczęście mój mąż jest niezawodny. Mistrz od załatwiania spraw trudnych. Czasem przy nim czuje się jak ofiara losu.

Co do ćwiczeń... Mam trampolinę i kilka dni temu trochę na niej skakałam, ale brzuch ciągnął mnie do dołu i poczytałam o tym... Okazuje się, że na trampolinie można ćwiczyć dopiero ok. pół roku po porodzie... I to najlepiej jak najrzadziej. Ogólnie jak podskakuję nawet robiąc pajacyki, to też czuję brzuch... Tak jakby aparat więzadłowy macicy jeszcze nie wrócił do formy sprzed porodu. Ehhh, gdyby nie ten mróz i fakt, że jestem sama z Małgosią przez większość dni w tygodniu, to bym biegała, jak Ty @karasjowa. Kiedyś robiłam 10 km co drugi dzień. Schudłam tak 20kg ;)

Miłego dnia dziewczyny!
Ja się zaraz biorę za porządki, bo w sobotę przyjeżdżają koleżanki w odwiedziny :)
Ale najpierw chyba wstawię fotkę na prywatnym ;)
wooow, schudłas 20kg, ładnie! ;) mi kiedyś udało się 12 ale byłam głupia i nie ćwiczyłam, tylko mniej jadłam, co skończyło się połową włosów mniej i poważną anemią, przy okazji problemami żołądkowymi, ale już minęło 5 lat i z tego wyszłam. Dlatego wiem, jak to jest dbać o figurę, nie chciałabym już wyglądać jak kiedyś a też dużo zdrowia kosztowala mnie zmiana sylwetki...
Fizjoterapeutka na szkole rodzenia mówiła nam, że trampoliny jak i brzuszki po porodzie to najgorszy pomysł na aktywność fizyczną, a trampoliny mogą skończyc się nietrzymaniem moczu ze względu na luźne mięśnie dna macicy po porodzie.

Wiecie co, przestałam ogarniac to forum. Mam problem jeszcze z zapamietaniem starych dziewczyn, o nowych już nie mówiąc...
Witam wszystkie nowe mamy i bardzo mi przykro, że nie chcialyscie podzielić się swoimi przemyśleniami i komentarzami jeszcze w ciąży, na pewno mialyscie też mnóstwo ciekawych rzeczy do powiedzenia. Szkoda, ale lepiej późno niż wcale ;)
pozdrawiam też te mamy, które w dalszym ciągu nas tylko podczytują, na pewno jest Was jeszcze dużo ;)
 
Cześć :)
czas się ujawnić, czytam Was od listopada, zaczynam i kończę z Wami dzień, to niemal rytuał, rano po przebudzeniu pierwsze karmienie przy laptopie i zaglądam do Was, grupa wsparcia która daje poczucie siły i nie pozwala być samemu w ciągu dnia.
Michalina urodziła się 28.11.2018 r. - to druga cc, nie odważyłam się na wywoływanie porodu, pierwsza cc była dla mnie zaskoczeniem, z uwagi na brak postępu porodu i zielone wody płodowe podjęto wówczas decyzję o cc. Mam również 7-latka w domu :)
Karmienie... to wyboista droga. Od samego początku łączę karmienie piersią z niewielkim dokarmianiem, ciągle idziemy dolną granicą przyrostu wagi. Wydałam już kupę kasy na przeróżne środki wspomagające laktację, na konsultacje z doradcami, postawiłam dom na nogi by móc skupić się na kp, ale jak na razie nie widzę spektakularnego strumienia mleka. A ostatnie konsultacja z cdl przyniosła nieoczekiwaną diagnozę, że wędzidełko, które sprawdzane było już 5 razy, należy podciąć! I tu może być główna przyczyna naszych problemów z nieefektywnym ssaniem.
Jeśli znikniecie z mojego ekranu, to co mi pozostanie?
Justyna
Cześć dziewczyny, nadszedł czas wychodzenia „z za kotary” to i ja się ujawniam. Czytam Was od sierpnia, kiedy to zaczęły się moje bezsenne, ciążowe noce. Mam 42, a właściwie to w tym roku skończę 43 lata, mieszkam w UK. To była moja 3 ciąża , zakończona jak dwie poprzednie cesarką. 25 października, dwa tygodnie przed terminem urodziła się moja córeczka z wagą 3360g. Mam jeszcze 2 synów: 9 lat i 5. W ciąży czułam się nieźle, mimo, że codziennie przyjmowałam clexane- brzuch pokiereszowany. Za to teraz nadrabiam problemami zdrowotnymi. Dzisiaj miałam usg, które potwierdziło przepuchlinę brzuszną- niestety bez operacji się nie obejdzie. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu GP powie co i jak. Jestem przerażona, jak ja to wszystko ogarnę z trójką dzieci. To tyle narazie o mnie. Mam nadzieje, że przyjmiecie „podglądaczke” do swojego grona. Xenka C na ropiejące oczko przerobiłam wiele rzeczy ze starszym synem, włącznie z antybiotykowymi maściami i kroplami, ale niestety problem powracał. Aż wypróbowałam w desperacji mokre chusteczki - specjalne używane po zabiegach okulistycznych. Nimi wyleczyliśmy oczko. Nie są tanie, ale warto, nazywają się Blephaclean.

Cześć dziewczyny!

Wydaje mi się że niechcący wywołałam małą lawinę "ujawnień"
 
@Kredka_na_baterie uważaj ze wszystkimi podskakiwanymi ćwiczeniami. Mogą doprowadzić nawet do wypadnięcia macicy. Po ciąży i porodzie mamy bardzo osłabione mięśnie dna miednicy a trampoliny i podskakiwanki nie pomagają w jego rekonwalescencji. Najlepiej iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego (u mnie w mieście koszt 150 zł) i zobaczyć czy nie ma problemu też z rozejściem kresy białej. Fizjo wtedy dobiera odpowiednie ćwiczenia :) mama ginekolog też kiedyś o tym mówiła/pisała (nie pamiętam czy to był post czy stories).
 
Oj wywołałaś Atramentowa. Muszę przyznać, że czuję się trochę winna, że milczałam do tej pory- możliwość straty was zadziałała mobilizująco. Nie wiem kiedy będę miała operacje, lekarz GP pewnie skieruje mnie do chirurga i ten wyznaczy datę. Tutaj to wszystko musi potrwać . Choć nie ukrywam, że wilałabym mieć to za sobą .
 
Pisałyście o mierzeniu. Zosia jak się urodziła to ją zmierzyli na takiej macie ze skalą tak jak leżała czyli pozginana i wyszło 47cm. Wasze dzieciaczki tez tak mierzyli?
Bo moja ważyła 3200 i na te 47cm to ona chyba powinna być bardziej okrągła niż była. Wydaje mi się ze miała więcej, zwłaszcza ze 5 tygodni później położna w domu mierzyła ją z rozprostowanymi nóżkami i miała 55. Chyba niemożliwe żeby w 5 tyg urosła aż 8cm? [emoji3]
 
Lepiej pojechac niz nie pojechac o zalowac. Bardzo dobrze zrobiliscie. Duuuzo zdrowka i szybkiego powrotu do domciu!
też jestem tego zdania
a słuchaj znajoma zadzwoniła do mnie i chce pożyczyć katarek do odkurzacza ...bo jej 2, letnia córka wsadziła sobie kamyk do nosa..wysłała męża..
mąż pod drzwiami naszymi a ona dzwoni że kamyczek wypadł ..to moj maz do jej męża mówi że kammyk jej wypadł i już nie potrzeba to wiesz jak się zezłościł że nadaremno jechał 5min. !!!
Mąż spojrzał i mówi że chyba dobrze że wypadł a nie skończyło się pogotowiem .masakrs co za człek

@Paulaaa25 mój miał więcej a po tyg mniej także oo hahaha sama go muszę zmierzyć
 
reklama
Są wózki biegowe [emoji16] może warto o tym pomyśleć [emoji16] ogólnie jest kilka fajnych treningów bez wyskoków i podskoków [emoji4] ja mam kilka Ewki ale nie każdy ją lubi [emoji4]
No właśnie treningi jej lubię ale ona mnie irytuje [emoji6] ja zaczynam od roweru i jogi boho beatifull[emoji4]
 
Do góry