reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Nasz bąbelek też tak robi, ale nawet nad tym się nie zastanawiałam czy to normalne. Wyrodna matka:)
My wczoraj w odwiedzinach u teściów byliśmy... Masakra. Cały czas wszystko źle. Rączki ma zimne, mąż jak przy nim siedzi za bardzo gestykuluje, mleko za zimne, do odbicia źle trzymany, za wolno przewijany, przykryć trzeba, bo zmarznie, wodę do picia dać... Dobrze, że maz się odzywał, bo chyba bym oszalała. W Sylwestra też nas odwiedzili i było to samo. Łącznie z propozycją, żebym z małym u nich spała, bo pies szczęka na fajerwerki.
Po tych wizytach teściowej to czuję jakbym w ogóle nie ogarniala tego dziecka. Już nawet 2 razy się zastanawiam jak zdjęcie jakieś wysyłam i sprawdzam czy tam nie ma czegoś do czego można się doczepic:(
I remont mieszkania by nam się przydał, bo światło mamy źle zamontowane i panele za śliskie...

Wow, teście jak z horroru [emoji33] chwała ci za cierpliwość [emoji16]w takim przypadku najlepiej utrzymywać kontakt na odległość. Albo dac jasno do zrozumienia, że to wasze dziecko i wy je wychowujecie. Oni swoją szanse już mieli [emoji106]

@Ewela2805
Wprowadzanie nowych pokarmow przy karmieniu mlekiem modyfikowanym - najszybciej po ukończeniu 4 miesiąca życia. I spokojnie - to żadne zupki od razu[emoji28] z owoców to np.skrobałam jabłko na łyżeczkę i tylko tyle dawałam na początku. Zmiksowana marchewka czy dynia, to na początku są „obiadki”, a nie rosołek [emoji5]ja starszego karmiłam tylko mn i dlatego też wprowadzałam po 4miesiecu nowe jedzonko, i u mnie to był plus, bo szybciej przyzwyczaił sie do nowych smaków i akurat w moim przypadku - to znaczy synka [emoji28]- obyło się bez żadnych alergii czy problemow żołądkowych.
Znalazłam taki fajny artukul i widzę, że trochę sie zmieniło w wytycznych [emoji5]
Link do: Schemat żywienia niemowląt - tabela żywienia niemowląt | LOVI
 
reklama
a ja jeszcze ostatnio myślałam o @karasjowa - co u Was?
Hej hej! Jestem I poczytuje Was, w tym okresie świątecznym wszystko mi tak jakoś mignelo! Nie wiem jak i kiedy. Wyjechaliśmy na wieś, na farmę do rodziny mojego narzeczonego w piątek przed świętami. Spedzalismy czas z jego mama i siostra, odwiedziliśmy dziadków... Mieliśmy w wigilię wracać do domu, ale mojemu lubemu się tak spodobało wspominanie dzieciństwa i świat na farmie że zostaliśmy do 26. Ja z reguły świat nie obchodze, ale odkad jesteśmy z moim to przyzwyczaiłam się do tych ich angielskich świąt... Obiad, gry planszowe, rodzina na rumie i ginie... [emoji16][emoji6] Było super sympatycznie i rodzinnie, kupa jedzenia i dobrego picia. Moje dzieciaczki jako jedyne w rodzinie zgarnely wielka pulę prezentów, starszy oszalał ze szczęścia zaś mlodszemu jeszcze wszystko jedno, ale mama zadowolona z rozmaitych strojów i grzechotek, gryzakow I skarpetek :)
No ale okres świąteczny się skończył, wracamy do rzeczywistości! Muszę z Tobiaszem do lekarza jechać w piątek na wizytę na 6 tydzień życia, pomimo faktu że w sobotę kończy 8 tygodnie. HV zapomniała o nas i nie zjawiła się na 5 tydzień więc od 10 doby jego życia nie wiem ile waży :D raczej mnie to aż tak nie martwi, bo rośnie jak szalony i je jak opętany, kup i sikow od cholery i zero zastrzeżeń. Zakładam więc ze zdrowy, ale gdybym miała mnie szczęścia to zmartwilaby mnie ta nieobecność health visitor. W poniedziałek szczepienie, a piątek za tydzień- szpital, i kontrola tych jego przepuklin.
Tak więc tyle u nas, raczej nie borykamy się z żadnymi większymi problemami. W nocy ładnie śpi, wstaje dwa razy na jedzenie. Później koło 7 się budzi i jak go nakarmi to mi nawet do 10-11 pospi. Odkładam go coraz więcej do lezaczka i coraz więcej jestem w stanie zrobić jak tak sobie leży i kopie, uśmiecha się bardzo dużo i gurgla pod noskiem :) Az ciężko uwierzyć ile się te dzieci zmieniają w tak krótkim czasie, ledwo 8 tygodni kończy niedługo.. :))
 
Dziewczyny czy któraś wie jak udokumentować dochód do becikowego w sytuacji gdy jest się na umowie o pracę?. Zaświadczenie od pracodawcy? Za jaki okres? Zaświadczenie z ZUS? Czy może PIT 11 jak już będzie?
Teoretycznie pit za zeszły rok powinien wystarczyć.

@Dita_333 tylko teściowa daje czadu. Teść się z niej smieje:) niby chce mieć to w d... Ale kurcze cały czas mi chodzi po głowie.
 
Teoretycznie pit za zeszły rok powinien wystarczyć.

@Dita_333 tylko teściowa daje czadu. Teść się z niej smieje:) niby chce mieć to w d... Ale kurcze cały czas mi chodzi po głowie.
Ja po wizycie teściowej jestem bardziej zmęczona niż przed. Jak to dobrze, że w końcu pojechała. Przez tą akcję z Młodą to prawie zawału dostałam.
 
U nas do becikowego tylko wniosek i zaświadczenie od ginekologa, resztę sami biorą z US. Dobrze, że poruszyłaś ten temat bo papiery wypełnione i muszę tylko dostarczyć. U nas pewnie przekroczy ale może akurat nie i się załapiemy-warto spróbować.
 
Dziewczyny czy któraś wie jak udokumentować dochód do becikowego w sytuacji gdy jest się na umowie o pracę?. Zaświadczenie od pracodawcy? Za jaki okres? Zaświadczenie z ZUS? Czy może PIT 11 jak już będzie?
u nas pani przyjmujaca dokumenty powiedziała, że wystarczy napisne i podpisane przeze mnie oświadczenie ile zarabialam za poprzedni rok przed urodzeniem dziecka
 
Ja bym zaczekała do 4 miesiąca na pewno. Nie wcześniej.

Dziewczyny mega się przestraszyłam... Siedziałam na fotelu i zasypiałam ze zmęczenia. Małgosia spała w kołysce przy mnie. Sprawdziłam czy śpi i odpoczywałam. Nagle M zaczęła kasłać, więc się zerwałam zobaczyć co się dzieje, a ona się obudziła i zaczęła łapać powietrze wydając takie dźwięki jakby braku tchu... Szybko ją wyciągnęłam z kołyski, klepałam po plecach i było ok. W sumie to jak ja wzięłam na ręce to było już dobrze. Zdarzały Wam się podobne sytuacje? Nie wiem czy to jedzenie jej się cofnęło i stąd ta reakcja...
U nas zdarza się bezdech kiedy zanosi się płaczem. Nie mogę jej ani na chwilę zostawić samej, bo umie to zrobić w moment. Dmucham w buzię, czasem muszę klepnąć dość mocno w klatkę piersiową.
Dziewczyny czy któraś wie jak udokumentować dochód do becikowego w sytuacji gdy jest się na umowie o pracę?. Zaświadczenie od pracodawcy? Za jaki okres? Zaświadczenie z ZUS? Czy może PIT 11 jak już będzie?
U nas tylko dołączałam zaświadczenie od położnej, że byłam w ciąży pod opieką lekarza. Dochody sobie sprawdzają w u. skarbowym. Widzę, że jest różnie, więc lepiej zapytaj jak jest u Ciebie.
 
reklama
Do góry