reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ale ile zarabiasz miesiecznie czy dochód za cały rok podawałaś? Samą pensję czy premie i świadczenia też?
mi księgowa to napisała- ile zarabiam miesięcznie brutto i netto z premią. Z tego co wiem, trzeba wpisać wszystkie świadczenia, mojego męża stypendium naukowe, chociaż nieopodatkowane, też musiało być wpisane...
 
reklama
@karasjowa strzela kupy sika je i spi to napewno jest dobrze :) z reszta pewnie po ciuszkach widzisz ze wyrasta
i tez nie bylam na tej wizycie 6tyg z gp ale to sama tak zadecydowalam do hv

moj ma 11 tyg i juz 7 kilo oO
ciuszki 3-6 sa albo ciasne albo spodnie juz przy krotkie lol
juz zapomnialam jak to z tymi rozmiarami jest


ja wlasnie siedze i sie zastanawiam. bo bukowc trzeba

Maz napalony na wyjazd doTurcji ze znajomymi w tym roku , tym razem all inclusive hotel 5 gwiazdkowy .ceny sa naprawde atrakcyjne wiec super
nie mowie juz o tym ze planuje spedzic miesiac w Polsce z dzieciakami w wakacje gdzie tez beda sie codzien pluskac w wodzie ale jednak chcemy TEZ razem w kompleksie ktory ma pelno atrakcji dla naszych starszych dzieci

czy ktos z was wybiera sie na zagraniczne wakacje z rocznym brzdacem??
jezdzilismy nad polskie morze z synem jak byl malenki ale to bylo zawsze w Polsce a tutaj wyjazd za granice ..hmm
zdaje sobie sprawe ze pelno osob pewnie tak lata z malymi dziecmi ale wiecie jak to jest jak sie za duzo mysli!!!
 
@karasjowa strzela kupy sika je i spi to napewno jest dobrze :) z reszta pewnie po ciuszkach widzisz ze wyrasta
i tez nie bylam na tej wizycie 6tyg z gp ale to sama tak zadecydowalam do hv

moj ma 11 tyg i juz 7 kilo oO
ciuszki 3-6 sa albo ciasne albo spodnie juz przy krotkie lol
juz zapomnialam jak to z tymi rozmiarami jest


ja wlasnie siedze i sie zastanawiam. bo bukowc trzeba

Maz napalony na wyjazd doTurcji ze znajomymi w tym roku , tym razem all inclusive hotel 5 gwiazdkowy .ceny sa naprawde atrakcyjne wiec super
nie mowie juz o tym ze planuje spedzic miesiac w Polsce z dzieciakami w wakacje gdzie tez beda sie codzien pluskac w wodzie ale jednak chcemy TEZ razem w kompleksie ktory ma pelno atrakcji dla naszych starszych dzieci

czy ktos z was wybiera sie na zagraniczne wakacje z rocznym brzdacem??
jezdzilismy nad polskie morze z synem jak byl malenki ale to bylo zawsze w Polsce a tutaj wyjazd za granice ..hmm
zdaje sobie sprawe ze pelno osob pewnie tak lata z malymi dziecmi ale wiecie jak to jest jak sie za duzo mysli!!!
My tez wybieramy sie do hiszpanii pod koniec kwietnia mala bedzie miala pol roku tez jestem ciekawa jak zniesie podroz 1600 km autem stwierdzilismy ze wolimy w kwietniu bo niebedzie goraco a w sierpniu moze na pare dni do PL

My juz po szczepionce bidulka tak plakala a teraz juz spi od 11 ciekawe czy bedzie miala goraczke
9 tygodni warzy 5630 i ma 55 cm a ciuszki juz pasuja na 62
 
Dziewczyny pamiętajcie też żeby sprawdzić czy przysługuje Wam "becikowe samorządowe" - jeśli gmina jest ogarnięta to bez względu na dochody może przyznać jednorazowo jakąś kwotę (zwykle ok. 1000zł) z tytułu urodzenia dziecka. Trzeba być zameldowanym i dzieciaka zameldować w mieście; u mnie coś takiego funkcjonuje.
 
@karasjowa strzela kupy sika je i spi to napewno jest dobrze :) z reszta pewnie po ciuszkach widzisz ze wyrasta
i tez nie bylam na tej wizycie 6tyg z gp ale to sama tak zadecydowalam do hv

moj ma 11 tyg i juz 7 kilo oO
ciuszki 3-6 sa albo ciasne albo spodnie juz przy krotkie lol
juz zapomnialam jak to z tymi rozmiarami jest


ja wlasnie siedze i sie zastanawiam. bo bukowc trzeba

Maz napalony na wyjazd doTurcji ze znajomymi w tym roku , tym razem all inclusive hotel 5 gwiazdkowy .ceny sa naprawde atrakcyjne wiec super
nie mowie juz o tym ze planuje spedzic miesiac w Polsce z dzieciakami w wakacje gdzie tez beda sie codzien pluskac w wodzie ale jednak chcemy TEZ razem w kompleksie ktory ma pelno atrakcji dla naszych starszych dzieci

czy ktos z was wybiera sie na zagraniczne wakacje z rocznym brzdacem??
jezdzilismy nad polskie morze z synem jak byl malenki ale to bylo zawsze w Polsce a tutaj wyjazd za granice ..hmm
zdaje sobie sprawe ze pelno osob pewnie tak lata z malymi dziecmi ale wiecie jak to jest jak sie za duzo mysli!!!

@ONAONAONA na wakacje z roczniakiem super, ale czy do Turcji ?? Chodzi przede wszystkim o ewentualna opieke medyczna itd. Tak zeby bylo bezpiecznie i w razie czego bez problemu na pomoc liczyc. Tyle sie slyszy o zatruciach i innych swinstwach. Dorosly dwa dni odchoruje, a maluch moze ostro cierpiec.
 
@ONAONAONA Zosieńka nie nakryla się kołdrą- okazało się, że to tylko zwinięta kołdra pomiędzy nami a Zosia spała od brzegu łóżka, o czym zapomniałam ;)
Też przemyślała bym tą destynacje. Może jednak chociaż jakas Chorwacja albo Bułgaria? Generalnie w Europie najbezpieczniej, właśnie ze względu na zatrucia, warunki sanitarne i dostęp do pomocy medycznej. Może nie wiem, jak to wygląda w Turcji, ale znajomi pojechali z roczniakiem do Egiptu, bo "przecież już można z takim jeździć" i skończyło się na szpitalu przez cały pobyt. I mama i dziecko na pewno "miło" będą wspominać te wakacje ;P
 
@karasjowa strzela kupy sika je i spi to napewno jest dobrze :) z reszta pewnie po ciuszkach widzisz ze wyrasta
i tez nie bylam na tej wizycie 6tyg z gp ale to sama tak zadecydowalam do hv

moj ma 11 tyg i juz 7 kilo oO
ciuszki 3-6 sa albo ciasne albo spodnie juz przy krotkie lol
juz zapomnialam jak to z tymi rozmiarami jest


ja wlasnie siedze i sie zastanawiam. bo bukowc trzeba

Maz napalony na wyjazd doTurcji ze znajomymi w tym roku , tym razem all inclusive hotel 5 gwiazdkowy .ceny sa naprawde atrakcyjne wiec super
nie mowie juz o tym ze planuje spedzic miesiac w Polsce z dzieciakami w wakacje gdzie tez beda sie codzien pluskac w wodzie ale jednak chcemy TEZ razem w kompleksie ktory ma pelno atrakcji dla naszych starszych dzieci

czy ktos z was wybiera sie na zagraniczne wakacje z rocznym brzdacem??
jezdzilismy nad polskie morze z synem jak byl malenki ale to bylo zawsze w Polsce a tutaj wyjazd za granice ..hmm
zdaje sobie sprawe ze pelno osob pewnie tak lata z malymi dziecmi ale wiecie jak to jest jak sie za duzo mysli!!!
No ja właśnie takimi kategoriami myślę, jak wszystko wchodzi i wychodzi jak powinno to znaczy że jest ok. I na pewno rośnie, zaczęliśmy nosić rozmiar 3-6 miesięcy, a chłopak kończy 8 tygodni w sobotę... Ale te rozmiary są jakieś takie porypane.
Co do wakacji, ja z moim synkiem poleciałam do Turcji w czerwcu 2014, czyli jak miał 7 miesięcy. Oboje bawiliśmy się świetnie, wylegiwalismy się w basenie i na plaży. Nie zastanawiałam się nawet nad zatruciami, taka matka ze mnie [emoji23] Ale było super, byliśmy mała atrakcją turystyczną ponieważ Jasiek jest biały jak syn mlynarza, niebieskie oczka... Zatrzymywali nas na ulicy żeby sobie z nim zdjęcie zrobić [emoji2955]
 
Teoretycznie pit za zeszły rok powinien wystarczyć.

@Dita_333 tylko teściowa daje czadu. Teść się z niej smieje:) niby chce mieć to w d... Ale kurcze cały czas mi chodzi po głowie.

Ja po wizycie teściowej jestem bardziej zmęczona niż przed. Jak to dobrze, że w końcu pojechała. Przez tą akcję z Młodą to prawie zawału dostałam.

Czyli teściowe wymiatają [emoji85] ja nie wiem skąd takie osoby się biorą.. czy ja też taka będę? [emoji33] mam nadzieję, że nie. Moja teściowa w porządku. Wiadomo, czasami zdarza sie jakieś spięcie ale to chwilowe i z reguły jeśli chodzi o moje dzieci to zawsze uznaje moją rację. I zawsze powtarza, że mama to mama, jest od wychowywania a ona od rozpieszczania [emoji16]

@karasjowa strzela kupy sika je i spi to napewno jest dobrze :) z reszta pewnie po ciuszkach widzisz ze wyrasta
i tez nie bylam na tej wizycie 6tyg z gp ale to sama tak zadecydowalam do hv

moj ma 11 tyg i juz 7 kilo oO
ciuszki 3-6 sa albo ciasne albo spodnie juz przy krotkie lol
juz zapomnialam jak to z tymi rozmiarami jest


ja wlasnie siedze i sie zastanawiam. bo bukowc trzeba

Maz napalony na wyjazd doTurcji ze znajomymi w tym roku , tym razem all inclusive hotel 5 gwiazdkowy .ceny sa naprawde atrakcyjne wiec super
nie mowie juz o tym ze planuje spedzic miesiac w Polsce z dzieciakami w wakacje gdzie tez beda sie codzien pluskac w wodzie ale jednak chcemy TEZ razem w kompleksie ktory ma pelno atrakcji dla naszych starszych dzieci

czy ktos z was wybiera sie na zagraniczne wakacje z rocznym brzdacem??
jezdzilismy nad polskie morze z synem jak byl malenki ale to bylo zawsze w Polsce a tutaj wyjazd za granice ..hmm
zdaje sobie sprawe ze pelno osob pewnie tak lata z malymi dziecmi ale wiecie jak to jest jak sie za duzo mysli!!!

Myślę, że to też dużo zależy od dziecka. Ja z pierworodnym byłam wprawdzie nad polskim morzem, jak miał 11niesiecy, ale były takie upały jak w Turcji [emoji28] ale co z tego? Jeszcze nie chodził tylko zawzięcie raczkował, ale niestety byl typem dziecka co w jednym miejscu długo nie posiedzi. Na kocu na plaży wytrzymywał nam max godzinę [emoji23]chciał raczkować wszędzie.. niby ok, ale... strasznie nie podobał mu sie piasek [emoji23]to ze sie klei do raczek i do kolan i płakał i kazał - pokazywał - żeby ścierać go.. a na plazy sam piasek [emoji23][emoji23][emoji23] a na kocu tylko chwila bo mu się nudziło [emoji85] wiec skończyło sie na tym, że spacerowaliśmy całymi dniami szukając jak najwiecej cienia...[emoji5] dobrze, że my z mężem nie przepadamy za leżeniem plackiem na plazy i to były w sumie bardzo udane wakacje [emoji106]ale widziałam dużo dzieci które babrały sie w piasku przy wodzie albo siedziały grzecznie na kocach.. mój to chyba taki wyjątek był [emoji28][emoji85]
I dziewczyny maja racje co do choróbska... trzeba chyba wykupić porządne ubezpieczenie medyczne [emoji28]ale Tutenchamon jest chyba w Egipcie, w Turcji rzadko chyba... ja nie miałam tego dziadostwa ani w Egipcie, ani w Turcji, ani w Tunezji[emoji16]



My tez wybieramy sie do hiszpanii pod koniec kwietnia mala bedzie miala pol roku tez jestem ciekawa jak zniesie podroz 1600 km autem stwierdzilismy ze wolimy w kwietniu bo niebedzie goraco a w sierpniu moze na pare dni do PL

My juz po szczepionce bidulka tak plakala a teraz juz spi od 11 ciekawe czy bedzie miala goraczke
9 tygodni warzy 5630 i ma 55 cm a ciuszki juz pasuja na 62

My na majówkę nad nasze morze sie wybieramy[emoji5]młody będzie miał niespełna 7 miesięcy - taki fajny do wózka i nie trzeba biegać za nim jak za roczniakiem czy raczkującym dzieckiem [emoji106]
 
reklama
My tez wybieramy sie do hiszpanii pod koniec kwietnia mala bedzie miala pol roku tez jestem ciekawa jak zniesie podroz 1600 km autem stwierdzilismy ze wolimy w kwietniu bo niebedzie goraco a w sierpniu moze na pare dni do PL

My juz po szczepionce bidulka tak plakala a teraz juz spi od 11 ciekawe czy bedzie miala goraczke
9 tygodni warzy 5630 i ma 55 cm a ciuszki juz pasuja na 62


to ty pisalas czy podajemy paracetamol przed szczepieniem?
ja nie podawalam bo podobniez zmniejsza to ochrone poszczepinna ..z reszta nie poddawalam ani z synem an z corka zapobegawczo ale fakt Nikolas byl szczepiony i na rotawirusy i ta 6w1 a mloda 5w1 jak dobrze pamietam

@ONAONAONA na wakacje z roczniakiem super, ale czy do Turcji ?? Chodzi przede wszystkim o ewentualna opieke medyczna itd. Tak zeby bylo bezpiecznie i w razie czego bez problemu na pomoc liczyc. Tyle sie slyszy o zatruciach i innych swinstwach. Dorosly dwa dni odchoruje, a maluch moze ostro cierpiec.

dlatego wlasnie zaczelam przegladac net co do szpitali i takiej ewentualnosci i jak to wlasnie jest tam z opieka medyczna wrrr
znajomych mam wielu ktorzy tylko do Turcji lataja i byli w kazdym jej zakatku z malymi dziecmi ale i tak mimo wszystko patrze na Nas a nie chce sugerowac sie kims bo tak naprawde to roznie bywa. wlasnie

jakos ciagle omijalismy Turcje a teraz Maz tak sie napalil. i tak odemnie zalezy czy sie zgodze czy nie lol

@Dita_333 Egipt to napewno odpada. a co do piasku, moje dzieci juz tak duze ze one beda chcialy byc ciagle przy hotlowym basenie ze zjezdzalniami .
ten czas bedzie na spedzenie go tylko w kurorcie bez wyjazdu poza niego

nie lubie sie dlugo wylegiwac na plazy nnudzi mnie to a kiedys jak bylam nastolatka to i 5h sie potrafilo na plazy spedzic haha wychowalam sie nad duzym jeziorem

oo na majowke juz zarezerwowalismy domek , robimy wypad ze znajomymi tez


@karasjowa no wlasnie plus taki ze w sumie bedziemy tam gdzie baseny ,, a co do jedzenia ..woda butekowa, myci zebow woda butelkowa itd,
i czy taka zla:p przeciez na pewno twoj mlody nie byl samotnym dzieckiem w tym wieku takze
na necie tez pelno pozytywnych opini ale kiedy czlek zaczyna sie zastanawiac analizowac zly scenariusz to strach zaczyna przewazac

ah nie wiem

sie wkurze to ngdzie nie polecimy hahahaha
 
Ostatnia edycja:
Do góry