reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Potwierdzam ze dieta marki karmiącej to mit. W ramach desperacji dwa dni żyłam prawie chlebem i woda a Dora jak zaczęła wrzeszczeć o 20 to w zasadzie jeszcze nie skończyła, a Kaja tak od 19 do 23 tez płakała. Męczą je kolki i wzdęcia ale za to ja sobie pojem czekolady na pocieszenie hehe (taki śmiech przez łzy...) mam nadzieje ze jeszcze miesiąc i brzuszki się uregulują
 
@FiLi88 dam znac:)

Chyba poczekam jeszcze z tymi kamieniami w nocy do wizyty szczepiennej i zapytam lekarza. Gdyby on ładnie jadł w nocy to bym się nie zastanawiała, ale on śpi, ciumknie kilka razy i spi:) mogę laskotac w stopy, smyrac po policzku czy uchu i nic. Gdyby więcej przybieral też sprawa byłaby prostsza, a tak się właśnie obawiam troszkę, że jak to nocne zlikwiduje to już w ogóle będzie w dolnej granicy przyrost ów... Sama już nie wiem.

@Mama Zuzi i Antosia jedz na IP. Organizm pewnie osłabiony to każde świństwo łapie. Po co masz się męczyć.
 
Ojjjj bidulko, ja mam pol glowy kapuchy, ale troszke za daleko.... moze jakies sasiadki maja po swiatecznych bigosach albo cos ? Cholerka jasna ze tez musialo sie przypaletac. Trzymaj sie kochana.

@mayfly a z tym mleczkiem to nie jest tak ze jak anet karmi o 23 to ono juz takie wlasnie „wzbogacone jest” i dlatego dzidzia spi ladnie pozniej ?? No i co sie z takim mleczkiem dzieje ? Ono nie czeka sobie do tego pierwszego porannego karmienia ?? Nigdy sie tym nie interesowalam, bo moje dziecie sie budzi w nocy i pierworodny tez wolal w nocy. rzekla bym ze nawet za dlugo wolal ;)
Zrobiłam okłady z pekińskiej kapusty.
Nie wiem czy coś to da.
 
Czuję się fatalnie, mam gorączkę. Nie jest dobrze.
A jeszcze jak na złość przed świętami sobie wykrakałam, bo pomyslałam, ze pewnie dostanę zapalenia cycków bo nie mam kapusty a w święta nigdzie nie kupię w czasie swiąt.
Młody teraz zjadł z obu, jedna jest zdecydowanie bardziej bolesna, więc do niej przykładam w pierwszej kolejności. Do tego boli mnie głowa. Aż się boję, że dziś wyląduję na IP.

Weź Ibuprom (działa przeciwzapalnie i można przy kp) i przystawiaj jak najczesciej. Możesz spróbować odciągnąć do uczucia ulgi, jak będzie gorzej jedź na ip jak dziewczyny piszą.
 
U nas tez juz przewijania w nocy nie ma. Zazwyczaj ok 5-6 rano jak spania wiem ze nie bedzie ogarniam mlodemu toalete. Im dzieci starsze tym tych kupek i kleksow jest coraz mniej, stad ten brak przewijania w srodku nocy. U nas jest jeszcze kwestia tego, ze mlody nie zrobi kupki w pieluszke, wiec musze rozebrac, wysadzic, pogadac, pozniej pocycamy, potulamy i spimy razem dalej :) dzis odsypialismy do prawie 11 ;) bosko bylo.

Powiem Wam, ze ja sie dobrze czuje z tym tematem wysadzania mlodego i uwazam to za cos dobrego, ale jak byla tesciowa to wypalila z tekstem jak znajomej pod szkola opowiadałam, ze „ja tak nauczylam” i teraz mam jak mam.... powiedziala to w taki sposob, jakby to bylo cos zlego.... Troszke mnie to zdziwilo, bo kurna paka, jak mlody ewidentnie informuje, ze jest potrzeba sie zalatwic. Nie chce cycka, nie chce na rekach, nic nie chce, a tylko poloze na przewijaku i zaczne rozbierac uspokaja sie, a jak wchodze do lazienki wywieszam go to jest moment i kupsztal idzie, po chwili siusiek i wiem ze mozemy myc dupala i polezec chwile z dupka gola na przewijaku, az zacznie machanie nogami i stekanie na kolejne siusiu. No taki mamy schemat i ewidentnie mu to pasuje, a tesciowa mi cholera z takim tekstem.... poczulam sie jakbym serio conajmniej krzywde robila.... ale moj menzu mi powtarza, ze jestem super i swietnie z mlodym sie „dogadujemy” i tego mam sie trzymac ;)

Dlatego kochane, jak Wasze dzieci maja problemy z zalatwieniem, polecam wypróbować wysadzenie, to taka naturalna pozycja do wyproznienia, ja na lezaco bym nie umiala sie wykupac ;)
A powiedz, jak wygląda to wysadzanie u takiego malucha? Trudno mi sobie to zobrazować :)
Tak, dokładnie, jak napisała @FiLi88 , espumisan od skończonego miesiąca. Najlepiej na razie nic nie podawać wg mnie, niech układ pokarmowy sam dojrzeje i znajdzie równowagę, ewentualnie można podać ten probiotyk. Najlepiej nie podawać ŻADNYCH leków i suplementów w pierwszym miesiącu życia, jeśli nie ma wyraźnej potrzeby. Sposoby na bolący brzuszek też pięknie @FiLi88 opisała, spróbuj, może coś podziała ;)
@anielka1, w moim przypadku położna widząc jak dziecko się męczy powiedziała żeby podać Espumisan jeszcze przed ukończeniem 1 miesiąca. Przeczytałam treść ulotki, miałam wątpliwości i zapytałam pediatry czy mam tak wcześnie podawać. Pediatra powiedziała, że tak - w najmniejszej dawce.
 
Weź Ibuprom (działa przeciwzapalnie i można przy kp) i przystawiaj jak najczesciej. Możesz spróbować odciągnąć do uczucia ulgi, jak będzie gorzej jedź na ip jak dziewczyny piszą.
Wziąłem i jest lepiej. Nie wiem jak mam karmić synka, tzn. Czy tylko tą chorą czy np. Co drugie karmienie tą zdrową...ehh same problemy
@Mama Zuzi i Antosia pekińska pomogła? Jak się czujesz?
Nie wiem czy pomogła ale zimna była i dało dużą ulgę.

Dziś o 11 przyszła do mnie koleżanka z mężem bez zapowiedzi. a ja spocona cała w piżamie rozmymłana, karmię synka ledwo żywa. Lekko mnie zaskoczyli. Powiedziałam że trochę nie w porę, że mogli zadzwonić (chociaż bym się ubrała)'. Teraz mi głupio, bo ona jes z daleka i przyjechała odwiedzić rodzinę, do nas przyszli przy okazji.ehhh
 
reklama
@Anka_x wiesz jak sie wysadza dziewczynki „pod krzeczkiem”? Lapie pod kolanka i wywieszam nad kibelkiem albo umywalka. Plecki i glowa mlodego opieraja sie na moim brzuchu. Na youtubie wpisz nhn, albo communication eliminatio, sa tez takie fajne czerwone wiadereczka, ale ja nie uzywam.

@Mama Zuzi i Antosia oby samo sobie poszlo jak i samo przylazlo. W razie potrzeby menzu niech Cie piratuje i sciagnie co trza.
 
Do góry