reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Właśnie nie wiem co się dzieje. Te mleko jest bardzo nie dobre w smaku, sama próbowałam jak woda ze smakiem goryczy. Bo bez laktozy..
Przedwczoraj piła normalnie, wczoraj wróciliśmy z centrum (bo byliśmy po prezenty świąteczne), zostawiłam ja chwilę w maxicosi w domu, później ją rozebralam a ona spocona cała... Przebralam, dałam mleczka nie chciała, strasznie krzyczała, wykapalam ją, dałam mleko, krzyczała. Sprawdziłam gorączkę 37,8, myślę sobie że pewnie przegrzała się trochę... Rozebralam na krótki rękaw i leżała chwilę, oczywiście dalej krzycząc. Spadło do 37,5, dla pewności dałam czopek przeciwbólowy-przeciwgoraczkowy, po godzinie temperatura dalej 37,2 i tak zostało. Więc to raczej nie gorączka bo by czopek zbił ją i się biedulka przegrzała z podwórka do domu z 0 stopni do 23... masakra [emoji17]
Ale to nie zmienia faktu że od 19 do 3ej nad ranem nie chciała jeść i krzyczała strasznie.... O 21 zjadła może 60ml (je normalnie 120). A p 3wj w końcu zjadła całą butlę i zasnęła do 9ej rano aż... Teraz też zjadła i śpi sobie. Coś się rozbudza i pręży dalej..

Rozmawialam ze znajomą, jej córka miała podobnie że podczas jedzenia i po strasznie krzyczała i się przeżyła, wypychajac język. Mówi że pediatry zmieniali mleko i nie pomagało, się wkurzyła, poszła do apteki i wytlumaczyla co jest i dali jej Gaviscon dla dzieci (na kwasy zoladkowe). I jak ręką odjal..
Pójdę dziś i kupię.
Może nie potrzebnie zmieniliśmy mleko na bez laktozy...
Ewela u niemowląt temp ciała do 38 jest normalna, dopiero powyżej to temp podwyższona. I dopiero powyżej 38 st podajemy cokolwiek na zbicie.
 
U mnie to samo maluszek 5 tygodni od tygodnia je krócej i nie przybiera wcale. Je 10 min i zasypia albo nie zasypia kręci się ale jeść nie chce.A dotej pory książkowo. Ja byłam przeziebiona nie wiem czy to może być przyczyną? Daj znać czy coś u Ciebie się zmieniło
Dziś w nocy była tragedia. Nie spała od 9 do 5 nad ranem, o 24 zaczęła się w dodatku kolka i trwała do 3... Sab simplex nie pomaga... Nakarmić nie chciała się przez 4 godzinu po dwugodzinnej drzemce, więc w sumie nie jadła 6 godzin tylko płakała. Jak uspokoiła się na przewijajku, to mąż mi go wystawił i karmiłam ją wiszac nad nią, bo tylko tak była w stanie cokolwiek przyjąć. Przy piersi się nie uspokajala tylko bardziej płakała. Byłam załamana po trzeciej nocce, w którą spałam 3 godziny. W dzień też niw spałam ostatnio z nerwów, bo nie widziałam co się z nią dzieje.
A dziś rano jak ręka odjął. Jeszcze pierwsze karmienie byla śnieta, ale jadła 10 minut a nie 5 na siłę jak poprzednio. O 11 postanowiłam, że jak tak krótko je to zwaze ją przed i po karmieniu. No i co się okazało? Że w 5 minut, gdzie nawet nie czułam, żeby mocno ssala, zdążyła zjeść 80 ml :szok: a ja myślałam, że ona głoduje jedząc tak krótko!
Reszta dnia przebiegała normalnie, zjadła, pokrecila się, uśmiechała i szła spać. Myślę, że skok mamy za sobą:p trwał 3 dni i był ciągłą walką o laktacje i jedzenie. Nie wspomnę o moich zszarganych nerwach i kłótniach z mężem... Ale już jestem spokojna ;)
Dziewczyny co na ból gardła? My już możemy normalne tabletki do ssania np czy cały czas te co w ciąży?
znieczulajace z lidokaina odpadają, bo lidokaina przenika do mleka. Chlorchinaldin tak samo. Z tych bardZiej popularnych jakiś strepsila intensive albo choline.x ale najlepiej tantum verde do psikania albo ssania- jest najbezpjeczniejszy i wg mnie najbardziej skuteczny na ból ;)

powiem Wam, że jak moja dzidzia ma kolke, to nie chce piersi a piąstki wsadza do buzi i wytyka język. No i po iluś godzinach stwierdziłam- może ssanie ja uspokoi, więc dałam smoczek. Na chwilę zassala i była spokojna. Potem plakałysmy obydwie- ja, że woli silikon ode mnie. Ona, że już w sumie nie chce smoczka :-D:-D:-D komedia:-D
 
Dziś zostawiłam męża na chwilę z małym. Zasnął po cycu więc zebrałam się i pojechałam do spożywczaka. Nie było mnie ok 40 min. Byłam pewna, że niunio prześpi. A on wstał zesrał się, zgłodniał i darł paszcze. Już miał małżon robić mm, ale akurat weszłam do domu. Tylko ręce umyłam i dawaj głodomora do cyca [emoji16]
Mąż pierwszy raz mu pieluchę zmieniał i to z towarem hehe
 
Hej
Sory że siedze cicho ale byl moment że ilość obowiazkow mnie przerosla. Mały był 3 dni nie do życia. Nie cierpialam go momentami.
Bylo mi mega ciezko siedzialam i plakalam jak on sie darł non stop od 13 do 1 w nocy kuźwa straszne to bylo. Ale mu przeszlo.
Nikodem dziś lepiej nawet udalo sie by cos zjadl uśmiechal sie dzis bo tak tylko lezal i plakal. Mowie wam istny sajgon. Daje mu ibum 3 razy groprinosin tak samo plus syropy na kaszel i 3 razy dziennie inhalacje w dzien z samej soli na noc z berodualem .Pije rumianek i palimy olejki eteryczne. Naturalne z drzewka herbacianego i tymianku bardzo to pomaga. Fakt kaszel ma obrzydliwy ale jak mu nie bedzie pomagac takie leczenie to dopiero poprosze o antybiotyk. Kajtka przystawiam czesto do piersi choc na chwile by sie nie zarazil i sama lykam witaminy i tran . bylam dzis z malutkim na spacerze nikos zostal na godzine sam z bajkami. Tak to jest . w domu caly czas lozko rozscielone. Ale udalo mi sie nadrobic z praniem
 
Hej
Sory że siedze cicho ale byl moment że ilość obowiazkow mnie przerosla. Mały był 3 dni nie do życia. Nie cierpialam go momentami.
Bylo mi mega ciezko siedzialam i plakalam jak on sie darł non stop od 13 do 1 w nocy kuźwa straszne to bylo. Ale mu przeszlo.
Nikodem dziś lepiej nawet udalo sie by cos zjadl uśmiechal sie dzis bo tak tylko lezal i plakal. Mowie wam istny sajgon. Daje mu ibum 3 razy groprinosin tak samo plus syropy na kaszel i 3 razy dziennie inhalacje w dzien z samej soli na noc z berodualem .Pije rumianek i palimy olejki eteryczne. Naturalne z drzewka herbacianego i tymianku bardzo to pomaga. Fakt kaszel ma obrzydliwy ale jak mu nie bedzie pomagac takie leczenie to dopiero poprosze o antybiotyk. Kajtka przystawiam czesto do piersi choc na chwile by sie nie zarazil i sama lykam witaminy i tran . bylam dzis z malutkim na spacerze nikos zostal na godzine sam z bajkami. Tak to jest . w domu caly czas lozko rozscielone. Ale udalo mi sie nadrobic z praniem
Czasami niestety nie jesteśmy w stanie nad wszystkim zapanować. Nie jesteśmy robotami tylko zwykłymi ludźmi.
Zdrówka dla Was[emoji8]

Mój wczoraj i dziś mocno wytarmosił mi suty, wieczorem podałam mu mm, bo już wymiękłam.zjadł 60ml zrobił big kupę dojadł pozostałe 30ml i jeszcze mu było mało podoił cyca . Usnął dopiero po kołysaniu na rękach.
 
reklama
Gdyby nie nocne karmienia to w zyciu bym nie nadrobiła to co piszecie. Ja od momentu przeprowadzki chodze jak widmo. Trzy dni bylam u mamy bo mąż w mieszkaniu robil poprawki to troche odpoczęłam. Posprzątane, ugotowane, Mały wybawiony przez babcie. Wróciłam i codziennie od 6 do północy na nogach. Choć Mały śpi ładnie to i tak zawsze z rana znajde sobie cos do robienia. W dodatku zaczyna mnie boleć gardło, mam nadzieje że nie zaraże Małego.. Mam problem z lewą piersią, boli mnie w jednym miejscu jakbym się uderzyła gdzieś, ale problem w tym że nie kojarze żebym się tak mocno uderzyła. Jak nie przejdzie będę musiała iść do lekarza, tylko kiedy?... Istny sajgon. Chciała bym siąść już i siedzieć do Nowego roku, a tu jeszcze kupa sprzątania, pierogi do lepienia i kupa gotowania. Podziwiam Was ze jestescie zaradne.
Chciałam pisać na poprzednim karmieniu ale była strona zamknieta. Ładnie forum wygląda, choć jeszcze nie do końca umiem się połapać :)
Pozdrowienia!
 
Do góry