reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny któraś z Was pracuje w kadrach lub po prostu się zna na urlopach?
Jeżeli w 2019 w listopadzie kończy mi się macierzyński urlop to za rok 2019 przysługuje mi cały urlop wypoczynkowy czy tylko nalicza mi się za listopad i grudzień?
Urlop wypoczynkowy nalicza się proporcjonalnie do czasu pracy, trochę ponad 2 dni na mc przy wymiarze urlopu 26 dni, tak mi przynajmniej to kiedyś tlumaczono. ..
 
reklama
Tez już to przerabiałam. Mam milion artykułów za sobą przeczytanych, forum o innych. Hafiję tez. I przerabiałam to, ze po tym płaczu i wypłukaniu i prężeniu i wsadzaniu raczek do buzi - dawałam dalej pierś. W końcu synek umęczony płaczem i zrezygnowany sie uspokajał na chwile i ssał dalej, ale już praktycznie bez połykania. Takie ssanie smoczka. Albo bardzo rzadkie połykanie, i tak potrafiłam trzymać go na „pusto” przy piersi żeby pracował na następne dni.. przy każdym karmieniu, ale nic to nie dało... naprawdę widzę i słyszę i czuje! kiedy ładnie je i połyka, a kiedy ciągnie i ..dno..i tylko ssanie na pusto i stad nerwy. Ile tak godzin można przetrzymywać dziecko?[emoji33]ile tygodni?
Mi sie unormowało i karmienie mm i karmienie piersią. I jakoś leci[emoji5] zreszta nadal mi sie zdarza go tak dostawiać - żeby pokarm mi nie zanikł. A za to ssanie na pusto musi dostać jedzenie, bo przecież głodny jest... [emoji5]

Rozumiem. A ile ml zjada mm po sesji z poersi, Ulewawa?. Ja też trochę przerabiałam i u mnie jednak po takiej sesji ssania na pusto było dużo mleka i synowie najadali się. Rady hafij i to co pisała sprawdziło się.
Najważniejsze, że brzuszek jest pełen, maluszek jest zadowolony.
 
@Ewela2805 a jest to odparzenie, czy tylko mocno czerwona pupcia ?? Jesli odparzenie to sudokrem, maka ziemniaczana, cos co pomoze zasuszyc no i wietrzyc jak najwiecej. Natomiast jesli to tylko mocno czerwona dupcia to wietrzenie, mycie woda przy przewijaniu i bephanten przy kazdej zmianie.

@Kredka_na_baterie powiem Ci, ze dziwna sprawa z ta waga Malgosi. Wychodzi na to, ze ona jakby pokarmu nie przetwarza aby rosnac, tylko trawi i wydala. Ale tak jak piszesz, glodne dziecko nie zasnie, a jesli nawet ze zmeczenia od ssania, to po chwili sie wybudzi. Pamietam ze Maja sporo o tym pisala jak sie Mateuszek urodzil, ale to wczesniak, wiec zupelnie inna bajka. A moze raz dziennie odciagnie mleczko Twoje z tym dodatkiem, wzmacniaczem ktory wlasnie Maja podawala by cos pomoglo. Kurcze, strasznie dziwna sprawa. Oby sie wszystko dobrze rozwiazalo! Kciuki
Raczej odparzenie, gdzieniegdzie takie mocno czerwone jakby dana była..
 
@Ewela2805 a jest to odparzenie, czy tylko mocno czerwona pupcia ?? Jesli odparzenie to sudokrem, maka ziemniaczana, cos co pomoze zasuszyc no i wietrzyc jak najwiecej. Natomiast jesli to tylko mocno czerwona dupcia to wietrzenie, mycie woda przy przewijaniu i bephanten przy kazdej zmianie.

@Kredka_na_baterie powiem Ci, ze dziwna sprawa z ta waga Malgosi. Wychodzi na to, ze ona jakby pokarmu nie przetwarza aby rosnac, tylko trawi i wydala. Ale tak jak piszesz, glodne dziecko nie zasnie, a jesli nawet ze zmeczenia od ssania, to po chwili sie wybudzi. Pamietam ze Maja sporo o tym pisala jak sie Mateuszek urodzil, ale to wczesniak, wiec zupelnie inna bajka. A moze raz dziennie odciagnie mleczko Twoje z tym dodatkiem, wzmacniaczem ktory wlasnie Maja podawala by cos pomoglo. Kurcze, strasznie dziwna sprawa. Oby sie wszystko dobrze rozwiazalo! Kciuki
Tym bardziej dziwne, że przy pomiarze 2 tygodnie temu była dłuższa o 4cm w porównaniu z porodem... A waga nic praktycznie...
A jak się ten dodatek nazywa? Pamiętam, że pisała Maja o tym, ale zupełnie zapomniałam co to było...
 
Raczej odparzenie, gdzieniegdzie takie mocno czerwone jakby dana była..

W takim razie cos z cynkiem jesli to juz odparzenie. Ale podstawa to wietrzenie. Jesli uzywasz chusteczek nawilzonych to je odstaw na jakis czas. Myj albo pod kranem, albo uzywajac platkow bawelnianych moczonych w cieplej wodzie. Dokladnie osuszaj i pozniej smarowanie. Najlepiej przed zapieciem pieluszki tez dac chwile zeby krem sie wchlona, a nie wytarl w pieluszke. Maka ziemniaczana tez bardzo skuteczna jest, ale to bardziej na dzien, kiedy czesciej przewijasz, bo ja siuskami zmyje szybko z pupci. No i kapiel w krochmalu, to jest zawsze dobry pomysl.
 
Dziewczyny któraś z Was pracuje w kadrach lub po prostu się zna na urlopach?
Jeżeli w 2019 w listopadzie kończy mi się macierzyński urlop to za rok 2019 przysługuje mi cały urlop wypoczynkowy czy tylko nalicza mi się za listopad i grudzień?
W przypadku powrotu z macierzyńskiego przysługuje cały urlop wypoczynkowy :) Także ja już zaplanowałam sobie, że do pracy wrócę najprawdopodobniej w 2020 (ale to dziwnie brzmi) ;)
 
Tym bardziej dziwne, że przy pomiarze 2 tygodnie temu była dłuższa o 4cm w porównaniu z porodem... A waga nic praktycznie...
A jak się ten dodatek nazywa? Pamiętam, że pisała Maja o tym, ale zupełnie zapomniałam co to było...

Wydaje mi sie ze cos z Bebilona. Powinna sie pojawic w nocy, to na pewno napisze. @majacyr podpowiesz ??

Z tymi pomiarami, a zwlaszcza dlugosci to roznie bywa. Mi mlodego pierwszy raz zmierzyli teraz w piatek, po porodzie tego nie robili i na pierwszych patronazach tez nie. Dopiero teraz jak juz ladnie nozki wyprostowane i mogla go na macie ladnie polozyc i dokladnie sprawdzic to podala wymiar i na siatce zaznaczyla. Kochana, postaraj sie troche wyluzowac i zdaj sie na instynkt. Nerwy w niczym nie pomagaja. Wiem, ze nie jest to latwe, ale robisz wszystko co mozesz i dajesz z siebie co najlepsze. Jesli zalecenia beda dokarmiac, to trzeba bedzie, a moze zleca jakies badania, zeby wyjasnic o co biega. Najwazniejsze zeby Malgonia byla zdrowa i silna. Sciski dla Was boskie czarnulki :)
 
Tym bardziej dziwne, że przy pomiarze 2 tygodnie temu była dłuższa o 4cm w porównaniu z porodem... A waga nic praktycznie...
A jak się ten dodatek nazywa? Pamiętam, że pisała Maja o tym, ale zupełnie zapomniałam co to było...

Waga nie rośnie od początku, siusia i robi kupki normalnie?
Sprawdźcie ten mocz, uszy i crp, może ma jakąś infekcje
 
reklama
Hej
Pytania byly o rozmiar głowki wiec po urodzeniu mial 32cm. A po 3 tyg 38cm
Ja tam nie widze anomalii dla mnie on caly urósł. Już prawie 1.5kg wiecej waży jest mega dlugi nosiny 62 z czapki wyrasta musimy kupic nowa
Neonatolog pokazala mi obraz usg na monitorze wskazala o co chodzi bazwala to tak prosze spojrzeć ile tu ognisk... To te świecące punkty. I tak to wlasciwie wyglada poprostu świecący mózg. Powiedziala ze wyglada to tak jak przy toxo
Ale moze to byc tez co innego i ze potrzeba poszerzyc diagnostyke. Wiec pobrali mu duzo badan.
Na chwile obecna jestesmy na przepustce i pod tel . naja do nas dzwonic lub jesli cos mnie zaniepokoi u malego to wrocic...
Mam mocny spadek nastroju.:(
 
Do góry