reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@Naan34 a czy ta poduszka to jakby cos mocniejszego niz podwojne pieluchowanie ?? Powiem Wam, ze to tez taki troche ukryty plus pieluszek wielo, one sa duuuuzo szersze od pampkow i trzymaja nogi szeroko. Tak jak na zdj.

F02A3212-DE0D-4C7B-A8FC-98904AB48F4B.jpeg
 

Załączniki

  • F02A3212-DE0D-4C7B-A8FC-98904AB48F4B.jpeg
    F02A3212-DE0D-4C7B-A8FC-98904AB48F4B.jpeg
    800,4 KB · Wyświetleń: 393
reklama
@Naan34 a czy ta poduszka to jakby cos mocniejszego niz podwojne pieluchowanie ?? Powiem Wam, ze to tez taki troche ukryty plus pieluszek wielo, one sa duuuuzo szersze od pampkow i trzymaja nogi szeroko. Tak jak na zdj.

Zobacz załącznik 924899
Tak. Chodzi o to żeby nóżki były szeroko i na boki. Udało mi się mała uśpić ale jak wstanie to zrobię zdjecie i wrzucę na prywatny. A czy taki roztwa nóżek nie szkodzi gdy bioderka są dojrzałe? W sensie czy czegoś mu nie znoeksztalcą?
Spróbuję się teraz zdrzemnąć póki mała śpi.
 
Hej dziewczyny. Dopiero się zabieram za czytanie forum więc zaraz będę wiedzieć co u Was. Czytałam o Balonosbalons. Mam nadzieję że z kajtusiem okaże się, że to nic poważnego.
Byłam w wczoraj z Igą na usg bioder i niestety wyszło że ma je niedojrzałe. Prawdopodobnie przez moje małowodzie w ciazy. Ma nosić poduszkę frejki i kontrola za 6 do 8 tygodni.
Dzisiaj ja kupiłam i przed chwila jej założyłam. Serce mi się kraje. Lekarz mówi że za 6 tygodni biodra powinny już być ok ale jest mi jej tak żal jak leży z tymi nóżkami wygięta.
Mam nadzieję że u Was usg wyszło dobrze.
Dobrze, że teraz robią takie kontrolę u dzieci i można zapobiegać późniejszym wadom. Poduszka na pewno pomoże [emoji4]
U nas niby każdy staw osobno jest w porządku, mieści się w normach ale jeśli bierze się pod uwagę oba bioderka to jedno dojrzewa troszkę słabiej. Mamy zalecone jak najczęstsze kładzenie na brzuszku, jak leży na nas to też nóżki ma mieć szeroko. Mama mi doradziła żebym zakładała jej dodatkowo tetre na pampersa i czasem tak robię, bo na brzuszku mała nie za bardzo chce leżeć. Kontrolę mamy mieć po dwóch miesiącach.
 
@Tyna_88 a jak tam Twój słuch?
Dzięki, że pytasz :) właśnie dostałam wyniki badań audiologicznych. Niedosłuch odbiorczy, zalecenie: aparaty słuchowe. Mój ślimak jest kaput. Mam niedosłuch od dziecka, ale teraz jak patrzę to w ciąży to ucho pogorszyło mi się o jakieś 10dB. Pogorszyło się też rozumienie mowy. Może stąd te "efekty specjalne". Mam aparaty słuchowe, ale ich nie noszę, tylko do auta, bo jest mi wtedy za głośno, mój mózg przyzwyczaił się do ciszy. Ale jeśli one pomogą, żeby zniknął mi ten pogłos przy dźwiękach to zrobimy nowe i będę nosić. Tylko najpierw załatwię grupę inwalidzką, żeby mieć dofinansowanie.
Skąd to się wzięło pewnie nikt mi nie powie ...

Hej dziewczyny. Dopiero się zabieram za czytanie forum więc zaraz będę wiedzieć co u Was. Czytałam o Balonosbalons. Mam nadzieję że z kajtusiem okaże się, że to nic poważnego.
Byłam w wczoraj z Igą na usg bioder i niestety wyszło że ma je niedojrzałe. Prawdopodobnie przez moje małowodzie w ciazy. Ma nosić poduszkę frejki i kontrola za 6 do 8 tygodni.
Dzisiaj ja kupiłam i przed chwila jej założyłam. Serce mi się kraje. Lekarz mówi że za 6 tygodni biodra powinny już być ok ale jest mi jej tak żal jak leży z tymi nóżkami wygięta.
Mam nadzieję że u Was usg wyszło dobrze.
To jest taki "stelaż" między nóżki? My miałyśmy usg już w szpitalu i na razie Esterka nosi podwójną pieluchę. Mam nadzieję, że usg 09.01 wyjdzie ok i unikniemy tego sprzętu. Wy nie miałyście wcześniej sprawdzanych bioderek?
 
Ostatnia edycja:
Dobrze, że teraz robią takie kontrolę u dzieci i można zapobiegać późniejszym wadom. Poduszka na pewno pomoże [emoji4]
U nas niby każdy staw osobno jest w porządku, mieści się w normach ale jeśli bierze się pod uwagę oba bioderka to jedno dojrzewa troszkę słabiej. Mamy zalecone jak najczęstsze kładzenie na brzuszku, jak leży na nas to też nóżki ma mieć szeroko. Mama mi doradziła żebym zakładała jej dodatkowo tetre na pampersa i czasem tak robię, bo na brzuszku mała nie za bardzo chce leżeć. Kontrolę mamy mieć po dwóch miesiącach.
O właśnie! Byliśmy kilka dni temu na tym usg i jest wszystko ok ale za 6-8 tygodni kontrola i właśnie mamy leżeć na brzuszku A najlepiej spać, robić takie koła nóżkami na zewnątrz przy przebieraniu. Pani dr mówiła też o tej pieluszce tetrowej na pampersa i że jak da radę to tak spać. Więc niby wszystko dobrze ale do kontroli mamy przyjść.
 
O właśnie! Byliśmy kilka dni temu na tym usg i jest wszystko ok ale za 6-8 tygodni kontrola i właśnie mamy leżeć na brzuszku A najlepiej spać, robić takie koła nóżkami na zewnątrz przy przebieraniu. Pani dr mówiła też o tej pieluszce tetrowej na pampersa i że jak da radę to tak spać. Więc niby wszystko dobrze ale do kontroli mamy przyjść.
U nas tez wszystko ok, a kontrol i tak mamy zalecona,wiec to chyba teraz standard.
 
U nas tez wszystko ok, a kontrol i tak mamy zalecona,wiec to chyba teraz standard.
2 lata temu z synkiem nie miałam już powtórki kontroli więc może faktycznie teraz się to zmieniło. Najważniejsze że na usg 2 razy usłyszałam że bioderka piękne. Bo przecież nie może się teraz nic wydarzyć chyba? Że jest dobrze a będzie źle? Oczywiście nie mówię o różnych wypadkach tfu tfu.
 
reklama
2 lata temu z synkiem nie miałam już powtórki kontroli więc może faktycznie teraz się to zmieniło. Najważniejsze że na usg 2 razy usłyszałam że bioderka piękne. Bo przecież nie może się teraz nic wydarzyć chyba? Że jest dobrze a będzie źle? Oczywiście nie mówię o różnych wypadkach tfu tfu.
Ja przy córce tez juz drugiego badania nie miałam, bo bylo wszystko ok. Mysle, ze juz nam sie nic nie zmieni.
 
Do góry