reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dzien dobry.
U nas nocka gites. Tak jak podejrzewalam. Mlody u siebie spi zdecydowanie lepiej. Odlecial ok 21 i na pierwsze karmienie obudzil sie o 1:30. Kolejne ok 4, ale to juz ze zmiana pieluszki i tuleniem, takze w sypialni go mialam. To juz chyba taki maly rytual nam sie robi.
U nas tez zmienia sie wszystko. Kupki jak kiedys robil przy kazdej zmianie jak go wysadzalam, tak teraz sa 2-3 dziennie. Karmienie tez sie zmienia, bo po odbiciu najczesciej potrzebuje druga piers zeby dojesc chociaz na 3 minutki. Ja odbijam jak karmie na siedzaco, bo wtedy zawsze cos powietrza lyknie, ale jak na lezaco to najczesciej zasypia i juz go nie ruszam.

@Mama Zuzi i Antosia jak nocka ?? Czujesz sie dzis lepiej??

@Kelyana powiem Ci kobieto zlota, ze ja czesto o Was mysle. Ostatnio nawet mialam pytac Cie, jak sie ma sprawa z kapaniem u Was?? Bo to przeca caly rytulal jest. Podziwiam i chyle czola przed rodzicami blizniakow, toz to ciezka robota. Ja tez mam ten syndrom, ze sama zrobie najlepiej, ale ucze sie odpuszczac. Zdrowie mamy tylko jedno, a czolgami nie jestesmy. Dobrze, ze masz mozliwosc korzystac z pomocy. Tak trzeba, a jak laseczki podrosna to coraz mniej tej pomocy bedziesz potrzebowala.

@Ewela2805 przemagluj lekarza, nie daj sie zbyc. Niunia jest wcześniakiem i trzeba wszystko dobrze przebadać, bo ten placz moze cos sygnalizowac. Oby nie i oby to tylko byly jej „humorki”, ale dmuchac na zimne moim zdaniem nalezy. A dla Ciebie duuuuzy sil. Maz troche bardziej wyrozumialy sie stal ?? Czy wciaz pretensjonaly ?
 
reklama
Dzien dobry.
U nas nocka gites. Tak jak podejrzewalam. Mlody u siebie spi zdecydowanie lepiej. Odlecial ok 21 i na pierwsze karmienie obudzil sie o 1:30. Kolejne ok 4, ale to juz ze zmiana pieluszki i tuleniem, takze w sypialni go mialam. To juz chyba taki maly rytual nam sie robi.
U nas tez zmienia sie wszystko. Kupki jak kiedys robil przy kazdej zmianie jak go wysadzalam, tak teraz sa 2-3 dziennie. Karmienie tez sie zmienia, bo po odbiciu najczesciej potrzebuje druga piers zeby dojesc chociaz na 3 minutki. Ja odbijam jak karmie na siedzaco, bo wtedy zawsze cos powietrza lyknie, ale jak na lezaco to najczesciej zasypia i juz go nie ruszam.

@Mama Zuzi i Antosia jak nocka ?? Czujesz sie dzis lepiej??

@Kelyana powiem Ci kobieto zlota, ze ja czesto o Was mysle. Ostatnio nawet mialam pytac Cie, jak sie ma sprawa z kapaniem u Was?? Bo to przeca caly rytulal jest. Podziwiam i chyle czola przed rodzicami blizniakow, toz to ciezka robota. Ja tez mam ten syndrom, ze sama zrobie najlepiej, ale ucze sie odpuszczac. Zdrowie mamy tylko jedno, a czolgami nie jestesmy. Dobrze, ze masz mozliwosc korzystac z pomocy. Tak trzeba, a jak laseczki podrosna to coraz mniej tej pomocy bedziesz potrzebowala.

@Ewela2805 przemagluj lekarza, nie daj sie zbyc. Niunia jest wcześniakiem i trzeba wszystko dobrze przebadać, bo ten placz moze cos sygnalizowac. Oby nie i oby to tylko byly jej „humorki”, ale dmuchac na zimne moim zdaniem nalezy. A dla Ciebie duuuuzy sil. Maz troche bardziej wyrozumialy sie stal ?? Czy wciaz pretensjonaly ?
A kąpanie spoko:) my co dwa dni kapiemy i lecimy taśmowo, mąż leje wodę ja w tym czasie rozbieram on kapie ja ubieram. I zamianka dziecka. Po kąpieli są spokojne wiec poleżą chwile same.

Dziś mam lepszy nastrój, dziewczynki chyba wyczuły dola i są dziś mega spokojne.

Ty maluszka wysadzasz na kibelek? Słyszałam o tej metodzie ale już nie pamietam jak się nazywa :)
 
Hej dziewczyny. Dopiero się zabieram za czytanie forum więc zaraz będę wiedzieć co u Was. Czytałam o Balonosbalons. Mam nadzieję że z kajtusiem okaże się, że to nic poważnego.
Byłam w wczoraj z Igą na usg bioder i niestety wyszło że ma je niedojrzałe. Prawdopodobnie przez moje małowodzie w ciazy. Ma nosić poduszkę frejki i kontrola za 6 do 8 tygodni.
Dzisiaj ja kupiłam i przed chwila jej założyłam. Serce mi się kraje. Lekarz mówi że za 6 tygodni biodra powinny już być ok ale jest mi jej tak żal jak leży z tymi nóżkami wygięta.
Mam nadzieję że u Was usg wyszło dobrze.
 
A u Ciebie jeszcze nie przeszło?? Bo chyba z 2 dni temu pisałaś czy to wczoraj było?

Boże ja już szaleje... Sprawdziłam znowu te zęby, dałam czopek przeciwbólowy i czekam, problem w tym że daje czopek, i za minutę wylatuje on z kopką, wkładam ponownie i czekam z 3 minuty, nie wypada i zamykam pampersa, chyba później już nie wylatuje, nie wiem sama po jakim czasie on się rozpuszcza, a muszę wkładać ponownie pampersa bo mała zaczyna krzyczeć i muszę na ręce wziąść a tak to sika na mnie tak ze nie ma wyjścia....

Teraz wstała o 2ej i wykapalam ją, mam nadzieję że się zmęczyła i będzie spała.... Boże oby.

Sprawdziłam zęby i u góry czuje tam gdzie "kieł" takie twarde, kwadratowe jak malutki ząb a na dole też w tym samym miejscu spuchnięte dziąsło...
Jutro do lekarza o 15, oby coś pomógł nam..

Też życzę siły kochana!!
Wczora dzień poszła spać w ciągu dnia co je się nie zdarzało ostatnio. Wieczorami i w nocy cały czas marudzi przy cycu.. szarpie sutek i wypluwa. Butle z moim mlekiem pochłania. Wczoraj 70 mln wypiła o dalej płacz. Ulewalo jej się sporo.
Ale robi się spokojniejszy. Leży sama z 15 minut
 
reklama
Kobiety, jestesmy po wizycie hv. Teo wazy 5,81 kg i mierzy 61,5cm. Dzis 6 tygodni i 4dni. Noooo jest co nosic, dorodny chlop ;)

@FiLi88 zauważyłam, że często używasz stwierdzenia, że "wysadzasz" młodego na kupkę. Na czym to wysadzanie polega? Zaintrygowało mnie to :D

A kąpanie spoko:) my co dwa dni kapiemy i lecimy taśmowo, mąż leje wodę ja w tym czasie rozbieram on kapie ja ubieram. I zamianka dziecka. Po kąpieli są spokojne wiec poleżą chwile same.

Dziś mam lepszy nastrój, dziewczynki chyba wyczuły dola i są dziś mega spokojne.

Ty maluszka wysadzasz na kibelek? Słyszałam o tej metodzie ale już nie pamietam jak się nazywa :)

Metoda nazywa sie NHN, naturalna higiena niemowlat. Ja tak nie do konca na 100% sie stosuje, bo po pierwsze jeszcze jest za malutki i nic innego bym nie robila tylko go rozbierala i ubierala, a podrugie nie nad kazdym siusiu on sam ma kontrole, ale juz kupke potrafi dosadnie zakomunikowac.
To wysadzanie to bardziej wywieszanie jest. Poniewaz dzidzie niesiedzace nie mozna na niczym sadzac, ja go lapie pod kolanka i tak jak dziewczynki sie na siusiu wysadza w plenerze tak ja Teo nad kibelkiem, a czasami nad zlewem, jak tylko siusiu wywieszam. Glowka opiera sie o moj brzuch. Sa fajne filmy na yt, tak zeby zobaczyc. Najwazniejsze to sie nie bac ;)

A z siusiu to jest tak, ze jak sciagam pieluszke i chwile sobie lezy na przewijaku, to oo kilku minutach zaczyna mocniej nogami wywijac i stekac, siusiak robi sie jakby bardziej nabrzmialy i wtedy wiem, ze mu sie chce. Jak bedzie starszy to po spaniu pierwsze co to bedzie wysadzany, tak jak dorosly po spaniu oierwsze co to leci do wc, tak i dzieci maja, ale teraz jeszcze jest za malutki i pierwsze czego potrzebuje to cyca, a nie golego tyleczka.
Aaaa no i u nas tez z tego powodu sa pieluszki wielorazowe. To wazne, zeby dziecko laczylo fakty - sikam=mam mokro. Mam bardzo dobre doswiadczenia jesli chodzi o takie podejscie do sprawy higieny. Starszy mial rok jak w dzien nie nosil pieluszek, a nocne skonczyly sie jak mial poltora roku. Nigdy zadnego odpazenia, itd...
 
Do góry