reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
A ja wpadnę w szał. Małą boli brzuch, tak że tragedia. Nie załatwia się sama, cierpi strasznie, wspomagam ją czopkami. W dzien i w nocy jest kdzyk i bol, twardy brzuch, gazy ale zero kopy. Jak wspomagam ja, ma dziwną kupe, czytałam na blogu Hafija i należy do "nieladnych kupek".
A teraz NAJLEPSZE!!!! Dzwonie do lekarza, nie odbiera, do szpitala gdzie lekarz pracuje "nie ma go proszę dzwonić w poniedziałek żeby się umówić", do położnej dzwonie zero odzewu. I co ja mam zrobić!??!!!?
Czytałam o tym na Internecie, powinnam zmienić mleko ale na jakie ?? Jak ja mam je sama zmienić a lekarze mnie olewają!!! Ale jestem zła!!
Ja bym radziła Babilon od kolek i wzdec podawać dziecku. I krople espumissan. Do tego masaż brzuszka , ciepła pieluszka na brzuszek.
 
U nas jak młody je to ze mnie dołem leci;) I od czasu do czasu czuje skurcz tak jakby w kroczu. Na szczęście dzisiaj czuję znaczna poprawę stanu podwozia, najgorzej było wczoraj.
Odliczam minuty do wypisu!!
U mnie narazie delikatne cienie brzucha przy karmieniu, a podwozie czuje bardziej niż wczoraj [emoji853] kurcze coś głowa mnie boli, a cała ciąże miałam spokoj, chyba skuszę się na paracetamol ... A i jeszcze strasznie spierzchłe usta mam[emoji55]
 
@Góraleczka89 Gratulacje ;)
@Ewela2805 a jakim mlekiem ją karmisz?
NAN 1 Optipro HA
Ja bym radziła Babilon od kolek i wzdec podawać dziecku. I krople espumissan. Do tego masaż brzuszka , ciepła pieluszka na brzuszek.
Nic z tego co piszesz nie pomaga zbytnio.. Do tego nie załatwia się sama, tylko za pomocą czopka i kupkę ma bardzo brzydką, wstawiłabym zdjęcie ale nie chce nikogo "zrazić" zielonkawa ze śluzem...
 
Hej Mamuśki [emoji8] 23.11.2018 o 18.55 urodziłam mojego Strzelca[emoji170][emoji7] Gratuluję nowym Mamusiom[emoji8] szczerze mówiąc to czytałam Was ale ten ostatni tydzień był dla mnie bardzo ciężki psychicznie... Spać nie mogłam, chodziłam grzecznie na ktg na którym były skurcze ale bez rezultatu, nie było rozwarcia nawet żaden czop mi nie odszedł. Aż wczoraj rano obudził mnie o 7 ból miesiaczkowy plus skurcz ale inny niż zawsze - bolesny. Nic reguralnego tylko z czasem zaczęły przybierać na sile. Czekające Mamy przy porodowych skurczach nie będziecie miały wątpliwości że to już czas[emoji6]. Po 15 skurcze zaczęły być co 10 min, ale jak mnie złapał to cały świat się zatrzymywał[emoji18]Mój Kochany do tego i tak z rezerwą podchodził, po tych przepowiadajacych które były regularne ale bez bolesne, no ale parę minut po 17 byliśmy na IP, rozwarcie na 3 cm i przyjęcie na porodowke, 17.30 badanie na porodówce 8 cm rozwarcie, już od razu Panie cały zestaw naszykowały, po 18 pełne rozwarcie, trochę musiałam się podkręcić żeby Maleńki wszedł odpowiednio w kanał, później trzy parte i mam moje szczęście 3940g i 61 cm [emoji170] nie obyło się bez nacięcia, no ale nic... Zajebiscie balało ale nastawiłam się na większy ból więc jest dobrze, oj nie obyło się bez krzykow na final[emoji6]
Jestem zakochana[emoji7] Z cycem sobie radzimy, krzyczy pięknie, pierwsza kupka za nami...
Gratulacje![emoji173][emoji173][emoji173]
Wczoraj się załamałam.
Młody niby ssał prawego cyca podczas gdy ja ze starszym synem oglądaliśmy 2 godzinny film.
Ale niestety bardziej ciumkał niż ssał.
Jak wstałam w końcu od młodego to aż miałam gule pod pachą pełną mleka.
Musiałam rozmasować i odciagnelam z tej 1 piersi 100ml.
Mały ma silną potrzebę ssania, ale nie wiem dlaczego on nie ssie efektywnie?
Już się nawet zastanawiam czy przez nakładki by wysysał mleko?
Czy on po prostu nie umie z piersi wyssać?
Czy za płytko chwyta?
We wtorek idę znów do poradni patologii noworodka, może coś mi doradzą.
Z lewej mały jak ssie to czasem słyszę jak łyka i ma buzię pełną mleka, ale szybko potem jest głodny, czyli też niewiele wysysa.
No nic mi innego nie pozostaje jak laktator.
Może warto skorzystać z porady CDL?
Wiem, że bardzo zależy Ci na KP, więc nawet warto prywatnie umówić się z doradcą laktacyjnym. Bo laktator jest ok, ale na dłuższą metę jest to bardzo uciążliwe.
Goraleczka gratulacje

My już po zmianie mleka i odrazu inaczej nie ulewa myślicie już o chrzcinach byliśmy w kościele wstępnie mamy pod koniec stycznia
Myślimy o chrzcie na Wielkanoc. Jeszcze nie mamy chrzestnych, tzn. wiemy kogo chcemy, ale jeszcze im nic nie mówiliśmy.
My bylismy na pobraniu krwi w przyszpitslnym labolatorium i wyobrazcie sobie, ze odeslali mnie do domu i nie pobrali malemu, bo nie mial kto i mam sobie przyjsc w poniedzialek. W szpitslu nie bylo komu krwi pobrac. A mnie skula 6 razy i na koncu wyciskala mi krew z palca na tsh.
U nas w labo przy szpitalu też nie każdy pobierze krew takiemu dziecku, ale wtedy proszą o podejście na oddział dziecięcy i tam pobierają.

Piszecie o braku apetytu. Ja nie mogę narzekać, ale najbardziej chce mi się słodkiego.
 
NAN 1 Optipro HA
Nic z tego co piszesz nie pomaga zbytnio.. Do tego nie załatwia się sama, tylko za pomocą czopka i kupkę ma bardzo brzydką, wstawiłabym zdjęcie ale nie chce nikogo "zrazić" zielonkawa ze śluzem...
A briobiotyk jej jakiś dajesz? Np. Dic oflor lub bio gaja, zielone kupki świadczą o tym, że jelita jeszcze sobie nie radzą.
Podobno mleki hipp jest dobre dla dzieci z kolką i zaparciami. Ale chyba najlepiej jednak skonsultować to z położną czy pediatrą. Z tymi czopkami to też trzeba ostrożnie, bo to rozleniwia układ wydalniczy.

Moj kolejny dzień co godzinę na cycu. Ale chociaż w nocy było ok. Zasnął ok 21, pobudka przed 1 i tu godzinę walczyliśmy, później pobudka przed 6. Także takie noce są ok.
 
NAN 1 Optipro HA
Nic z tego co piszesz nie pomaga zbytnio.. Do tego nie załatwia się sama, tylko za pomocą czopka i kupkę ma bardzo brzydką, wstawiłabym zdjęcie ale nie chce nikogo "zrazić" zielonkawa ze śluzem...
Wiesz wszystko przede mną więc nie takie mi to straszne :p dajesz espumissan o stałych porach ? Jeszcze jakieś krople są ...dicoflor czy jakoś tak. Zmień mleko może na enfamil też od kolek i wzdec...jak nie pomoże to niestety tylko cierpliwość i przytulania...mój synnmial kolki i nic nie pomagało :( wiem ze to straszne nie móc pomóc dziecku...Ale pociesz się tym ze to mija
 
reklama
Do góry