reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@Góraleczka89 Gratulacje, szybciutko Ci poszło. Dużo zdrówka dla Was.
Dla mnie dziś najszczęśliwszy dzień od porodu, wkońcu po 8 dniach pobytu w szptalu wypuszczają nas do domu! Huraaa! Czekam na wypis jak na zbawienie, już nie mogę się doczekać. :)
Pozdrowienia dla Was mamuśki, trzymajcie się!
Widzisz, mówiłam że się doczekasz :) ja wychodziłam po 9 dniach więc wiem co czujesz :) w domu poczujesz się jak.w.niebie :)
 
reklama
A briobiotyk jej jakiś dajesz? Np. Dic oflor lub bio gaja, zielone kupki świadczą o tym, że jelita jeszcze sobie nie radzą.
Podobno mleki hipp jest dobre dla dzieci z kolką i zaparciami. Ale chyba najlepiej jednak skonsultować to z położną czy pediatrą. Z tymi czopkami to też trzeba ostrożnie, bo to rozleniwia układ wydalniczy.

Moj kolejny dzień co godzinę na cycu. Ale chociaż w nocy było ok. Zasnął ok 21, pobudka przed 1 i tu godzinę walczyliśmy, później pobudka przed 6. Także takie noce są ok.
Co do krwi to u nas jest i oddzial dzieciecy i noworodkowy, wiec spokojnie mogli nas tam podeslac albi poprosic by ktos zszedl jak same nie daja rady a nie odsylac do domu.

My na hippie jestesmy i maly wyproznia sie bez problemu, 1 do 2 kupek dziennie. Raz jest ksiazkowa jak jajeecznica, raz troszke gestsza ale nadal plastyczna, takze maly nie wklada duzo wysilku by ja zrobic. I hipp ma tez probiotyki sam w sobie.
 
A briobiotyk jej jakiś dajesz? Np. Dic oflor lub bio gaja, zielone kupki świadczą o tym, że jelita jeszcze sobie nie radzą.
Podobno mleki hipp jest dobre dla dzieci z kolką i zaparciami. Ale chyba najlepiej jednak skonsultować to z położną czy pediatrą. Z tymi czopkami to też trzeba ostrożnie, bo to rozleniwia układ wydalniczy.

Moj kolejny dzień co godzinę na cycu. Ale chociaż w nocy było ok. Zasnął ok 21, pobudka przed 1 i tu godzinę walczyliśmy, później pobudka przed 6. Także takie noce są ok.
Nie daje nic bez konsultacji z lekarzem właśnie.. A problem tym że lekarz mnie olał. A zadzwoniłam na pogotowie to powiedzieli żeby czekać do poniedziałku i się umówić z lekarzem bo dużo infekcji jest w szpitalu i żebym nie przyjezdzala. CYRKI jakieś....
Zaraz poczytam o tym Dicoflorze i Bio Gaji, myślisz że to pomoże ?
 
Wiesz wszystko przede mną więc nie takie mi to straszne [emoji14] dajesz espumissan o stałych porach ? Jeszcze jakieś krople są ...dicoflor czy jakoś tak. Zmień mleko może na enfamil też od kolek i wzdec...jak nie pomoże to niestety tylko cierpliwość i przytulania...mój synnmial kolki i nic nie pomagało :( wiem ze to straszne nie móc pomóc dziecku...Ale pociesz się tym ze to mija
Czytałam że kupka zielona ze dłużej bardzo źle świadczy. Może któraś z mam się zna i wyslalabym na priw zdjęcie? Jest naprawdę brzydka i dużo słuzu.
Mleka nie kazano mi zmieniać bez konsultacji a przyjąć mnie nie chcą. Mała ma mleko hipoalergiczne. Krople daje o stałych porach i te gazy mocne bez kopki też są o stałych porach między gdzieś o 4ej nad ranem zazwyczaj.. Najbardziej mnie ta kupka martwi.. Chciałam dodać że jest "miękka i mokra" nie twarda.

Jak wkładam czopek to 15 sekund i czopek wypada i trochę kupki. Znów wkładam ten sam, 15 sekund i znów trochę kupki, z 4 razy tak i czopek tak naprawdę się nie przyjmuje i sam wypada już bez kupki i jest spokój.

Jak ma te gazy nad ranem i ją boli to nie składa nóżekdo brzuszka tylko kopie mocno nóżkami po czym "kładzie sie" na prosto i jakby prostuje przy czym krzyczy. Wyciąga nóżki i główkędo tyłu..
 
Co do krwi to u nas jest i oddzial dzieciecy i noworodkowy, wiec spokojnie mogli nas tam podeslac albi poprosic by ktos zszedl jak same nie daja rady a nie odsylac do domu.

My na hippie jestesmy i maly wyproznia sie bez problemu, 1 do 2 kupek dziennie. Raz jest ksiazkowa jak jajeecznica, raz troszke gestsza ale nadal plastyczna, takze maly nie wklada duzo wysilku by ja zrobic. I hipp ma tez probiotyki sam w sobie.
Problem w tym że ja jestem w Belgi i tu tego mleka nie ma... Nie widziałam w aptece, tylko ten Nestle i Nutricia (Nutrilion)
 
A moze w marketach? Moze sprawdz w sieci czy w ogóle jest ono w Belgii dostepne, bo z tego co ja zalukalam to powinno byc.
Czy to to ??
Screenshot_20181124-145937_Samsung%20Internet.jpeg
 

Załączniki

  • Screenshot_20181124-145937_Samsung%20Internet.jpeg
    Screenshot_20181124-145937_Samsung%20Internet.jpeg
    43,6 KB · Wyświetleń: 466
Już wiem co niektóre z Was miały na myśli mówiąc o tych pytaniach ; a kiedy? A już?
Już wiem jak to wku... Irytuje [emoji56] od jakiegoś tyg tylko słysze to, albo że mały czeka jak tata wróci, albo że za oknem zimno i siedzi ile może itd [emoji31] już nie wspomne o pytaniach 3 razy dziynnie od teściowej czy mały kopie. No gdyby nie to już dawno bym była w szpitalu.. Jutro przychodzą dziadkowie mojego na moje imieniny. Imieniny których ja nie obchodze no ale się już zapowiedzieli, teściowa załapała i od razu sałatki, torty [emoji38] to jutro dopiero będzie [emoji41]
My mieliśmy robic chrzciny końcem grudnia ale brat teściowej wyskoczył z zaproszeniem na ślub akurat na ten dzień który zaplanowaliśmy. I tak chyba przełożymy gdzieś na koniec lutego
 
reklama
@Ewela2805 przeczytałam skład Twojego mleka i kilku innych i wychodzi na to, że NAN ma dużo więcej żelaza (aż 5,3mg/100g) w porównaniu do innych (przeważnie około 4mg/100g), może stąd problem z wypróżnieniem. Zresztą po zelazie są u dzieci zielone kupki. Może trzeba zmienić mleko na takie z mniejszą zawartością żelaza, żeby tak nie zapieralo. Do lekarza tak czy siak trzeba iść, bo mała jest wczesniakiem i może właśnie stąd padł wybór na to a nie inne mleko.
 
Do góry