reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Widocznie córcia potrzebuje Twojej bliskość. To jeszcze malutkie dzieciątko. Dopiero co wyszła z brzuszka. Trzymam kciuki, żeby z dnia na dzień było lepiej. Czekam na info od Ciebie. Mam nadzieję, że już tulisz swoje maleństwo[emoji173]A nie możesz iść do rodzinnego by Ci wypisał zwolnienie?
Rodzinny normalnie wypisuję L4 z literką B. Wiem, bo byłam i miałam wypisane, 100% płatne. Ale trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej urodziła!!!Kurczę, bardzo niska hemoglobina. Oby po żelazie się podniosła. No i warto jeszcze dietę wprowadzić bogatą w żelazo. No to wspaniale, że starszy taki mądry chłopak.
Masz silny i zdrowy organizm, skoro tak szybko śmigasz po cc [emoji4] tylko się cieszyć.

Mój synio junior od wczoraj ma małe problemy ze spaniem. Chyba brzuszek zaczyna mu dokuczać. Wieczorem zasnął dopiero po 22 i to z wielkim trudem.
Już też inaczej płacze. Do tej pory śpiewał lelelele a teraz już można powiedzieć, że się drze [emoji16]
Mój też już przestał śpiewać lelelele, teraz już tylko darcie papy [emoji28] Czasami kwili jak mały ptaszek... Ale i to się pewnie skończy. Brzuszek też coś wariuje, bardzo dużo purta i prezy się przy tym, wije jak piskorz... Aż go szkoda czasami, pomagam jak umiem a on dalej pierdzi biedaczek.
Dziewczyny ja to nie wiem co że mną od wczoraj jestem śpiąca całymi dniami tylko bym spala ale to chyba nie zdrowo tak przed porodem. Mam 37i4 i albo najwcześniej 26.11 albo 3.12. Ale mały wykluje się jak będzie chciał i żaden termin nie będzie ważny [emoji38]
Też tak miałam w tym okresie [emoji6] Śpij póki możesz, później mogą przyjść dni że będziesz kipic energia, sprzątać i prasowa. A możesz do końca być ospala, nie ma zasady. Jeszcze troszke Ci zostało, odpoczywaj ile się da [emoji3526]
 
reklama
Sluchajcie, macie jakies fajne artykuły (albo z doświadczenia moze) o odżywianiu podczas karmienia? Pijecie kawkę? W szpitalu mówili że można wszystko (uważać na wzdymajace) Ale wolę się upewnić. Starszego karmilam 3 tygodnie więc zupełnie się nie znam...
 
Jak trzymacie wasze dzieci tak na co dzień, nie wiem jak to ująć xD W dzień, w temp. pokojowej? Dalej w rożkach, kocykach czy normalnie już w samych ubrankach? Moja ma dwa tygodnie. Niby powinno być te ok. 21 stopni, ale mi samej czasami jest zimno przy tej temperaturze, a boję się, że przegrzewam małą trzymając ciągle w kocyku... Chodzi mi o sytuacje, kiedy nie śpi.
 
Jak trzymacie wasze dzieci tak na co dzień, nie wiem jak to ująć xD W dzień, w temp. pokojowej? Dalej w rożkach, kocykach czy normalnie już w samych ubrankach? Moja ma dwa tygodnie. Niby powinno być te ok. 21 stopni, ale mi samej czasami jest zimno przy tej temperaturze, a boję się, że przegrzewam małą trzymając ciągle w kocyku... Chodzi mi o sytuacje, kiedy nie śpi.
Też się dołączam do pytania.. u nas jest 23 w domu i mi zimno... także grzejniki odkrecone i trzymam małą w pampersa, spiochach i w kocu "otulona" czy śpi czy po domu.. Też się obawiam.. Ale nawet mi się zimno :/
 
No właśnie żyje taką nadzieją, że do piątku ruszy :)
Super rozwiązanie, a mój mi karze tydzień po terminie iść do szpitala, także jak nie urodze do piątku to muszę macierzyńskie.
A nie może Ci na ten 1 tydzień jeszcze wystawić l4?
O 11.15 mnie odłączyli od kroplowki, później jeszcze chwila zapisu i badanie. Coś tam drgnelo znów, bo lekarz powiedział, że obstawia, że pierwsze pójdą wody, bo pęcherz jest wyczuwalny, ale... Po 3h te skurcze mi prawie całkowicie się rozeszły ... Były schody, spacer, prysznic, brodawki i nic. Łapie mnie co jakieś 12 min w dole pleców i trzyma ponad minutę, ale to zupełnie inny rodzaj skurczu niż to co było na teście. Brzuch twardy. Jestem załamana...
 
Ostatnia edycja:
@springflower @majacyr Czytalam o skoku rozwojowym właśnie. To chyba moja to przechodziła w 6 tygodniu (zamiast w 5) co mówiłam że chyba widzieć zaczęła bo przerażona plakala strasznie, później patrzyła i znów plakala, rączki swoje oglądała itp. Łzy jej lecą z oczow od tego czasu jak płacze.

A jest napisane że w 7-9tyg jest znów skok i dziecko uczy się trzymać przedmiot itp. Moja już od 5ego tygodnia trzyma smoczek np. sama, wyciąga go z buzi, macha nim a później znów wkłada, czasem przy wyciągania go, wyciąga go tak agresywnie że rzuca nim na metr dalej [emoji23] Jak czeka z niecierpliwością na mleko to tak robi [emoji4]

A od 2 dni robi bąble ze śliny... No i nie wspomne o wkładaniu do buzi pieluszki czy palców
 
Też się dołączam do pytania.. u nas jest 23 w domu i mi zimno... także grzejniki odkrecone i trzymam małą w pampersa, spiochach i w kocu "otulona" czy śpi czy po domu.. Też się obawiam.. Ale nawet mi się zimno :/
23 stopnie ?? U nas 20 i mala body i spodenki i kocyk cienki
Dziś na dworze 3 stopnie ubrałam jej body rajstopki sukienka i kurtka zadnego kombinezony bo nie lubi spiworek i kocyk do wózka jak poszła spać o 10.30 to śpi do teraz
 
reklama
23 stopnie ?? U nas 20 i mala body i spodenki i kocyk cienki
Dziś na dworze 3 stopnie ubrałam jej body rajstopki sukienka i kurtka zadnego kombinezony bo nie lubi spiworek i kocyk do wózka jak poszła spać o 10.30 to śpi do teraz
23, ja sama jestem zmarźlakiem [emoji58] Także nie wiem czy wyłączyć grzejnik i marznać bo tak ma być. Czy zostawić jak jest. Ja lubię ciepło od zawsze.
 
Do góry