reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Tyle czasu poświęcam małemu Szymciowi że nawet nie mam czasu przeczytać co i Was, przepraszam.
Dziś leci 4 doba, a pobyt w szpitalu się wydłużył bo mały dostał zółtaczki. W dodatku spadł dużo z wagi i jesteśmy pod obserwacją dotyczącą karmienia. Mam nadzieje że szybko wszystko się unormuje.
Niepokojące jeszcze są drżenia, z krwi ponoć nic nie wyszło i lekarka mówiła że to minie.
Wczoraj miałam kryzys, aż się poryczałam że nie daje rady nakarmić syna tak żeby był najedzony. W nocy był dokarmiany a dziś rano dopajany.
Narazie uczymy się siebie nawzajem i ciężko nam się porozumieć, tymbardziej że Szymuś to mały nerwusek.
Uff.. Samo opisanie przyniosło mi ulge.
Pozdrowienia Mamuśki!
 
reklama
Gratuluje wszystkim nowym mamusiom;)) ciezko wszystko doczytać. Dita mala poprawka na pierwszej stronie urodzilam 3.11 waga 2960 i 54cm.
Moj szkrab jest kochany. Troche spioszek. Malo placze tylko w zasadzie przy przebieraniu jak sie guzdram z tymi wkur...... zatrzaskami.
Ale zeby nie bylo zbyt pieknie ulewa mu sie. Od poczatku tak bylo ale od 3 czy 4 dni te ulewania to jak dla mnie juz raczej wymioty są. Po karmieniu Takie chlusniecia pod cisnieniem moim mlekiem nieprzetrawionym. Strasznie mi go żal bo on wtedy niewie co sie dzieje. Lekarz na te ulewania powoedzial ze tak niektore dzoeci mają. Ale te chlusniecia pojawily sie po wizycie. Czy mozliwe jest ze on poprostu za duzo je? Karmie tylko piersią. Pokarm mi nie tryska niewiadomo jak. Karmimy sie po 15 -20 min. Jest to intensywne jedzenie bo slysze jak przelyka non stop. Da sie wogole przekarmic piersia? Polozna w srode to go zwazy. Ale jak na moje oko to ladnie rosnie widac po pysiach i po ubrankach.
I niewiem zapisac go juz na usg brzuszka? Ma dopiero 2 tyg i 2 dni...
 
Dziewczyny, ja już z Zosią na rękach ;)
w piątek znów wyszło mniej wód i dostalam skierowanie na indukcje na sobotę. Czekaliśmy aż się trochę rozkręcą skurcze, bo były od rana nieregularne i lekaez zadecydował, że jak nie ruszy to wywołujemy w niedzielę rano. Ale Zosia spryciara sobie sama przebiła pęcherz i poszły wody no i w sumie się wtedy zaczęło [emoji14] rozwarcie poszło od 2 cm do 10 w 3,5h. Dali mi w międzyczasie oksytocyne i zzo. Po kolejnej godzinie Zosia była już na świecie :-D oczywiście lekko pękłam, ale duża z niej dziewuszka: 3870g, 54cm i 10 punktów.
Teraz non stop cycuś i przewijanie, jestem z niej dumna :laugh2:
Trzymam kciuki za resztę w dwupakach ;)
i gratuluję kolejnym mamusiom, jeśli były ;)
Gratulacje
Niech rośnie zdrowa
 
Dziewczyny ratujcie co robic mój syn od wczoraj ma jelitowke córka też dziś coś źle się czuje co robic żeby małej niezarazili wiem że mamy myć rece i scisla higiena ale wiem że takie maluchy strasznie szybko się odwadniaja [emoji33][emoji33]
Przede wszystkim może w ogóle nie załapać.
Jakby coś to multilac baby.
No i ja bym takiego malucha wolała pokazać u lekarza
 
Gratuluje wszystkim nowym mamusiom;)) ciezko wszystko doczytać. Dita mala poprawka na pierwszej stronie urodzilam 3.11 waga 2960 i 54cm.
Moj szkrab jest kochany. Troche spioszek. Malo placze tylko w zasadzie przy przebieraniu jak sie guzdram z tymi wkur...... zatrzaskami.
Ale zeby nie bylo zbyt pieknie ulewa mu sie. Od poczatku tak bylo ale od 3 czy 4 dni te ulewania to jak dla mnie juz raczej wymioty są. Po karmieniu Takie chlusniecia pod cisnieniem moim mlekiem nieprzetrawionym. Strasznie mi go żal bo on wtedy niewie co sie dzieje. Lekarz na te ulewania powoedzial ze tak niektore dzoeci mają. Ale te chlusniecia pojawily sie po wizycie. Czy mozliwe jest ze on poprostu za duzo je? Karmie tylko piersią. Pokarm mi nie tryska niewiadomo jak. Karmimy sie po 15 -20 min. Jest to intensywne jedzenie bo slysze jak przelyka non stop. Da sie wogole przekarmic piersia? Polozna w srode to go zwazy. Ale jak na moje oko to ladnie rosnie widac po pysiach i po ubrankach.
I niewiem zapisac go juz na usg brzuszka? Ma dopiero 2 tyg i 2 dni...
Do 3 m-ca dojrzewa zwieracz przełyku.
Może mieć też refluks, a może taka jego natura.
Jak Cię coś niepokoi możesz zrobić usg, jest bezpieczne.
Mój miał 2 usg w 1 dobie życia a urodził się w 33tygodniu płodowym.
 
Myślę że to potrzeba bliskości :)
Mam taką nadzieję [emoji4] już mi przeszło przez myśl kupić mm, ale nie kupiłam [emoji16]
U nas było to samo ale mimo tego dojenia Zosia mało przybierała i podaje teraz mm.
Oby u Ciebie waga była w porządku [emoji4]
Dziś był ważony, urodził się 3800 a dziś w 13 dniu życia waży 3900.
Lekarka nic nie mówiła, że za mało przybrał. Na tą chwilę ważne, że przybiera na wadze.
Jak u Was z wagą po porodzie?
Ja przytyłam 20 kg w ciąży, 12 dni po mam -10 kg. Myślę, że to spoko wynik :)
W dzień porodu rano ważyłam 81kg, dziś 72. Brzuszek jeszcze mam i pewnie jeszcze troszkę potrwa zanim cały się wchłonie. Stopy już wyglądają ładnie, ale jeszcze nie wróciły do swojego rozmiaru bo buty są ciasne
 
@ONAONAONA tak wlasnie bylo, wiedzialam kiedy chce kupke. Mial troszke problemy i jak zaczynal walczyc nozkami to go rozbieralam troche pocwiczylam go, brzunio rozluzniony i wysadzalam tak jak sie dziewczynki na siusiu wysadza pod kolankami lapalam i do kibelka szla torpeda, a jak zaczal siadac to bralam go miedzy moje nogi i tez na kibelku sie zalatwial. Nie lubil nocnika. Nauczyl sie tak od malutkuego, wiec pozniej z siusiu poszlo gladko.
 
reklama
Mam taką nadzieję [emoji4] już mi przeszło przez myśl kupić mm, ale nie kupiłam [emoji16]Dziś był ważony, urodził się 3800 a dziś w 13 dniu życia waży 3900.
Lekarka nic nie mówiła, że za mało przybrał. Na tą chwilę ważne, że przybiera na wadze.W dzień porodu rano ważyłam 81kg, dziś 72. Brzuszek jeszcze mam i pewnie jeszcze troszkę potrwa zanim cały się wchłonie. Stopy już wyglądają ładnie, ale jeszcze nie wróciły do swojego rozmiaru bo buty są ciasne
Ja kupiłam mm, bo mi młody słabo spał w nocy, w dzień kiedy mąż przyniósł mleko to młody spał 4 godziny po cycku, więc mleko stoi nie otworzone :D myślę, że moja psychika potrzebowała wiedzieć że mleko czeka [emoji23] identyko miałam z pierwszym synem, jak kupiłam mleko to młody spał po cycku aż miło :D
Moje stopy też nie wróciły do normalności jeszcze [emoji14]
 
Do góry