reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
@Mama Zuzi i Antosia, u mnie mój też ma grochową, a mi się zachciało krupniku, a że on mięsa nie je to sobie ugotowałam na udku :) W ogóle w ciąży mam jakieś smaki na dania z dzieciństwa typu krupnik czy kaszka manna, ryż na mleku. Mnie od wtorku pobolewa podbrzusze i właśnie zauważyłam, że leżenie i leki nie pomagają. Dopiero jak pójdę na spacer to przechodzi. Moja gin stwierdziła, że to dziwne, ale skoro tak, to nie są skurcze... Ale z szyjką ok, mi nigdy nie mówi ile ma, jak jest ok, to jest ok. Mam nadzieję, że ja tego czopa nie przegapię, bo czasami mam w wydzielinie takie dziwne kawałki, całkiem inne od reszty śluzu.

@Dita_333, tak, 18.10, dokładnie będzie 37+3 :) Jeszcze mi taką godzinę dała, 20:30, a u niej zawsze jest poślizg, więc pewnie na 21 wejdę ;_;


A ja od początku nie miałam wcale badania piersi. Dziwne.

Ja mam 16.10 to będzie 36+5[emoji5] i tez mi mówił byleby dotrwać, a pózniej to już co ma być to będzie [emoji16]
A czopa nie przegapisz... to nie sluz.. zobaczysz [emoji85] ale niektórym kobietom nie odchodzi, albo odchodzi ale one tego nie widzą, i tez się nic nie dzieje. Bez czopa jeszcze parę tygodni można chodzić, ale trzeba uważać na infekcje - bo już nie ma blokady do ujścia... [emoji848]
 
@Mama Zuzi i Antosia, u mnie mój też ma grochową, a mi się zachciało krupniku, a że on mięsa nie je to sobie ugotowałam na udku :) W ogóle w ciąży mam jakieś smaki na dania z dzieciństwa typu krupnik czy kaszka manna, ryż na mleku. Mnie od wtorku pobolewa podbrzusze i właśnie zauważyłam, że leżenie i leki nie pomagają. Dopiero jak pójdę na spacer to przechodzi. Moja gin stwierdziła, że to dziwne, ale skoro tak, to nie są skurcze... Ale z szyjką ok, mi nigdy nie mówi ile ma, jak jest ok, to jest ok. Mam nadzieję, że ja tego czopa nie przegapię, bo czasami mam w wydzielinie takie dziwne kawałki, całkiem inne od reszty śluzu.

@Dita_333, tak, 18.10, dokładnie będzie 37+3 :) Jeszcze mi taką godzinę dała, 20:30, a u niej zawsze jest poślizg, więc pewnie na 21 wejdę ;_;


A ja od początku nie miałam wcale badania piersi. Dziwne.

mi też nigdy nie mówił jaką ma długość, teraz tylko dwie ostatnie wizyty był zwyczajnie nie zadowolony z badania i powiedział, że szyjka krótka. Na kolejnej wizycie zapytał mnie czy dużo "latam", bo szyjka bardzo słaba. Zapytałam: :ale zamknięta" a on na to, że NIE...hmmm i tyle. On chyba nie chce panikować i straszyć. Zwiększył mi dawkę luteiny i nakazał oszczędzanie.
Jeżeli chodzi o czop to teraz pierwszy raz go zobaczyłam. Jest to zupełnie inna konsystencja niż śluz z psioszki. W poprzednich ciążach nie miałam przyjemności zobaczyć go (albo nie pamiętam)

Co do badania piersi to też w ciąży tego nie miałam. Pewnie zależy od ginekologa.
 
@Ewela2805 dopiero przeczytalam. Jestem w szoku. Dobrze, ze szybko zareagowalas i jestes pod kontrola, to najwazniejsze. Szkoda tylko,ze maz nie moze byc caly czas z Wami. Bedzie dobrze ,trzymaj sie!!! Oby mala wytrzymala jak najdluzej.


@mayfly piersi mialam badane tylko raz, na poczatku ciazy .

Na obiad dzis kartofelki,rybka surowka z marchewki i kefir. Aaaa i pyszny kompocik ugotowalam, ze sliwek i jablek.

Czytam o Waszych dolegliwosciach i musze powiedziec, ze mnie od kilku dni boli prawe biodro, az utykam jak babcia, po schodach ciezko wejsc. Nie wiem od czego tak.. ..hmm. Na necie przeczytalam,ze od hormonow ale az mi sie wierzyc nie chce... ;)
Teraz sobie odpoczywam w lozku po obiadku.
Pozniej chce wyjsc troche na dwor bo ladnie slonce swieci, jak dam rady z tym biodrem .
:)
 
mi też nigdy nie mówił jaką ma długość, teraz tylko dwie ostatnie wizyty był zwyczajnie nie zadowolony z badania i powiedział, że szyjka krótka. Na kolejnej wizycie zapytał mnie czy dużo "latam", bo szyjka bardzo słaba. Zapytałam: :ale zamknięta" a on na to, że NIE...hmmm i tyle. On chyba nie chce panikować i straszyć. Zwiększył mi dawkę luteiny i nakazał oszczędzanie.
Jeżeli chodzi o czop to teraz pierwszy raz go zobaczyłam. Jest to zupełnie inna konsystencja niż śluz z psioszki. W poprzednich ciążach nie miałam przyjemności zobaczyć go (albo nie pamiętam)

Co do badania piersi to też w ciąży tego nie miałam. Pewnie zależy od ginekologa.

Nie masz w karcie ciazy długości długości szyjki wpisanej? [emoji848] ja ostatnio właśnie sobie znalazłam, i teraz mi sie skróciła to wpisał tez. Jest taki wiersz- długość szyjki. Nie uzupełnia twój lekarz? Ja sobie nawet z 1.ciąży sprawdziłam - i tez nie miałam długiej, ale przez cała ciąże taka samą i dopiero ta ostatnia, przed porodem była króciutka i z rozwarciem od ujścia...
 
reklama
@pollyyoanna mi też mój ginekolog mi nigdy piersi nie badał, pokazałam mu tylko na początku aktualne usg ze stycznia.
A inne dziewczyny? macie badane persi?
Mi badał gdzieś na początku ciąży... Jak zaczął naciskać brodawki to myślałam że się popłaczę z bólu [emoji34]
W ogóle od jakiegoś czasu jak wstaję po spaniu to bolą mnie nogi... Uczucie jakby mi przewiało.
Nie mam pojęcia czemu, ktoś ma podobnie?
Myślałam że może od spania na prawym boku, ale czy prawy czy lewy budzę się jakby mi te nogi przewiało... Nie wiem krew mi nie dochodzi może [emoji848]
 
Do góry