reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Nie pisałam, że mi brzuch przeszkadza [emoji55][emoji849] aż taki duży nie jest [emoji17]tylko ruchy synka jak się wierci i kręci i kopie.. zabierają mi uwagę i skupienie[emoji58] nie mówiąc o nagłym kopie Haha [emoji51] a twardniał mi dopiero po 2godzinach jazdy.. ale ja już mam ładne te skurcze braxtona, ty chyba nawet ich jeszcze nie masz, wiec nie ma co porównywać [emoji58][emoji849]w 1ciąży tez miałam je pózniej

Czasem mam te skurcze, ale to moment i przechodzi. Ruchy mi jeszcze nie przeszkadzają, mam łożysko na przedniej ścianie, więc pewnie mniej je odczuwam, choć czasem kopnie pożądnie ;p
 
reklama
To widzę że nie tylko u mnie nocka krótka[emoji15] ja też grubo po północy usnełam bo jeszcze emocje po wizycie, a obudziłam się przed 5, wierciłam się do 6, później piekarnia i teraz jestem u mamy bo przyszli panowie montować rolety ten dzień nie obędzie się bez drzemki..

Ditta_333 a może Twój synek się czegoś boi, może jakieś koszmary?
 
Hej dziewczyny
Powieccie mi czy na podroz moge wziasc aviomarin ?
Osobiście nie ryzykowałabym. Zgodnie z informacjami w internecie:
"Nie stosować w III trymestrze ciąży. Stosowanie preparatu w I lub II trymestrze ciąży jest dopuszczone wyłącznie w sytuacji, gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne i gdy w ocenie lekarza oczekiwane korzyści wyraźnie przeważają nad możliwym ryzykiem. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku!
Substancja czynna preparatu (dimenhydrynat) przenika do mleka matki. Nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz, po rozważeniu oczekiwanych korzyści i możliwego ryzyka, uzna stosowanie preparatu za wskazane. W takim przypadku, lekarz zaleci także zachowanie odpowiednich środków ostrożności i konieczne badania."


oraz

"Dimenhydramina podawana w ostatnich tygodniach ciąży oraz podczas porodu, może wywołać hiperstymulację macicy i bradykardię u płodu, niekiedy zagrażającą życiu, dlatego nie należy jej stosować w III trymestrze ciąży. Stosowanie dimenhydraminy w I i II trymestrze ciąży jest dozwolone jedynie, gdy korzyści z leczenia przewyższają ryzyko. Dimenhydramina przenika do mleka kobiecego. U kobiet karmiących lek należy stosować ostrożnie, tylko po dokładnym rozważeniu stosunku korzyści dla matki do ryzyka dla karmionego dziecka."
 
Dziewczyny skąd ja będę wiedziała że już jestem w tej zamkniętej[emoji23] i gdzie jej szukać w aplikacji?

Wyślę ci link :) Jak już będziesz dodana do grupy :)

To widzę że nie tylko u mnie nocka krótka[emoji15] ja też grubo po północy usnełam bo jeszcze emocje po wizycie, a obudziłam się przed 5, wierciłam się do 6, później piekarnia i teraz jestem u mamy bo przyszli panowie montować rolety ten dzień nie obędzie się bez drzemki..

Ditta_333 a może Twój synek się czegoś boi, może jakieś koszmary?

Zaczęło się od naszego powrotu z Kołobrzegu...Myślę, że po prostu lęk przed zmianą - moja ciąża i brat. Cieszy się, ale też pewnie martwi. On taki nadwrażliwiec jest.... Już się pytał czy będę do niego przychodzić jak będzie miał koszmar jak będzie bobas czy tylko tatuś? I wielkie oczy jak guziki :sorry: Będę, będę... Co za różnica przez którego się nie wyśpię :laugh2:
 
Wyślę ci link :) Jak już będziesz dodana do grupy :)



Zaczęło się od naszego powrotu z Kołobrzegu...Myślę, że po prostu lęk przed zmianą - moja ciąża i brat. Cieszy się, ale też pewnie martwi. On taki nadwrażliwiec jest.... Już się pytał czy będę do niego przychodzić jak będzie miał koszmar jak będzie bobas czy tylko tatuś? I wielkie oczy jak guziki :sorry: Będę, będę... Co za różnica przez którego się nie wyśpię :laugh2:
Więc nowa sytuacja go przeraża, szkoda że się bidulek męczy[emoji17] na pewno zakocha się w braciszku i jeszcze będzie razem z Tobą w nocy wstawał[emoji6]
 
Dita mam podobne problemy że starszym synem . Tylko on teraz do nas przychodzi i śpi do rana ( próbowałam go odstawiać i tłumaczyć )ale chyba poczekam aż mu to samo minie.

Dziękuję koleżance MajacyrMaj sprawdzenie apropo niedoczynności tarczycy i krzywej.

Gratulacje dla tych co płeć poznali ;)
 
reklama
Czasem mam te skurcze, ale to moment i przechodzi. Ruchy mi jeszcze nie przeszkadzają, mam łożysko na przedniej ścianie, więc pewnie mniej je odczuwam, choć czasem kopnie pożądnie ;p

Właśnie...przypomniałaś mi! Ostatnio na wizycie lekarz pokazał mi łożysko, mówię ok (nie wiedziałam czy je pochwalić czy co? :rolleyes2::rofl2:), a on do siebie dalej - ok, jest tutaj, na przedniej :szok:
Powiem szczerze, że średnio mnie to interesowało, ale któraś z was już z kolei pisze, że ma łożysko na przedniej ścianie...to ma jakieś znaczenie w ogóle?
Bo już dawno czuję ruchy, intensywnie, nie jakieś tam przytłumione...Więc jakie ma znaczenie to łożysko na przedniej ścianie? Jest jakaś różnica?:confused:;)


A wczoraj jak zasypiałam to tak mnie dziecko skopało, że musiałam poczekać aż skończy, bo zasnąć w takiej "atmosferze" trudno :-D Ale słodkie było to, że potrafiłam wyczuć pod ręką dwie stopki! Najpierw jedna i obok druga, takie patatam! i Tak po trzy razy :) Normalnie mnie to rozczuliło...:sorry2::) A wyżej bruzcha było wiercenie :)
 
Do góry