reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dajcie spokój z tym meczem. Żenada i wstyd na cały świat. O pietruszkę to potrafią grać i wygrywać a w MŚ to nawet ładnie przegrać nie potrafili tylko szopke odstawili jakby im coś dosypali do picia przed meczem.

Lepiej bym tego nie ujęła. Bez sensu zjedliśmy na darmo takie dobre chipsy z mężem, a można było zachować na mecz Hiszpanow[emoji12]
 
Tragiczny mecz [emoji85] do tego ten samobój ! To dopiero dramat! Ta pusta bramka do przeżycia, ale jak można samemu sobie gola strzelić. Na szczęście Milika później ściągnęli z boiska bo chyba najgorzej zagrał, nie wiem komu on czasem chciał podać tą piłkę [emoji19] no szkoda gadac! A miałam nadzieję, że chociaż z grupy wyjdziemy...
 
Ja tez myślałam żeby iść na macierzynski od 1 października a wcześniej ten urlop wypoczynkowy jeszcze wykorzystać ale też nie wiem czy dam radę, w pracy stoję a właściwie chodzę przez 9 godzin, plecy zaczynają mnie już bolec, pewnie im bliżej końca tym będzie gorzej.. tez myślałam o zwolnieniu. A jak u Was płacą? U nas to coś koło £80 tygodniowo i nie wiem też jak to jest później kiedy przez 6 tygodni mamy płatne 90% z wypłaty to biorą pod uwagę ostatnie wypłaty czy jak? W sensie gdybym np poszła na L4 to wylicza mi z płacy chorobowego to 90% do macierzyńskiego czy z mojej normalnej pensji? No niestety u nas inaczej, trochę gorzej tez ze zwolnieniem i nawet jeśli już jest się na zwolnieniu to ostatnie 4 tygodnie przed porodem automatycznie przechodzi się na macierzynski. A ogólnie można pójść na macierzyński juz 11 tygodni przed datą porodu i później odliczają to, no i co za tym idzie, później jest się krócej z maluszkiem.

No właśnie szukałam info na ten temat i tak..
SMP obliczają z określonych tyg . Z 8 tyg ..licząc w tył od 15 tyg przed porodem więc nie . I teraz patrzę że jeśli nie dam rady dotrwać jak zaplanowałam i będę chciała wsiąść sicka ( ja mam w umowie że mam 100%platne) to mogą wysłać mnie wcześniej na maternity mimo że zaplanowałam inaczej . Także tak to pewnie rozwiazuja

Masakra dla mnie to 145£ na tydz a tyle dostane po tych 6 tyg. bo to ok 1/3 moich zarobkow SzLAK no ale liczylam się z.tym ..będę żerować na Mezu hahahah a tak serio to będę dorabiać bo mając tyle czasu wolnego coś czuję że będę często wypady na miasto robić.:p oO

Dajcie spokój z tym meczem. Żenada i wstyd na cały świat. O pietruszkę to potrafią grać i wygrywać a w MŚ to nawet ładnie przegrać nie potrafili tylko szopke odstawili jakby im coś dosypali do picia przed meczem.

Syn mój wnerwiony jak nie wiem....masakra

Swoją drogą byłam na połówkowym..wszystko pięknie ładnie..piękne usteczka ..nosek .buźka ..itd. pani doszła sprawdzić serduszko ..4 chamber heart ok..LVOT ok. RVOT ok. I 15 min mnie męczyła by sprawdzić 3VTV i maluszek zaspany jak nie wiem..w złej pozycji..w poprzek brzucha mojego.. że umówiła mnie na następny scan 4 lipca ! Uspokajała mnie że tyle lat robi USG i się tak często zdarza przez ułożenie dziecka więc jestem dobrej myśli. Musi być dobrze.

A brzucho czułam jakby mnie kto poobijal..dramat...już się boje tego nast scanu :( koszmar tak dociskają ta głowica ze szok

Mały kopał w Glowice w odwecie he

A i zapytałam jak duży..to powiedziała że idealny co do tego tyg. Ciąży hahahha takE się dowiedziałam:p
Chociaż mam wymiary
Moje badania też b. Dobrze..wszystko po srodku
 
Ostatnia edycja:
Igorowelove w Jantarze :)
Paulianna89 w sumie to na razie jeszcze nie używałam. Jest ciepło, ale upałów wielkich na szczęście nie ma. Raz słonko raz pochmurno i nie było potrzeby do tej pory. Ale ogólnie używam filtr 50tki bo mam jasną karnacje i opalam się na raka na kilka dni i po kilku dniach schodzi ta czerwień i znowu jestem biała, nie zmienia się to w opalenizne :/ więc wolę się wysmarować i po bolu.
Codziennie jesteśmy na plaży na trochę i trochę się moczymy, ale jutro ma być bardzo ładnie i w planach cały dzień na plaży więc jutro na pewno się wysmarujemy :)
 
No właśnie szukałam info na ten temat i tak..
SMP obliczają z określonych tyg . Z 8 tyg ..licząc w tył od 15 tyg przed porodem więc nie . I teraz patrzę że jeśli nie dam rady dotrwać jak zaplanowałam i będę chciała wsiąść sicka ( ja mam w umowie że mam 100%platne) to mogą wysłać mnie wcześniej na maternity mimo że zaplanowałam inaczej . Także tak to pewnie rozwiazuja

Masakra dla mnie to 145£ na tydz a tyle dostane po tych 6 tyg. bo to ok 1/3 moich zarobkow SzLAK no ale liczylam się z.tym ..będę żerować na Mezu hahahah a tak serio to będę dorabiać bo mając tyle czasu wolnego coś czuję że będę często wypady na miasto robić.:p oO



Syn mój wnerwiony jak nie wiem....masakra

Swoją drogą byłam na połówkowym..wszystko pięknie ładnie..piękne usteczka ..nosek .buźka ..itd. pani doszła sprawdzić serduszko ..4 chamber heart ok..LVOT ok. RVOT ok. I 15 min mnie męczyła by sprawdzić 3VTV i maluszek zaspany jak nie wiem..w złej pozycji..w poprzek brzucha mojego.. że umówiła mnie na następny scan 4 lipca ! Uspokajała mnie że tyle lat robi USG i się tak często zdarza przez ułożenie dziecka więc jestem dobrej myśli. Musi być dobrze.

A brzucho czułam jakby mnie kto poobijal..dramat...już się boje tego nast scanu :( koszmar tak dociskają ta głowica ze szok

Mały kopał w Glowice w odwecie he

A i zapytałam jak duży..to powiedziała że idealny co do tego tyg. Ciąży hahahha takE się dowiedziałam:p
Chociaż mam wymiary
Moje badania też b. Dobrze..wszystko po srodku
Nie znam się na tym sercu i jakie są odpowiednie parametry.
Ale jak wszystko ok, to najważniejsze :)
 
@ONAONAONA Ja też wnerwiona bo pierwszy raz widziałam żeby piłkę podawać do przeciwnika zamiast do swojego, już stwierdziłam że chyba im się z murawą te zielone koszulki zlewają i ich nie widzą po prostu ale kurcze żadnej szybkiej akcji czy długiego podania żeby z pod własnej bramki uciekać i coś próbować ugrać tylko tak się palentali jak śnięci na własnej połowie. A te dośrodkowania na oślep to ja już myślałam że wyjdę z siebie i stane obok. Ech... Szkoda nerw
 
@ONAONAONA Ja też wnerwiona bo pierwszy raz widziałam żeby piłkę podawać do przeciwnika zamiast do swojego, już stwierdziłam że chyba im się z murawą te zielone koszulki zlewają i ich nie widzą po prostu ale kurcze żadnej szybkiej akcji czy długiego podania żeby z pod własnej bramki uciekać i coś próbować ugrać tylko tak się palentali jak śnięci na własnej połowie. A te dośrodkowania na oślep to ja już myślałam że wyjdę z siebie i stane obok. Ech... Szkoda nerw


Nic mi nie mów. Ja co prawda wpadłam w połowie i ledwo zobaczylam i kazałam wyłączać bo się denerwowałam hehehe a jak jeszcze zobaczylam ich zagrania podawanie pilki to już kompletnie oO normalnie coś im było tylko co???? Jacyś drętwi.. a tamci jakie sprinty zajebiste.. podawania i szybki bieg w trakcie! Ale oni z tego słyną .. sama ich budowa mówiła za siebie

Szkoda mi synka nbo tak czekał na ten mecZ. Wszystkie ogląda ale ten przeżywał eh

Majacyr a ja to już kompletnie się nie znam. Mam dane ale nie wiem czy chcę się wgłębiać . NA razie skupie sie na tym Etapie, będzie nast. scan i na tym że bedzoe dobrze i te przepływy będa widoczne

Przez to wszystko zapomniałam o tym certyfikacie od położnej wrrrr
 
reklama
@ONAONAONA Ja też wnerwiona bo pierwszy raz widziałam żeby piłkę podawać do przeciwnika zamiast do swojego, już stwierdziłam że chyba im się z murawą te zielone koszulki zlewają i ich nie widzą po prostu ale kurcze żadnej szybkiej akcji czy długiego podania żeby z pod własnej bramki uciekać i coś próbować ugrać tylko tak się palentali jak śnięci na własnej połowie. A te dośrodkowania na oślep to ja już myślałam że wyjdę z siebie i stane obok. Ech... Szkoda nerw

Widziałam wszystkie mecze do tej pory, czasem co prawda jednym okiem i kurczę jesteśmy najsłabsi na tym turnieju. Nawet Niemcy, którzy totalnie zawalili, nie byli tak źli... te podania do przeciwnika, głupie straty piłek, brak szybkości... jak Senegal przejmował piłkę to raz dwa byli pod naszą bramką.
 
Do góry