reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
A ja zeby niemyslec o jutrzejszej wizycie poszlam na wal z corka jest bardzo przyjemnie w sam raz na spacer
20180619_193210.jpg
 

Załączniki

  • 20180619_193210.jpg
    20180619_193210.jpg
    126 KB · Wyświetleń: 357
Co mnie podkusiło, żeby mecz oglądać?
Pół dnia się młody nie odzywał, a jak się wkur...am jak zobaczyłam, że Szczęsny poszedł z bramki fryzurę poprawiać to jak młody zaczął czadu dawać to szok.
Nadal nie cierpię piłki nożnej

Nooooo dokładnie!! Ja nie wiem co on kurka przerwę sobie zrobił?? Czy zapomniał że mecz dalej trwa [emoji85]
 
Dziewczyny nie obrazcie się za brzydkie słowo ale mam to już gdzieś dostałam migreny i biegunki i tylko jak ktoś coś wspomni że to dziewczynka to łzy w oczach, głos mi załamuje i tyle w temacie nie;(
Także dla mnie temat za świeży i czuje że boli mnie to do teraz ale na tyle ile się zrazilam tak już narazie nic nie kupuje bo to loteria...

No coś ty! Nikt się nie obraża [emoji4]

Ty się tam nic nie denerwuj! Napewno jest ktoś kto się z tobą zamieni chłopczykiem na dziewczynkę [emoji6]
 
No wlasnie znając życie wiem ze różnie może być a pewności właśnie nie mam jak sprawna będę pod koniec września eh. Myślalam pracować jeszcze wrzesień ale już sama nie wiem...pod koniec wrzesnia to będzie 35tydz.oO Także może Przeginka oO ( chcialamb jak najdluzej z mlodym siedziec więc też temu tak)
Urlop wykorzystam w lipcu specjalnie dla dzieci..choc też wolałabym przed macierzyńskim..myślę by najwyżej wsiąść sicka .. zobacze.pomysle.. Maz chce bym max do końca sierpnia pracowała a przepisowo najwcześniej mogę od 15sierpnia hmmmmmmm
Ja tez myślałam żeby iść na macierzynski od 1 października a wcześniej ten urlop wypoczynkowy jeszcze wykorzystać ale też nie wiem czy dam radę, w pracy stoję a właściwie chodzę przez 9 godzin, plecy zaczynają mnie już bolec, pewnie im bliżej końca tym będzie gorzej.. tez myślałam o zwolnieniu. A jak u Was płacą? U nas to coś koło £80 tygodniowo i nie wiem też jak to jest później kiedy przez 6 tygodni mamy płatne 90% z wypłaty to biorą pod uwagę ostatnie wypłaty czy jak? W sensie gdybym np poszła na L4 to wylicza mi z płacy chorobowego to 90% do macierzyńskiego czy z mojej normalnej pensji?
Ale jak to tak tam macie z tym macierzyńskim? Że wykorzystujecie je jeszcze w ciazy?? [emoji33]a pózniej ten macierzyński to ile trwa? Łącznie z tym co bierzesz jeszcze w ciazy czy osobno sie liczy?[emoji848]
U nas jest L4 i z głowy. A macierzyński po porodzie albo od dnia daty porodu z karty ciąży przy przenoszonej ciąży[emoji57]
Ja nie wiem kiedy pójdę na L4, ale na szczęście nie muszę tego planować [emoji28]



Ale fura!![emoji16][emoji3]
No niestety u nas inaczej, trochę gorzej tez ze zwolnieniem i nawet jeśli już jest się na zwolnieniu to ostatnie 4 tygodnie przed porodem automatycznie przechodzi się na macierzynski. A ogólnie można pójść na macierzyński juz 11 tygodni przed datą porodu i później odliczają to, no i co za tym idzie, później jest się krócej z maluszkiem.
 
reklama
W końcu udało mi się dziś zrobić te racuchy, zdjęcia niestety nie mam, bo poszły szybko. W tej chwili córeczka po zjedzeniu zwykłej kolacji zażyczyła sobie zjeść ostatniego racucha jaki został (ma niespełna dwa lata i jest niejadkiem).

Jak możesz to daj przepis.
Niby proste a nie robię.

Dziewczyny niech ktoś założy wątek z przepisami, bo mi tu uciekają, a chętnie bym wypróbowała.
Ps. Ja nie umiem
 
Do góry