reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Czy lekarz nie podał Ci zakresów skoro kazał Ci mierzyć ciśnienie?

Zadawanie takich pytań, nawet tutaj, będzie Cię tylko nakręcać i nakręcać innych, którzy zaczną sobie diagnozować wszystkie możliwe choroby.
Żadna z nas nie jest lekarzem, chyba nie mamy też psychologa i szczerze powiedziawszy bałabym cokolwiek w tej sytuacji Ci doradzać :( Nie zrozum mnie źle, ale to co piszesz jest bardzo niepokojące i nawet nie znając Cię, martwię się o Ciebie - skorzystaj proszę z profesjonalnej pomocy, będziemy Cię tutaj napewno wspierać i Ci pomagać!
Nie, nie podal.

Czyli idac Twoim tokiem myslenia mam sie usunac z tej grupy I nie zadawac pytan?
O co się boisz? O moja psychike, nerwice czy o co?
 
reklama
Na etykiecie w składzie nie ma wyszczególnionego alkoholu, są natomiast dopiski alcohol-free. Na stronach też opis, że 0% (Link do: Idealne na jesień | Najlepsze alkohole - wytrawne wina, dobre whisky i cognac / Link do: BARRELS AND DRUMS MERLOT WINO BEZALKOHOLOWE 0,75L).
Liczę, że się nie pomyliłam :)

Pytałam z ciekawości, bo ja potem i tak zdałam sobie sprawę, że przy cukrzycy nie powinnam tego ruszać - ale link zapisuje na okres karmienia piersią, dzięki [emoji16]

Ja jestem z tych, co tolerują jedynie wino, na widok innych alkoholi ma odruch wymiotny od paru lat [emoji12]
 
O nadciśnieniu tętniczym mówimy przy wartościach równych lub większych 140/90mmHg, przy czym do rozpoznania NT wystarczy obecność podwyższonej tylko jednej z tych wartości ( pierwsza wartość to ciśnienie skurczowe, druga rozkurczowe), np. jeśli ktoś ma średnie wartości 146/70 to ma nadciśnienie, tak samo ten kto ma 130/98, czy 170/110mmHg. Wiadomo, im wyższe wartości, tym jest to bardziej niebezpieczne. Ty masz prawidłowe wartości :)
Jeśli chodzi o rytm serca- o tachykardii czyli przyspieszonym biciu serca mówimy przy > 100 uderzeniach na minutę. Szybkość bicia serca zależy od wielu czynników- stres, wysiłek itp przyspieszają bicie serca, ale jest to reakcja jak najbardziej prawidłowa.
Poza tym dodam tylko, że ciśnienie należy mierzyć na ramieniu, po tej stronie na której ciśnienie jest wyższe (to ono jest wyznacznikiem), najlepiej po ok. 15 min odpoczynku :)
Dziekuje za odpowiedz. :) mierze na ramieniu na lewej dloni jutrp tez zmierze na prawej, bo na prawej rzadko kiedy mam I nie wiem czy wartosci sa rowne wyzsze czy jakie.
 
Mój gin też dziś nie pozostawił wątpliwości- chłopiec podobno już bardziej pewny być nie może. Wszystko ok chociaż tak naprawdę nic nie wiem- nie zapytałam ani ile waży ani ile mierzy jakoś tak wystarczył mi jego widok ;) zaskoczony tylko gin że mam bardzo wysoko dno macicy jakby kilka tygodni dalej ale mówi że to może wynikać z tej mojej wady. Za dwa tyg mam iść na polowkowe :)

Gratuluję synka [emoji5][emoji3] super [emoji106][emoji16]

Syn czy córka, tak naprawdę nie ma to znaczenia. Takie licytowanie co lepsze, żeby kogoś pocieszyć... [emoji33][emoji5] ważne, żeby zdrowe było i kochane [emoji16] nie ma lepszej i gorszej płci, są tylko dzieci, które kochamy ponad życie i to zupełnie bezwarunkowo [emoji5][emoji8]
Apropo ruchów... Syn tak mi szaleje w brzuchu, że strach pomyśleć co będzie dalej. Mąż skłania sie ku Michałowi... a ja nie wiem, niby fajnie... ale nie czuję tego czegoś przy tym imieniu... kurde, ja to mam problem... i to na urlopie [emoji23]
 
Gratuluję synka [emoji5][emoji3] super [emoji106][emoji16]

Syn czy córka, tak naprawdę nie ma to znaczenia. Takie licytowanie co lepsze, żeby kogoś pocieszyć... [emoji33][emoji5] ważne, żeby zdrowe było i kochane [emoji16] nie ma lepszej i gorszej płci, są tylko dzieci, które kochamy ponad życie i to zupełnie bezwarunkowo [emoji5][emoji8]
Apropo ruchów... Syn tak mi szaleje w brzuchu, że strach pomyśleć co będzie dalej. Mąż skłania sie ku Michałowi... a ja nie wiem, niby fajnie... ale nie czuję tego czegoś przy tym imieniu... kurde, ja to mam problem... i to na urlopie [emoji23]
Dokładnie tak jak piszesz :)

U nas raczej zostanie Nikodem chociaż jak wspominałam wcześniej zdążyło mi się to imię znudzić przez te kilka lat jak moja córka miała być Nikosiem :)

A jak pogoda w Kołobrzegu?
 
reklama
Do góry