reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja właśnie wróciłam ze spa, na urodziny jeszcze w grudniu dostałam voucher i powiem wam ze było cudnie. Pani mi zrobiła zabieg odmładzający na twarz i czuje się dopieszczona jak ta lala:) jutro idę na refleksologie jeszcze.

Z brzuszkiem u mnie nadal marnie, nago trochę widać zaokrąglenie ale w ubraniu nic a nic. Ciuchy zmieniam bo mi się cycki nie mieszczą a nie brzuch :D ruchów żadnych nie czuje a pępek wklęsły jak rów mariański. Tydzień 17 kończę.
 
reklama
Powiedz lekarzowi, bo sumie cieżko stwierdzić o co chodzi.... Może samo minie, ale lepiej, żeby lekarz o wszystkim wiedział :) No i jak wyniki wyjdą ci ok to tez dobrze :)




Gratuluję córeczki :)




Będzie dobrze! Niedługo pochwalisz się nam info o bobasie:) :tak:
A co do lekcji pływania mój synek tez chodzi, już prawie się nauczył, pod wodą przepłynie ze 3m, ale musi się doszkolić jeszcze, a teraz ta szkarlatyna i urlop to będzie dłuższa przerwa :dry:



Kciukam! Daj znać po i nie denerwuj się! ;)


Co do wiary i religii do skomplikowany temat, za mało na post :laugh2:
Też uważam,że księża są różni, lepsi i gorsi, jak w każdym zawodzie. Ale mnie bardzie niż pojedynczy księża irytują nasze władze kościelne, cały episkopat, który za bardzo nawet nie ma ochoty podporządkować się papieżowi czasami. To dopiero cyrk. Bo papież promuje inną wizję kościoła, niż nasz episkopat. Niestety. Ponadto nie powinni w ogóle, ale to w ogóle wtrącać się do polityki. A tu jakieś naciski na rząd itd., po prostu wstyd. Ja jestem czytelniczką Tygodnika Powszechnego, zresztą katolickiego pisma, którego redaktorem jest ks.Adam Boniecki, nie wiem czy któraś słyszała. To bardzo mądry człowiek, mądrze prawi, nikogo nie ocenia, a wiecznie dostaje zakazy wypowiedzi w mediach. Ostatnio mógł się wypowiadać 3m-ce tylko!! Bo niestety tym u góry nie podoba się to co mówi...A mówi z miłością i zrozumieniem, miłosierdziem, ponadto bardzo inteligentnie. I dla mnie taki tygodnik to prawdziwe pismo katolickie, niestety przez gro katolików nazywane anty-katolickim :( Bo porusza tez ciężkie tematy i pyta się np.o rolę kościoła w dzisiejszym świecie.
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Długo by gadać.
Ogólnie jednak szanuję poglądy bardzo wierzących- praktykujących i agnostyków i ateistów, i wierzących nie praktykujących i w ogóle, wszystkich, dopóki nie wchodzą, albo nie próbują wchodzić z butami w moje życie :D8-)
Wolnoć Tomku w swoim domku :laugh2::-p

Dita podpisuje się pod twoim postem obiema rękami.

Bardzo lubię i szanuje ks Bonieckiego od lat!
A i nasz Franciszek jest super [emoji4]
 
Kurcze ile mnie nie było..parę godzin ??? A tu parę stron że przekopać się nie da!!!!!

Co do księży to jestem zdania że można trafić na naprawdę godnego swojego zawodu a można trafić..cóż..źle...bo tacy sa ludzie..sama to przeszłam no ale jest jak jest. Do kościoła chodze tu ale nie na polskie mszę a tutejsze i mi się podoba..i dZieci zabieram ale nie jestem tam dla księży.tyle

Kiedyś za coś mąż trzymał pieniążki w kopercie i z czasem kiedy tak słuchaliśmy co ma nam szanowny ksiądz do powiedzenia po prostu wyjmował i zmniejszał kwotę...aż wyszło takie nic..
Uważam że cenniki nie powinny istniec i wszystko co do kościoła powinno być za darmo no ale człek człowieka nauczył dobrego:)

Hey !
Nie zjedzcie mnie ale w księdza i kościół nie wierzę...w Boga i owszem ale niesety ludzie A raczej faceci w sukienkach nie stwarzają dla mnie żadnego autorytetu ani objawienia ani świętości. Ba ! Przez wszystkie sytuację w ostatnim czasie z udziałem księży również nie jestem w stanie powiedzieć że są skromni itp siedzą i żyją za państwowe- mają kucharki do gotowania, sprzątaczki do sprzątania i reszty, żyją za to co dostaną A dostają ile wlezie..niesety brak we mnie osoby wierzącej w to wszystko...

Karmic nie chce i nic mi się nie zmienia.
Piersi są moje, ból nie dla mnie, i nie wyobrażam sobie karmić przy innych facetach czy karmić gdzie kolwiek bo dziecko głodne (owszem trzeba karmić) ale są takie rozwiązania które nie powodują skrępowania czyli wcześniej mleko ściągnięte itp
Nie potrafię się przestawić co oznacza ze mimio że dziecko kocham i jest dla mnie wszystkim to mnie nie przekonało-poprostu.
Tyle że ja zawsze miałam w dupie zdanie innych bo nikt za mnie żyć nie będzie ani wychowywać dziecka ani dbać jak będzie chore ani uspokajac w nocy jak będzie miało zły sen.
Dziecko nie wie ,nie pamięta czy było karmione tak czy siak A to że ktoś nie karmi nie oznacza że nie kocha dziecka bądź do niego nie dojrzał ...
Poprosru każdy ma wybór i moje ciało samo go dokonało :)
Nie będę się zmuszać bo leczyc się z depresji też nie chce .
Chce być szczęśliwa i skoro istnieje mm to będę korzystać z tego ,a świadomość że w nocy partner też może wstać i nakarmić osseska i nawiązywać z nim głębsza więź całkowicie mi to wynagradza:) wkoncu nie będę musiała być do dyspozycji dziecka 24h na dobę bo tata brdzie mógł w 100 procentach uczestniczyć w wychowaniu dziecka:)

Odnośnie wózków ubranek- całkowicie mi zapał przeszedł...i nic nie kupuje:)
Może za dużo na głowie o czym pisałam kilka tygodni wcześniej że wtedy był czas A teraz brak ..:(

Nie ma co głowy do góry!!! I piersi bo to piersi a nie cycki dojne krow:)

Zgodzę się tylko Z jednym. Wybór należy do Ciebie.
Nikt Ci nie napisał że masz karmić piersią! Więc nie rozumiem tego krzyku.
Nikt ci nie każe karmić przy obcych facetach.
Nikt ci nie każe się obnazac.
Albo pominęłam tego typu post. Nie wiem

Można karmić piersią i robić to w przyzwoity sposób co zalezy od kazdej kobiety !!! Ale widzę ze jeśli ktoś jest na NIe to bardzo chce pokazać np. karmienie piersią z jak najbardziej obrzydliwej strony .nie wiem czemu to ma słuzyc ..czyżby chęć potwierdzenia slusznosci własnego wyboru?


Ja mogę zrozumieć że ktoś jest na nie co do karmienia piersią (nie moja sprawa) ale kole mnie w oczy kiedy czytam że karmienie piersią to obnażanie się przed obcymi facetami..wrecz calym spoleczenstwem (nie przezylam danego stanu rzeczy !) I już nie są piersiami a dojnymi cycami oO.. no ja u siebie takich nie pamiętam i wyglądają bardzo dobrze! Czy też argumenty typu ..mąż będzie miał szansę w nocy nawiązać więź z dzieckiem..a co z Dniem? Co z innymi czynnościami które też przecież trzeba będzie wykonać przy dziecku czy po prostu z dzieckiem?

Ile kobiet tyle piersi i bez karmienia mają ksztalt jaki mają a mają i bez karmienia..ogromny..czy obwisły tyle że czy ktoś te kobiety w ten sposób obraża?

nie miło mi się czyta takie sformułowanoa bo jak już pisalam ..dla mnie karmienie piersią ma wyższy wymiar i do krowy mi czy innej karmiącej kobiecie daleko

Też nie oglądam się na ludzi i robię jak sama uważam za słuszne także jak najbardziej rozumiem

Także Sandra twoje piersi twoje dziecko twój wybór ale prosiłabym Cię nie umieszczania podobnych podłych sformułować co do piersi kobiet karmiących



Witam powodzenia na wizytach ja drugi dzien robie za opiekunke prawie 3 latka ale jest spokojny i grzeczny wczoraj spal 3 godziny w ciagu dnia

Co do chrztow corka miala pol roku i super wytrzymala w kosciele a synek mial miesiac i caly czas spal mam.porownanie bo mala byla chrzczona w polskim kosciele a syn w holenderskim katolickim i w polskim wszystkie zaswiadczenia i kasa a w holenderskim zero pytania o pieniadze nawet jak zapytalam ile mamy zaplacic to mi powiedzieli ze niemusze placic ale mino to dalismy w koperte

No i na co ta koperta!!! Nauczą się inZa parę lat będzie jak w Polsce ..to samo wyszło z normami w fabrykach haha śmieje się chyba coś w tym jest

Ja mimo wszystko sie w koperty nie wkręcam i tylko dziękuję:)

Hej Dziewczyny,

Ale Wy duzo piszecie! Ciezko to nadrobic :)

My jestesmy po wizycie u ginekologa, wszystkie badania idealne - jest na tyle dobrze ze kolejna dopiero za 3 tygodnie. Przy mojej cukrzycy ciazowej przyzwyczailam sie do co 2 tygodniowych wizyt, ale moze ten jeden dodatkowy tydzien jakos wytrzymam :)

U mnie jest w tej chwili 6 kg na minusie, ale ja startowałam z BMI ponad 30 i dodatkowo od poczatku ciazy jestem na diecie ze wzgledu na cukrzyce. Niestety teraz ten spadek nie cieszy w ogole, czekam az waga zacznie w koncu rosnac.

Ja marze, zeby karmic dziecko piersia. Moja mama tego nie robila, a piersi mam zdecydowanie po niej, z przewaga tkanki tluszczowej i jestem absolutnie przerazona, ze mi sie tez moze nie udac :( a chcialabym jednak dziecku zapewnic jak najlepszy zdrowotny start w zycie, bo MM jakie by nie bylo idealnym nie jest.
Nie zrozumcie mnie zle - rozumiem kobiety, ktore w ogole nie chca KP i nie chce nikogo krytykowac. Dla mnie osobiscie jest to po prostu mega wazne i stad stresy, zwlaszcza, ze moje piersi w ciazy nie rosna w ogole :(

Nie rozumiem tez calej tej otoczki z KP, jako czyms wstydliwym! Dziewczyny - piersi od poczatku mialy sluzyc karmieniu dzieci! To jest ich pierwotna rola, a nie podniecanie kogokolwiek. Uwazam, ze jesli dziecko jest glodne to ma prawo zjesc tam gdzie chce i kiedy chce. A jesli komus to przeszkadza to ten ktos ma problem, nie karmiaca matka. Trzeba walczyc z tymi chorymi stereotypami, az w koncu bedzie to dla wszystkich normalna sprawa!

Ja dziecka chrzcic nie zamierzam, nie wzielam rowniez slubu koscielnego. Bylam osoba wychowana w wierze katolickiej, moj wujek byl ksiedzem, ale z wiekiem coraz wiecej o tym myslalam, obserwowalam co sie dzieje w kosciele i w tej chwili jestem zdecydowana agnostyczka. Mimo to nadal czytam Tygodnik Powszechny, a jedna z moich bliskich przyjaciolek jest osoba gleboko wierzaca i dogadujemy sie bez problemu, dlatego ze fundamenty naszego swiatopogladu sa w wielu kwestiach takie same!

Uffff, ale sie naprodukowalam. Z gory przepraszam jesli moja polszczyzna kuleje, ale mozg ciazowy troche nad tym nie panuje ;)

Sciskam Was wszystkie bardzo mocno!

Nie myśl o tym jakie masz piersi..ile tkanki. Znam kobiety. Miseczka 75 A które wykarmiłu swoje dzieci ..naprawdę ten stres w niczym nie pomoZe..musisz się wyluzować i wszystko na spokojnie a jeśli wynikną jakieś problemy to wtedy będzie czas na rozwiązywanie ich głowa do góry:)

Pepco ma taka dziwna rozmiarowke wlasnie... Moj syn nosi 104/110 a ostatnio spodenki 92 mu kupilam i dobre [emoji85]Ja tez mialam tako bol przez caly dzien, teraz biore 2 razy dziennie po 2 tabletki asparginu, czyli magnez z potasem i jest poprawa. Ruchy czuje roznie, czasem nawet jakby w pochwie [emoji23][emoji85] w sensie bardzo, bardzo nisko [emoji14] jak chodze to wcale nie czuje

Właśnie kupiłam dziś ten asparagin .
Młody szaleje i ostatnio brzuszek na dole mi stwardniał i tak łączyłam to z jego kopniakami.ruchami...ale magnez z potasem będę brać w razie co.. można dostarczyć więcej

Moze wy mi doradzicie.
W piatek trafilam do szpitala z powodu bolu jak na miesiaczke falowego I dziwnej wydzieliny. W piatek sprawdzili mi paskami I bylo wszystko w normie, ale lekarka powiedziala, se jak nadal bede czula mokro to zglosic. Zglosilam to I w sobote zmierzyli mi na usg ilosc wod plodowych I wynosila 15. Paski rowniez sie nie zabarwily, ale pani stwierdzila infekcje. Dala mi globulki. No I w poniedzialej nie sprawdzili mi ilosci wod plodowych tylko wyslali mnie do domu z nospa, luteina I macmiror. Do wczoraj bylo wszystko dobrze w sensie no nie chodzilam za duzo nigdzie, nie przemeczalam sie I normalnie funkcjonowalam. Wczoraj wystraszona poszlam do przychodni sprawdzic cisnienie no I w tym czasie poczulam mokre majtki cale.. wrocilam do domu dzwonilam do rodzicow, mowili zmien I poczekaj zobaczysz moze to wydzielina taka po tabletce.. zmienilam I znowu wyszlam z chlopakiem do miasta I znowu mialam mokre majtki, ale nie czulam ze cos leci.. wystraszona poszlam do ginekologa prywatnie. On sprawdzil poziom wod plodowych I wynosilo 12.. zdenerwowalam sie, ale on mnie uspokajal ze ilosc wod sie zmienia... sprawdzil wziernikiem I powiedzial, se nie widzi, zeby cokolwiek sie saczylo. Po badaniu mowi do mnie, ze co innego gdybym miala mokre majtki, a ja do niego, ze mialam, a on do mnie, ale wody to by bylo takie chlusniecie. No I wrocilam do domu staralam sie byc spokojna... jednak pozniej pomyslalam, ze nikt mnie nie badal do wczoraj rana, bo zdarzylo ti sie po poludniu. I sobie wymyslilam, ze jak mnie nikt nie badal do wczoraj rana to kto mi zagwarantuje, se nie mialam wod plodowych 15 I po tym.incydencie nie spadly do 12? Chlopak probowal mnie uspokoic. Zalozylam podpaske na majtki I poszlam spac.. rano jak wstalam nic nie wyciekallo, podpaska byla sucha. Teraz moze cos wyciekac, bo tabletke musialam zaaplikowac.. na noc. I no wlasnie nie wiem co zrobić, bo denerwuje sie tym, ze to moglo zdarzyc sie wczoraj I ze moglo dojsc do przerwania pecherza plodowego... I co srobic? Moj ginekolog nie odbiera ode mnie, a jak na razie ustalilam z. Chlopakiem, ze jak sie to powtorzy to idziemy na IP a jak nie to w poniedzialek prywatnie sprawdzic wody.. doradzcie mi cos :(

Jeśli sprawdzali na paskami specjalnymi na wody to pewnie to nie były wody. Bo wiem że owe paski działają i można je samemu kupić. Ja chyba na eBay nawet widziałam
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, a ja jeszcze tak zupelnie w innym temacie [emoji4]
Pytanie do tych, ktore oczekuja kolejnego dziecka - jak to jest z takim noworodkiem? Ja mam termin porodu na koniec listopada a mama sie mnie juz pytala co ze swietami - czy bedziemy mogli pojechac do rodziny (20 min autem) czy lepiej jednak unikac? Dodam ze u mnie w rodzinie to pierwsze dziecko, wszyscy juz dorosli [emoji4]
My stwierdziliśmy, że Boże Narodzenie w tym roku spędzimy w domu. Nie chcę nigdzie ciągnąć tak małego dziecka, a poza tym ja również jeszcze mogę czuć się różnie po porodzie.
 
Kurcze ile mnie nie było..parę godzin ??? A tu parę stron że przekopać się nie da!!!!!

Co do księży to jestem zdania że można trafić na naprawdę godnego swojego zawodu a można trafić..cóż..źle...bo tacy sa ludzie..sama to przeszłam no ale jest jak jest. Do kościoła chodze tu ale nie na polskie mszę a tutejsze i mi się podoba..i dZieci zabieram ale nie jestem tam dla księży.tyle

Kiedyś za coś mąż trzymał pieniążki w kopercie i z czasem kiedy tak słuchaliśmy co ma nam szanowny ksiądz do powiedzenia po prostu wyjmował i zmniejszał kwotę...aż wyszło takie nic..
Uważam że cenniki nie powinny istniec i wszystko co do kościoła powinno być za darmo no ale człek człowieka nauczył dobrego:)



Zgodzę się tylko Z jednym. Wybór należy do Ciebie.
Nikt Ci nie napisał że masz karmić piersią! Więc nie rozumiem tego krzyku.
Nikt ci nie każe karmić przy obcych facetach.
Nikt ci nie każe się obnazac.
Albo pominęłam tego typu post. Nie wiem

Można karmić piersią i robić to w przyzwoity sposób co zalezy od kazdej kobiety !!! Ale widzę ze jeśli ktoś jest na NIe to bardzo chce pokazać np. karmienie piersią z jak najbardziej obrzydliwej strony .nie wiem



Ja mogę zrozumieć że ktoś jest na nie co do karmienia piersią (nie moja sprawa) ale kole mnie w oczy kiedy czytam że karmienie piersią to obnażanie się przed obcymi facetami..wrecz calym spoleczenstwem (nie przezylam danego stanu rzeczy !) I już nie są piersiami a dojnymi cycami oO.. no ja u siebie takich nie pamiętam i wyglądają bardzo dobrze! Czy też argumenty typu ..mąż będzie miał szansę w nocy nawiązać więź z dzieckiem..a co z Dniem? Co z innymi czynnościami które też przecież trzeba będzie wykonać przy dziecku czy po prostu z dzieckiem?

Ile kobiet tyle piersi i bez karmienia mają ksztalt jaki mają a mają i bez karmienia..ogromny..czy obwisły tyle że czy ktoś te kobiety w ten sposób obraża?

nie miło mi się czyta takie sformułowanoa bo jak już pisalam ..dla mnie karmienie piersią ma wyższy wymiar i do krowy mi czy innej karmiącej kobiecie daleko

Też nie oglądam się na ludzi i robię jak sama uważam za słuszne także jak najbardziej rozumiem

Także Sandra twoje piersi twoje dziecko twój wybór ale prosiłabym Cię nie umieszczania podobnych podłych sformułować co do piersi kobiet karmiących





No i na co ta koperta!!! Nauczą się inZa parę lat będzie jak w Polsce ..to samo wyszło z normami w fabrykach haha śmieje się chyba coś w tym jest

Ja mimo wszystko sie w koperty nie wkręcam i tylko dziękuję:)



Nie myśl o tym jakie masz piersi..ile tkanki. Znam kobiety. Miseczka 75 A które wykarmiłu swoje dzieci ..naprawdę ten stres w niczym nie pomoZe..musisz się wyluzować i wszystko na spokojnie a jeśli wynikną jakieś problemy to wtedy będzie czas na rozwiązywanie ich głowa do góry:)



Właśnie kupiłam dziś ten asparagin .
Młody szaleje i ostatnio brzuszek na dole mi stwardniał i tak łączyłam to z jego kopniakami.ruchami...ale magnez z potasem będę brać w razie co.. można dostarczyć więcej



Jeśli sprawdzali na paskami specjalnymi na wody to pewnie to nie były wody. Bo wiem że owe paski działają i można je samemu kupić. Ja chyba na eBay nawet widziałam
Wlasnie sie skapnelam, ze jak sie denetwuje to jestem cala spocona I razem z miejscami intymnymi. Tak samo dzisiaj poszlam do miasta I wszystko mi sie spocilo I wszystko mokre mialam. Wiec to chyba pot, bo to ani nie pachnie ani nic, a tam gdzie byly resztki tabletki to pachnialo tabletka. Najlepsze jest to, ze w malej miejscowosci moja mama dostala te paski, a ja w lodzi ich n ie doostalam.
 
Wlasnie sie skapnelam, ze jak sie denetwuje to jestem cala spocona I razem z miejscami intymnymi. Tak samo dzisiaj poszlam do miasta I wszystko mi sie spocilo I wszystko mokre mialam. Wiec to chyba pot, bo to ani nie pachnie ani nic, a tam gdzie byly resztki tabletki to pachnialo tabletka. Najlepsze jest to, ze w malej miejscowosci moja mama dostala te paski, a ja w lodzi ich n ie doostalam.

Napewno by to sprawdzili także dla spokoju własnego zaopatrz się online o te paski. One chyba nie są drogie a po tym przejściu wolałabym je mieć w domu i tak jak piszesz..to zapewne pot no a jaka pogoda u was?

Mama Zuzi i Antosia my również we własnym gronie ale my tak lubimy nawet..co roku znreguly któryś dzień z.przyjaciolmi
 
Napewno by to sprawdzili także dla spokoju własnego zaopatrz się online o te paski. One chyba nie są drogie a po tym przejściu wolałabym je mieć w domu i tak jak piszesz..to zapewne pot no a jaka pogoda u was?

Mama Zuzi i Antosia my również we własnym gronie ale my tak lubimy nawet..co roku znreguly któryś dzień z.przyjaciolmi
Na pewno je kupie, kesli nie to mama mi je wysle poczta. Cieplo,bylamw sukience, a I tak sie spocilam jak nie wiem nawet czolo mialam mokre I wszystko.:/
 
Edytka ty pisałaś o tym że młody kopie z każdej strony i nie wiadomo jak leży??

Mam tak właśnie..ta mocno przywali z lewej..a za chwile z prawej oO..i jakie wygibasy!!! W środku zapomnialam zapytać jak to moje dziecię ułożone jest hehe
Dziś kopał mnie w pracy i jak stałam i dostalam kopniaczka to czulam jakby leciutki ból haha
Z reguly pobudzał się jak się kładłam a ostatnio widzę że w trakcie chodzenie rownieZ czyli tak jakby mniej troszke spał bądź po prostu już na tyle duży by czuć więcej:)

Oglądałam mecz z synem oO i poczuł rączką małego :) fajnie już tak
 
reklama
Napewno by to sprawdzili także dla spokoju własnego zaopatrz się online o te paski. One chyba nie są drogie a po tym przejściu wolałabym je mieć w domu i tak jak piszesz..to zapewne pot no a jaka pogoda u was?

Mama Zuzi i Antosia my również we własnym gronie ale my tak lubimy nawet..co roku znreguly któryś dzień z.przyjaciolmi
Ja też bardzo lubię być we własnym gronie. W któryś dzień świąt będziemy robić tort urodzinowy dla Antosia, więc pewnie kilka bliskich osób wpadnie. Ale we własnym domu jest zupełnie inaczej
 
Do góry