reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Myślę, że warto sprawdzić. Jak się dzieje coś co niepokoi to trzeba to konsultować. Nawet po to żeby usłyszeć, że wszystko w porządku. Od razu lżej wtedy na sercu :tak:



Kciuki za wizytę!!!



Pierwsze dziecko mniejsze? W sensie 2.większe? :) Ja wolę teorię,że podobnej wielkości hahaha Już myślę o przepchaniu, więc dla mnie do 3,5kg to max! :cool2:



Może ci się uda wyprosić usg ;) Na ładne oczy i szeroki uśmiech ;) kciuki!
Dzięki [emoji4] myślę że to jest do zrobienia [emoji6][emoji41] oczywiście dam znać [emoji4] ach i dostane te wyniki Papa ale pewnie to formalność skoro nikt nie dzwonił.
 
reklama
Ja planuję zaopatrzyć się w nianię z wideo i monitorem oddechu. Mamy niezbyt korzystny dla młodej mamy rozkład pomieszczeń. Na piętrze jest nasze mieszkanie - pokoje, łazienki i salon z aneksem. Parter to piętro teścia, a kuchnia i pralnia jakby w piwnicy. Prawie cały dzień spędzam w kuchni, a dziecko będzie dwa piętra wyżej, więc uważam to za niezbędne.

Ciekawią mnie te przerośnięte łechtaczki. Nie mam wielkiego parcia na płeć, ale już się nastawiłam na Janka, ubranka itd. Na usg polowkowe wybieram się w pierwszy poniedziałek lipca, 21+2 (ginekolog powiedział, że 21to najlepszy moment, w dodatku mam ciążę 3 dni młodszą), więc pewnie wtedy potwierdzi płeć lub niespodzianka haha

Czuję ruchy coraz intensywniej. Najfajniej jest gdy używam detektora tętna i jednocześnie czuję ruch i słyszę takie "plum", a za chwilę Januś z drugiej strony brzuszka haha :D Wczoraj wydawało mi się, że czułam kopniaczka, ale nie jestem pewna, więc się nie chwaliłam.

Jestem na fb na grupie listopadowe mamy. Raczej się nie udzielam, tylko oglądam zdjęcia z usg, ale dzisiaj nie wytrzymałam. Był post o paleniu w ciąży i jedna z kobiet napisała, że lekarka jej powiedziała, że tak naprawdę nie jest udowodnione szkodliwe działanie tytoniu w ciąży. Nie wiem kto dał jej dyplom, ale przeraziło mnie to. Oczywiście od razu pubmed, wypisałam skutki uboczne palenia w ciąży, żeby zmotywować te mamy do rzucenia. Aleeee czytam badania z województwa Mazowieckiego: 25% kobiet pali w ciąży szok :o
Przerazilas mnie tym o paleniu... Skąd są takie głupie baby [emoji30] ja popalalam przed ciąża w sumie i przed jedna i druga ale od momentu zrobienia testu nie wyobrażam sobie zapalić... Jak można być taka egoistką :(
 
No troszkę juz sie nastawialam na dziewczynke tym bardziej że chlopaka już mam, ale coz widocznie pisany mi jeszcze jeden. Ale jeszcze poczekam na kojelne usg

Rozumiem Cię sama mam chłopca w domu i teraz ma być dziewczynka, cieszę się ale jakoś trudno mi w to uwierzyć, pewnie bym się trochę zawiodła jakby mi teraz powiedzieli że chłopiec. W następny pt mam usg więc zobaczymy. Wiadomo...najważniejsze żeby dziecko zdrowe było.
 
Hej dziewczyny [emoji6] wczoraj cały dzień tylko Was czytałam, bo siedziałam u fryzjera a potem wzięłam się za obiad... No i ja czuję jakieś dziwne rwanie, tj wczoraj czułam, dziś jest ok [emoji6] może to ta powiększająca się macica, bo z maluchem w porządku:) jejku, coś jakby się ochłodziło, czy tylko mi się wydaje? Bo jakoś lepiej się żyje [emoji23]
 
Cześć dziewczyny!
Mnie dziś całą noc męczył ból w dole brzucha i do tej pory czuję rwanie ciągnięcia, trochę jakby na okres. Mam wrażenie, że promieniuje do krzyża, szczególnie jak chodzę. Noc okropna.
Nie wiem co o tym myśleć. Zastanawiam się nad wizytą u innego lekarza... brzuch nie twardnieje, wydaje się być miekki...
Mnie tez czesto boli jak na miesiaczke ale nie caly dzien. Czasami odczuwam klucie jakby w jajnikach.
 
dla mnie jest nie do pomyslenia,zeby palic w ciazy [emoji20] Ja zaczynam 20tydzien i jutro rano mam połowkowe. Wam czas tez tak szybko leci? jeszcze chwila i trzeba bedzie pakowac walizkę do szpitala.
 
Edyta, jak ja bylam w szpitalu to kobieta pierwsze co, to po porodzie wyszla sobie na fajeczke, nawet tych dwoch godzin nie lezala tylko od razu palic.. potem w lazience sie uruchomil czujnik dymu, czyli tam tez palila a nastepnego dnia wyszla na wlasne rzadanie...
 
reklama
Nie no moje moze na koncu wiecej przybierze ;) corka jak sie urodziła miala 3600g i 53 cm wiec byla krotka ale okraglutka ;)

Oczywiście, że tak! W ogóle uważam, ze teraz chodzi tylko o to, że nasze dzieci rosną, przybierają (a my z nimi haha), że cieszymy się, że są zdrowe, a nie licytujemy wagą czy długością, bo przecież każda z nas jest w innym tygodniu i dniu ciąży, kiedy indziej miała owulację, dodać jeszcze trzeba, że dzieci rosną własnym tempem - raz szybciej, raz wolniej, przyśpieszają, zwalniają, no i są drobniejsze dzieci i większe, ale to nie świadczy o zdrowiu - jeżeli wszystko jest w granicach norm wyznaczonych przez lekarzy :) Nie wspominając o tym, że jak się mierzy takie maleństwo to wystarczy to pół cm nie policzyć, to ileś mm za mało czy dużo i od razu ta waga skacze od 150 do 200 np.albo odwrotnie. Wydaje mi się, że jak już dziecko większe, tak dobrze powyżej 1kg to wtedy te pomyłki wagowe, czy odchylenia są już mniejsze. W sensie co tam 100g do 1,3kg haha :laugh2:8-)

Rozumiem Cię sama mam chłopca w domu i teraz ma być dziewczynka, cieszę się ale jakoś trudno mi w to uwierzyć, pewnie bym się trochę zawiodła jakby mi teraz powiedzieli że chłopiec. W następny pt mam usg więc zobaczymy. Wiadomo...najważniejsze żeby dziecko zdrowe było.

Ja mam synka w domu i w brzuchu, i jakby mi powiedział, że dziewczynka, to chyba byłoby mi dziwnie. Ale wiem, że w końcu przyzwyczaiłam się do tej myśli, bo kochamy dziecko, a nie płeć :) I za każdym razem jak patrzę na te usg, jak do mnie macha rączka albo się rusza to mnie ciągle wzrusza... I w ogóle nie myślę o płci, tylko, żeby zdrowe było i żeby bezpiecznie przyszło na ten świat :tak:

Hej dziewczyny [emoji6] wczoraj cały dzień tylko Was czytałam, bo siedziałam u fryzjera a potem wzięłam się za obiad... No i ja czuję jakieś dziwne rwanie, tj wczoraj czułam, dziś jest ok [emoji6] może to ta powiększająca się macica, bo z maluchem w porządku:) jejku, coś jakby się ochłodziło, czy tylko mi się wydaje? Bo jakoś lepiej się żyje [emoji23]

U mnie od wczorajszego nocnego i porannego deszczu i burzy koniec upałów i duchoty :) :D Choć u siebie jakiejś różnicy nie widzę, to dużo lepiej wolę taką pogodę niż ten poprzedni zaduch :rolleyes2:

@Igorowelove , @Sasanka14
Niestety, ale u mnie podobnie było. najwięcej mój mąż napatrzył jak do mnie przyjeżdżał, bo stały przed szpitalem, gdzieś za rogiem, choć nie zawsze się kryły :( A mój kiedyś przypalał...tzn.nigdy nie palił paczki dziennie, ale np.na imprezie, albo towarzysko jak spotykał się z kimś kto pali. I pamiętam jak 3 grudnia 2011roku zrobiłam test ciążowy...Od tego momentu nie ruszył fajki :laugh2: Także jestem z niego dumna :cool2::rofl2:
 
Do góry