reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej :)

My z mężem tez planujemy na początku wózek używany. Są naprawdę super wózki, niezniszczone, za połowę ceny. Pewnie później lżejszą spacerówkę kupimy już nową. Fotelik kupujemy nowy, laktator też, chociaż na początku kupię ręczny, zobaczę, czy będzie potrzebny elektryczny.

W ogóle to zazdroszczę Wam już tych ruchów, które czujecie. Ja leżę wieczorem przed spaniem i próbuję poczuć cokolwiek, ale nic a nic jeszcze nie czuć. Co w sumie jest logiczne, to dopiero 16 tydzień :p Chociaż ostatnio mamaginekolog mówiła, że nie ma różnicy, czy to 1, czy 4 ciąża, to, czy czujemy ruchy zależy od tego, gdzie jest położone łożysko, gdzie maluszek itd. Ot, taka ciekawostka :)
Ciąża uczy cierpliwości :)
 
reklama
Też planuję fotelik nowy, tak samo jak laktator. Już zresztą kupiłam elektryczny Philips Avent z serii Natural. Są też wypożyczalnie laktatorów, ale myśl o korzystaniu z tak prywatnego sprzętu po kimś mnie odstrasza, tak jak i Ciebie. Swoją drogą podziwiam Cię, bo ogrom pracy i wydatków przed Tobą :) Mój mąż tak mówi, że ciąża bliźniacza to najlepsze rozwiązanie, bo to 2+2 czyli marzenie większości rodziców za jednym zamachem. Ale jakoś chyba nie bierze pod uwagę ile trzeba mieć na to siły.


Wydaje mi się, że przemysł dziecięcy to niezły interes, jednak staram się nie ulec i nie zwariować z powodu tego nadmiaru kolorów i funkcji na sklepowych półkach. I tak z większości rzeczy dziecko ekspresowo wyrośnie. Łóżeczko mam używane, ale z nowym materacykiem - po przebrnięciu przez setki opinii kupiłam dwustronny kokosowo-lateksowy :) Jeszcze planuję kupić nowe gniazdko dla niemowlaka plus może rzuci mi się w oczy jakaś używana huśtawka lub bujaczek.
A ruchy pewnie poczujesz w najbliższym czasie jeśli to kolejne dziecko :-) :)
Oj tak bliźniaki to tez było moje marzenie, dwójka dzieci a ciaza jedna, poród jeden później same się sobą zajmą, tak myślałam. Teraz troszkę inaczej na to patrzę jak mnie realia dopadły ale cóż naprodukowalam tyle jajek to mam:D będzie dobrze, rodzina i znajomi obiecują pomagać wiec mysle ze damy radę.

W sklepach ciężko się opanować bo takie tyci słodziutkie body i przecież moje dziecko na pewno będzie potrzebowało bujaczka na wifi z opcja niewiadomo czego ale wiadomo, trzeba patrzec logiczne i na razie nie popłynęłam jeszcze:)

Ja żadnych ruchów nie czuje i raczej nastawiam się na około 20 tydzień wiec nawet jakoś nie nasłuchuje specjalnie. Sprawdzam czy brzuch rośnie co rano, ale na razie jest marnie hehe
 
Będzie dobrze nic nie powinno się dtac



Oooo Maxi Cosi Nova podoba mi się mój styl..lubię takie dodatki u Mnie poza funkcjonalnościa ma być zgrabny i mieć to cos haha nie nastawiam się na niewiadomo jak długie używanie
mieszkam w mieście
a jaki??



Dziewczyny!!!!

No a u Nas będzie chłopak ^_^ hihihi najlepsze jest to że ledwo głowice przystawiła a on idealnie z profilu z długim wystającym siusiakiem nad udem...i się zaśmiałam..no chłopak także w 30 s było wiadomo a ja się nastawiałam na łażenie po korytarzu:-D
porobiła fotki z różnych profilu dla pewności i w ramach czasu który mial być poświęcony dla Mnie pokazywała jego narządy i wszystko . Oczywiście bez pomiarów . Ale cudny..taki kształtny juz .wszystko tak pięknie widać a fotki to troszkę niektore zamazane ale mały się ruszał itp. to co się dziwić
Córeczka z początku zawiedziona ale już jej przeszło na szczęście i się cieszy
Za to syn urósł w sił hahaha bo jest tak jak mówił B-)

Wow!!! Gratuluję synka!!!![emoji11] czyli przeczucie miałaś dobre [emoji16][emoji5] to teraz imię zostało [emoji847]

To i u nas aktywność całkiem spora:) leżałam, czytałam, małe puk puk, a jak zawołałam narzeczonego to maleństwo już fikało na całego [emoji23]


Wspaniałe uczucie, prawda? [emoji5]

Warka 0,0% nie ma alkoholu. Jest wyraźnie w składzie napisane, że jest 0,0%. Na etykiecie Karmi jest napisane, że może zawierać do 0.5% (o czym uświadomiłam ostatnio moją karmiącą piersią przyjaciółkę :o ). Wystarczy czytać etykietki, dziewczyny :)
A w ogóle to dzisiaj poczułam mojego malucha przez brzuch No meeeega uczucie. Najpierw kilka razy poczułam jak się rusza, a za chwie położyłam rękę i dostałam kopniaczka. Jeeejku. Od razu zawołałam narzeczonego i on też tak delikatnie poczuł. Normalnie maaaagia! Mam dopiero 17+5tc dzisiaj :D

To super przeżycie, dla ciebie i narzeczonego pewnie też!![emoji5][emoji16]

Tak wspominacie o tych wózkach i wydaje mi się, że macie na myśli tylko nowe. A co myślicie o kupnie używanego? Stan wózka po jednym dziecku wydaje mi się całkiem w porządku, a używany model dobrej marki można kupić np. na Olx za naprawdę dobre pieniądze. Jakiś czas temu koleżanka kupiła w ten sposób wózek od znanego, przystojnego aktora... ;) Jeżeli już to wolałabym inwestować pieniądze w inne rzeczy, gdzie jakość, bezpieczeństwo, higiena idą w parze i często związane są z pierwszym użytkowaniem przedmiotu.


Super, zazdroszczę wrażeń :) Ja coś tam u siebie czuję, ale jest to mega delikatne... Masz fajnego męża, że tak przeżywa ciążę. Zresztą jak tak opowiadasz o Waszej relacji, to wydaje mi się, że świetnie współgracie ze sobą.


Carlsberg Non Alcoholic oczywiście też ma 0,5% alkoholu :D Te nazwy są tak mylące...

Ja miałam x-landera używanego... ale już go pózniej oddałam, nie sprzedałam, a teraz tez tak chciałam a mąż mnie uświadomił, że można kupić nowy i dobrze sprzedać, wiec w sumie dużo się nie traci. Ale jeszcze zobaczymy, bo w sumie nie przeglądałam wózków [emoji5]
Na pewno będę mieć porządny fotelik samochodowy, z Młodym też zawsze kupuwaliśmy foteliki w specjalnym sklepie, gdzie sprzedawca miał różne szkolenia i certyfikaty z bezpieczeństwa na drodze - jeśli chodzi o foteliki. Bo trzeba nie tylko wybrać fotelik ale musi tez pasować do auta. To ważne. Inaczej nawet najlepszy fotelik nie spełnia tak dobrze wymogów.
Tyle tych wózków podałyście, że mam mętlik w głowie [emoji33] będę musiała to wszystko skonsultować z mężem. On lubi takie rzeczy, czytać opinie, porównywać właściwości itd[emoji23][emoji5]
 
Tak wspominacie o tych wózkach i wydaje mi się, że macie na myśli tylko nowe. A co myślicie o kupnie używanego? Stan wózka po jednym dziecku wydaje mi się całkiem w porządku, a używany model dobrej marki można kupić np. na Olx za naprawdę dobre pieniądze. Jakiś czas temu koleżanka kupiła w ten sposób wózek od znanego, przystojnego aktora... ;) Jeżeli już to wolałabym inwestować pieniądze w inne rzeczy, gdzie jakość, bezpieczeństwo, higiena idą w parze i często związane są z pierwszym użytkowaniem przedmiotu.


Super, zazdroszczę wrażeń :) Ja coś tam u siebie czuję, ale jest to mega delikatne... Masz fajnego męża, że tak przeżywa ciążę. Zresztą jak tak opowiadasz o Waszej relacji, to wydaje mi się, że świetnie współgracie ze sobą.


Carlsberg Non Alcoholic oczywiście też ma 0,5% alkoholu :D Te nazwy są tak mylące...
My raczej będziemy kupować używany. Można naprawdę fajne i niedrogie znaleźć na grupie miejskiej na fb albo na olx czy w komisie.
Mnie się podobają takie z wszystkimi dużymi kółkami jednakowej ilości i dużym koszykiem, bo głównie ja w tym domu robię zakupy.
No i będę szukała głębokiego bo w nim może dziecko do roku czasu jeździć spokojnie.
A potem można też spacerówkę od kogoś odkupić.
 
Ja się nastawiam na kupno nowego wózka, fotelika i łóżeczka. Wiem ze to duży wydatek ale dziadkowie chcą pomóc finansowo, a jakoś nie chcę używanych tego typu rzeczy. Liczę na to że później uda mi się wszystko nieźle sprzedać.
 
Mój syn jak miał 5 miesięcy zaczepiał nogę o bok gondoli i podciągał się, bo mu się nie podobało leżenie. Ja bym się bała z takim starszakiem w gondoli. My mieliśmy kupić używany wózek, a wyszło, że nowy. Ale dzięki małej różnicy wieku mamy prawie wszystko dla malucha (mam nawet majtki poporodowe i podkłady:)) i do kupienia została tylko gondola do wózka, fotelik dla starszego syna. No i jakieś dodatki, ubranka dla malucha:)
A co do sprzedaży wózka to ja kupiłam nowego xlandera za 2200zł, używałam tylko gondoli i stelaża, a sprzedałam za 1100 na gwarancji itd. Bo xlander zrobił promocje i nowy wózek można kupić za 1600zł :/
 
Miłej niedzieli Wam Życzę ;)
Dziś u mnie dzień lenistwa na obiadek idziemy wiec nie gotuję.Wyjeżdżam dziś wieczorem na tydzień mogę być mniej aktywna choć postaram się aby tak nie było.Przyznam pierwsze co wstanę rano to od razu na forum zaiwaniam co u Was słychać:D

Daj znać jak lot samolotem w ciąży [emoji4]
 
Tak wspominacie o tych wózkach i wydaje mi się, że macie na myśli tylko nowe. A co myślicie o kupnie używanego? Stan wózka po jednym dziecku wydaje mi się całkiem w porządku, a używany model dobrej marki można kupić np. na Olx za naprawdę dobre pieniądze. Jakiś czas temu koleżanka kupiła w ten sposób wózek od znanego, przystojnego aktora... ;) Jeżeli już to wolałabym inwestować pieniądze w inne rzeczy, gdzie jakość, bezpieczeństwo, higiena idą w parze i często związane są z pierwszym użytkowaniem przedmiotu.


Super, zazdroszczę wrażeń :) Ja coś tam u siebie czuję, ale jest to mega delikatne... Masz fajnego męża, że tak przeżywa ciążę. Zresztą jak tak opowiadasz o Waszej relacji, to wydaje mi się, że świetnie współgracie ze sobą.


Carlsberg Non Alcoholic oczywiście też ma 0,5% alkoholu :D Te nazwy są tak mylące...



eeeeee wiesz co mi sie ostatnio snilo... ze moj kochany Maz pozwolil jakiejs kobiecie mieszkac za darmo w naszym mieszkaniu.... bez porozumienia ze Mna :growl:.... jak sie obudzilam to chcialam go zepchnac z lozka hhahhaha...odwrocilam sie na piecie ..on do Mnie, co tam Misiak....a ja oschlo NiCO wrrr hahahaha
rano jak moje emocje opady to sie oboje smialismy hehehe mam porabane sny ostatnio oO
a jeszcze gorzej reaguje hehe zganiam na hormony:p:ninja2:


bejbik sie wychowa.... czy w nowym czy w uzywanym...jemu to naprawde bedzie bez znaczenia... a mama gorsza nie bedzie jesli oszczednie do teggo podejdzie (niektore tak mysla nie wiem czemu) kupno uzywanych ubranek ktore z reguly sa w nienagannym stanie czy zabawki czy wozek..dla mnie to normalne ze czesto staramy sie wydawac pieniadze z glowa ..

juz wiem ze mlodemu za grosze zabawki nakupuje... bo jestem w stanie tu takie dostac np.
sa takie targi gdzie ludzie robia wyprzedaze z domu i za groszke mozna dostac wszystko dla noworodka wzwyz...w stanie idealnym! wiec po co mam placic za nie normalna cene w sklepie?
nie widze potrzeby
Paula chyba o tym wie i zna takie miejsca:)

Edytka powiedzialam mezowi ze moze Samuel??? hehe zasmial sie:p
mam synka Szymona i tak chcialam tez na S hehehe
jeszcze sie zobaczy

ja sie zwazylam i wciaz 1kg na plusie
 
reklama
eeeeee wiesz co mi sie ostatnio snilo... ze moj kochany Maz pozwolil jakiejs kobiecie mieszkac za darmo w naszym mieszkaniu.... bez porozumienia ze Mna :growl:.... jak sie obudzilam to chcialam go zepchnac z lozka hhahhaha...odwrocilam sie na piecie ..on do Mnie, co tam Misiak....a ja oschlo NiCO wrrr hahahaha
rano jak moje emocje opady to sie oboje smialismy hehehe mam porabane sny ostatnio oO
a jeszcze gorzej reaguje hehe zganiam na hormony:p:ninja2:


bejbik sie wychowa.... czy w nowym czy w uzywanym...jemu to naprawde bedzie bez znaczenia... a mama gorsza nie bedzie jesli oszczednie do teggo podejdzie (niektore tak mysla nie wiem czemu) kupno uzywanych ubranek ktore z reguly sa w nienagannym stanie czy zabawki czy wozek..dla mnie to normalne ze czesto staramy sie wydawac pieniadze z glowa ..

juz wiem ze mlodemu za grosze zabawki nakupuje... bo jestem w stanie tu takie dostac np.
sa takie targi gdzie ludzie robia wyprzedaze z domu i za groszke mozna dostac wszystko dla noworodka wzwyz...w stanie idealnym! wiec po co mam placic za nie normalna cene w sklepie?
nie widze potrzeby
Paula chyba o tym wie i zna takie miejsca:)

Edytka powiedzialam mezowi ze moze Samuel??? hehe zasmial sie:p
mam synka Szymona i tak chcialam tez na S hehehe
jeszcze sie zobaczy

ja sie zwazylam i wciaz 1kg na plusie
Tak tak, o wyprzedażach wiem, bo sama czasem rzeczy dla siebie i do domu kupuje w super stanie, często można trafić na jakąś perełke. Dla dzieci jeszcze nie miałam okazji kupować ale na pewno zacznę [emoji5]
Oj z tymi snami... [emoji23]o tym też coś wiem, bo śniło mi się ostatnio, że mój narzeczony mnie zdradzał i jak się obudziłam to tez byłam na niego zła a on biedny nie wiedział co jest grane [emoji16]
Coś czuje ze Ty mało przytyjesz w tej ciąży, ogólnie to jesteś zgrabna. Ja już mam 2.5kg na plusie mimo że na początku schudłam, a startowałam z wagą 49kg [emoji3]
 
Do góry