reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Przed zajściem w ciąże ważyłam 55 kg. W czasie kiedy podjęłam decyzje o chęci posiadania dziecka odpuściłam sobie ( zakładając, że za chwile i tak przecież bede gruba) i przytyłam do wagi 61 kg. Moja koleżanka niedawno urodziła dziecko-przytyła 18 kilo, moja siostra 23kg.
Znajoma wieloletnia położna powiedziała mi, że kobieta w ciąży powinna przytyć od 6 do 9 kilo. Max to 12 kg. Przez pierwsze trzy miesiące nie ma prawa być nic widać bo dziecko jest wielkości groszku. Reszta to zwykle niedbalstwo ze strony kobiety. Potrzebuje zdrowej diety na czas ciąży ‍♀️ Ewentualnie moze znacie jakiegoś dietetyka, który układa diety dla kobiet w ciąży ?
 
reklama
Dzis Dzien Mamy! U mnie

Ja juz dostalam prezenty a najlepsze z tego byly kupony na:
Sniadanie w lozku ( leze i czekam hi)
Ogromny przytulas
Buziak
I kapiel z babelkami

Zostal mi jeszcze kupon z kapiela do zrealizowania haha
:rofl2:
 
Przed zajściem w ciąże ważyłam 55 kg. W czasie kiedy podjęłam decyzje o chęci posiadania dziecka odpuściłam sobie ( zakładając, że za chwile i tak przecież bede gruba) i przytyłam do wagi 61 kg. Moja koleżanka niedawno urodziła dziecko-przytyła 18 kilo, moja siostra 23kg.
Znajoma wieloletnia położna powiedziała mi, że kobieta w ciąży powinna przytyć od 6 do 9 kilo. Max to 12 kg. Przez pierwsze trzy miesiące nie ma prawa być nic widać bo dziecko jest wielkości groszku. Reszta to zwykle niedbalstwo ze strony kobiety. Potrzebuje zdrowej diety na czas ciąży ‍♀️ Ewentualnie moze znacie jakiegoś dietetyka, który układa diety dla kobiet w ciąży ?

A mój ginekolog mówi ze do 15kg. I będę mu wierzyć [emoji4]
Zreszta myślę, że wyrokować jest łatwo. Jedna kobieta przytyje 25kg i druga tyle samo, i o obydwóch powie się, ze sie obżeraly na pewno, a może być tak, że jedna sie rzeczywiście objadala a druga nie.
Tak z wagą przecież i bez ciąży bywa. Nie które kobietki mogą sobie pozwolić na wszystko, łącznie ze słodyczami czy dokładkami obiadu i nie tyją, a drugie całe życie muszą się pilnować i wystarczy, że je poniesie,ulegną pokusie i 2kg +.
A w ciąży jeszcze niektóre kobiety mają zaparcia, puchną, woda im sie zatrzymuje.
U mnie w pracy jednej koleżanki synowa chudziutka co się pilnowała i w ciąży przytyła tylko 7kg. Chwaliła sie nią i mówiła, ze taka roztropna. Cóż... w drugiej przytyła 15kg. I ponoć załamana była bo też sie pilnowała i miała tez przytyć w planach tylko 7kg[emoji6]
No i faktem jest, że grubsze kobiety powinny przytyć mniej od tych chudszych. Bo one mają zapas jak to napisała Karolina [emoji6]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Niestety nie. Przyleciał i uprowadził. Ale nie żałuje [emoji6]


wnsdi0i.png

Fajnie, mąż Hamerykanin;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzis Dzien Mamy! U mnie

Ja juz dostalam prezenty a najlepsze z tego byly kupony na:
Sniadanie w lozku ( leze i czekam hi)
Ogromny przytulas
Buziak
I kapiel z babelkami

Zostal mi jeszcze kupon z kapiela do zrealizowania haha
:rofl2:

Wow! Multum miłości dostałaś :) musiałaś zasłużyć :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wow! Multum miłości dostałaś :) musiałaś zasłużyć :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ostatnio usypiam grajac z nimi w karty wiec naprawdę nie wiem czemu haha

Zrobili mi herbatke w Meza ulubionym kubku ..

Poleze chwilke i bede szykowac obiadek . planuje dzis zrobic kluski slaskie z sosikiem bo juz za Mna chodza
W ogole juz mi sie zapas pierogow z miesem skonczyl i musze znow sie wziasc by zamrozić..i golabki..mm

Z waga to naprawde zalezy od osoby jego wieloletniego trybu zycia..odzywiania...temat rzeka..
 

Załączniki

  • 20180311_081107_Film1.jpg
    20180311_081107_Film1.jpg
    261,7 KB · Wyświetleń: 60
Ja przytylam 26 kg w pierwszej ciazy. I tak zostało mi 5 kg na plusie teraz od wagi którą miałam przed ciąża.
Super kubeczek :)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karolina
Kubek wymiata ;)
Tez teraz mam parcie na pierogi, ale ruskie. A gołąbki dobry pomysł.. zrobię w tygodniu :)

Zocha
Ja tez będę startować z wyższa wagą, ale u mnie to kwestia ostatniego roku;) na szczęście waga stoi.. to znaczy stała :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
ONAONAONA, śliczny kubeczek! Pewnie az miło pić z niego herbatkę :) u nas tez dziś dzień mamy ale ja jeszcze nie mam od kogo dostawać prezentów :-) :)

Ja mam teraz 49kg i zastanawiam się ile przytyje, bo ochotę na jedzenie mam jak nigdy i z dwóch posiłków dziennie przeszłam na 3, czasem 4 ale i tak ciesze się, że nie mam mdłości, mam nadzieje ze tak zostanie :biggrin2: zawsze było mi ciężej przytyć niż zrzucić kilogramy :)
 
reklama
A ja się tym nie przejmuję zupełnie ;) będę się tym martwić po ciąży, nie zamierzam jakoś specjalnie ani sobie żałować, ani jeść ponad miarę. Jak na razie to myślę, że mam nawet mniejszy apetyt i na pewno nie mam ochoty na słodycze, które bardzo lubię ;)
Wydaje mi się, że woda mi się zatrzymuje w organiźmie, bo widzę różnicę między rankiem a wieczorem - mam nadzieję, że to minie ;)
Postaram się jeść tak jak do tej pory - nigdy nie byłam fanką chipsów, mc donaldów, ciast itp. i jak dotychczas nic się w tym kierunku nie zmieniło... jedyne czego nigdy nie potrafiłabym sobie odmówić to czekolada ;) ale od kilku dni nie mam na nią ochoty... zobaczymy co będzie później ;)
 
Do góry