reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny poradźcie coś. Mam już dość braku energii i zmęczenia. Cały czas lecę z nóg. Jak mam chwilowy przypływ energii i coś zaczynam robić to trwa to do pół godziny góra. Potem czuje że muszę się położyć. Jestem już zmęczona ciągłym zmęczeniem.
Jeszcze troszke wytrzymaj. Niedlugo zaczniemy 2 trymestr to bedziemy mialy przyplyw energii a narazie sluchaj co ci podpowiada organizm i spij ile wlezie.
Ja w pierwszej ciazy tak mialam caly pierwszy trtmestr. Spalam doslownie na stojaco ale puzniej samo odpuscilo i dostalam kopa energetycznego
 
reklama
Ja wlasnie wrocilam z "plażówki" pogoda super. Młoda nachapała sie powietrza to ledwo nogami powłuczyła haha a mieliśmy iść jeszcze do pepco bo mi wczoraj nowy otworzyli bardzo blisko domu
 
Dziewczyny z jakich aplikacji korzystacie? Ja coś na solidną trafić nie mogę. Pokazują mi końcówkę 11 lub początek 12 tygodnia a dopiero jutro zaczynam 11 tydzień. Polecicie coś?
 
Średnia z 12 miesięcy jest liczona do wypłaty przez ZUS, pracodawca płaci 33 lub 30 dni L4 100% pensji. Zaniosłaś zaświadczenie że jesteś w ciąży? Bo u mnie bez tego nie wypłacą 100% mimo literki B na zwolnieniu. Wszystko zależy od kadrowej

Ja miałam płaconą średnią z 12 miesięcy nawet za pierwsze 33 dni, które płaci pracodawca. Zaświadczenie nie jest potrzebne wg informqcji z Infolinii ZUS wystarczy B na zwolnieniu.
Potem też dostawałam od pracodawcy pieniądze za l4, bo tak jest w firmach zatrudniajacych powyżej 20 osob. Firma wypłacaja pieniądze, a potem rozliczaja się z ZUS.
 
Dziewczyny z jakich aplikacji korzystacie? Ja coś na solidną trafić nie mogę. Pokazują mi końcówkę 11 lub początek 12 tygodnia a dopiero jutro zaczynam 11 tydzień. Polecicie coś?
Ja mam happybaby. Mnie się podoba, choć jak skończyłam 11 tydzień to mi pisze, że jestem w 12 tygodniu i czasem kolejny dzień liczy dopiero po południu.
Capture%2B_2018-04-28-17-44-20.jpg
 

Załączniki

  • Capture%2B_2018-04-28-17-44-20.jpg
    Capture%2B_2018-04-28-17-44-20.jpg
    45 KB · Wyświetleń: 372
Dziewczyny z jakich aplikacji korzystacie? Ja coś na solidną trafić nie mogę. Pokazują mi końcówkę 11 lub początek 12 tygodnia a dopiero jutro zaczynam 11 tydzień. Polecicie coś?
"Hi mommy" bo codziennie podaje jakąś ciekawostkę. Pokazuje skończony tydzień i trwający dzień.
"Asystent ciażowy" bo co tydzień jest fajny opis co się teraz dzieje W formie bloga. Pokazuje ile już minęło czyli skończone tygodnie i dni ale też bieżący tydzień. Ma jeden dzień różnicy do pierwszej aplikacji.
"Moja ciaża" bo też co tydzień są fajne informacje. Pokazuje tylko bieżący tydzień (trwający, nieskonczony).
 
Dziewczyny poradźcie coś. Mam już dość braku energii i zmęczenia. Cały czas lecę z nóg. Jak mam chwilowy przypływ energii i coś zaczynam robić to trwa to do pół godziny góra. Potem czuje że muszę się położyć. Jestem już zmęczona ciągłym zmęczeniem.
Mam to samo. I zauważyłam, że czy jestem w pracy, czy się obijam, męczę się tak samo, po prostu życiem :p Oszczędzam się jak mogę... Przed ciążą wszędzie chodziłam, teraz jak czeka mnie długi dzień to wszędzie jeżdżę. Damy radę...
 
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było ale trochę musiałam pozałatwiać jeszcze szpital z synem i zabieg przepukliny. Myślę bo trafiła mi się mega okazja czy kompletować już wyprawkę na początek wózek kupić czy 12 tc to nie wczas ? . Boje sie trochę ale też wszystkiego na raz nie kupie
 
reklama
Do góry