reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hello wybaczcie nie przedarłam się przez wszystkie posty hehe. Ja jeszcze pracuje wiec średnio z czasem u mnie. Libido hm.. U mnie generalnie jest marne chodź w ciąży ciut wyższe ale ostatnio taka wykończona jestem, że dosłownie sekunda w poduszce i chrapię. Ja uważam, że na czas ciąży nie opłaca się wydawać sporej kasy u brafiterki na stanik jak za miesiąc czy dwa nie nada się do niczego. Jeśli się zna poprawny rozmiar i to jak powinien leżeć spokojnie można kupić tańsze w hipermarkecie lub internecie.

Ja tuptam już nogami bo 24.04 prenatalne z testem Papa. Oj zacznie wrzeć jak się prenatalne zaczną. Do tej pory miałam już 3 usg 5tydz 7 tydz i 10 tydz ani razu nie sluchalismy serduszka więc pewnie we wtorek wkoncu posluchamy. Bierzemy z mężem córę ze sobą na prenatalne bo już ostatnio bardzo ze mną chciała iść do lekarza ale jeszcze dopochwowe miałam usg to bezsensu a teraz już liczę na brzuszkowe USG. Kto tym tygodniu ma jeszcze prenatalne?
 
reklama
Hello wybaczcie nie przedarłam się przez wszystkie posty hehe. Ja jeszcze pracuje wiec średnio z czasem u mnie. Libido hm.. U mnie generalnie jest marne chodź w ciąży ciut wyższe ale ostatnio taka wykończona jestem, że dosłownie sekunda w poduszce i chrapię. Ja uważam, że na czas ciąży nie opłaca się wydawać sporej kasy u brafiterki na stanik jak za miesiąc czy dwa nie nada się do niczego. Jeśli się zna poprawny rozmiar i to jak powinien leżeć spokojnie można kupić tańsze w hipermarkecie lub internecie.

Ja tuptam już nogami bo 24.04 prenatalne z testem Papa. Oj zacznie wrzeć jak się prenatalne zaczną. Do tej pory miałam już 3 usg 5tydz 7 tydz i 10 tydz ani razu nie sluchalismy serduszka więc pewnie we wtorek wkoncu posluchamy. Bierzemy z mężem córę ze sobą na prenatalne bo już ostatnio bardzo ze mną chciała iść do lekarza ale jeszcze dopochwowe miałam usg to bezsensu a teraz już liczę na brzuszkowe USG. Kto tym tygodniu ma jeszcze prenatalne?
U mnie też kiepsko z libido, może w drugim trymestrze się poprawi [emoji5]
Mam prenatalne 2 dni po Tobie [emoji5]

A właśnie Dziewczyny jak długo zamierzacie pracowac?
 
Witajcie ja penetralne robię w czwartek mam nadzieję że będzie wszystko w porządku nie ukrywam również że bardzo jestem ciekawa płci bobaska będę na pograniczu 13-14tygodnia ciąży. Moje libido też jest na pograniczu zera wystarcza mi przytulamy hehe a najbardziej lubię gdy mąż się przytula do brzuszka rozmawia z nim całą noc mnie ściska
 
Nie.nie .zadnego wybudzania w nocy a przerwy bywaly dluzsze. Jak mialy 8tyg to od 22 do 6 rano ladnie spały ja. W dzien tez nie wybudzalam jak przerwa bywala dluzsza. O nie nie:p
Moja mala np. Pewnego wieczoru poplakiwala..wtedy moji rodzice przylecieli na 2 tyg. Mialam ju wypracowany plan dnia . mala miala 4tyg. I zauwazylam ze ona tez to odczuwa. No ale mama uparla sie ze ona glodna mimo mojego zapewniania ze po prostu jest niespokojna i damy rade albo kolejny etap.(byla. Nimi inaczej jakmzawsze) No ale uleglam ..nakarmilam ja z drugiej piersi i za sekund piec wymiotowala mi na rekach...mleko lecialo zewsząd! Dramat
Od tego momentu polegalam na swojej intuicji [emoji14] bylam nieugieta jesli chodzi o karmienie a mamie powiedzialam ze jesli bede potrzebowac pomocy to poprosze.( widze ile stresu co do karmienia moze wprowadzic osoba trzecia z domownikow co nie jest pomocne)
Kocham rodzicow ale odleglosc w utrzymaniu dobrych kontaktow jest mi niezmiernie potrzebna:)
Dlatego uwazam ze najlepiej poradzic sobie samemu.. Z mezem .. Dotrzeć sie z dzieckiem bez osob trzecich i isc po porade wtedy kiedy jest taka potrzeba


Hihi no to ladnie sie przedluzylo:)
Uwielbialam to spanie razem z malenstwem...:) czulam sie bezpieczniej jakos
Teraz tak pomyslalam.mozE ten zastoj zalezy od wielkosci piersi?
Dzieki za obszerne wytlumaczenie :) U mnie piers byla do wszystkiego.. do jedzenia, do uspokojenia, jako srodek bolowy, jako usypiacz... No i bylo mi z tym dobrze, bo chyba dzieki temu nie wspominam jakos tragicznie okresu niemowlecego mojego syna ;) ale.. to jest w pewnym stopniu duze ograniczenie dla mnie, nigdzie wyjsc, ciagle miec cycka w gotowosc i druga sprawa mlody bardzo duzo mi przybieral i w pewnym momencie siadlo mi strasznie na psyche jak moja nienormalna tesciowa i szwagierka ciagle powtarzaly, ze on jest gruby, ze robie mu krzywde itd.. potem zaczelam sama w to wierzyc :( No ale mlody naszczescie teraz juz nie jest grubaskiem tylko wyglada jak jego rowiesnicy :)
Teraz musze sie zastanowic jak ogarnac temat kp, bo nie bede mogla i nie bede chciala chyba siedziec z malenstwem ciagle przy cycu.. Boje sie ze starszak by sie zle czul z tym, ze zamiast sie z nim bawic, to mialabym ssaka przy piersi :/
Laski a zmieniając temat śnią Wam się jakieś horrory? Masakry?
Ja średnio raz w tygodniu mam taki koszmar i jak się obudzę to już nie zasnę.
Mi sie ostatnio snilo, ze zdradzalam meza [emoji85] dla mnie to byl koszmar, bo te sny tak bardzo realistyczne, ze az kilka dni czulam sie z tym zle, normalnie jak bym serio go zdradzala [emoji14]
Innym razem snilo mi sie, ze moje dziecko zaczelo sie topic, a ja nie umialam mu pomoc :/ brrrr...
Hejo a jak dziewczyny teraz wasze libido też podwyższone ja nie wiem od kiedy jestem w ciąży to mi się bardziej chce. Kiedy macie wizytę u gina ja już na szczęście za 3 dni już nie mogę się doczekać ile urósł maleństwo I jak teraz wygląda po 3 tyg
Ja juz kiedys pisalam, ze mi sie chce ciagle [emoji85] a mezowi nie koniecznie.. w pierwszej ciazy bylo odwrotnie, on chcial a ja nie [emoji23] w pewnym momencie nawet mu sciemnilam, ze lekarz kazal sie wstrzymac [emoji85]
 
A odnośnie pytania do kiedy praca to wstępnie 8 maja wizyta u mojego gin i L4. Miałam 30.03 przedluzana umowę w pracy i obiecałam kierownikowi że przynajmniej cały miesiąc przepracuję. I tak sobie siedzę. Dziś w sumie też w pracy jestem. Ale chyba coś wcześniej będę musiała pomyśleć bo córę dorwała chyba alergia i dostała antybiotyk tak w skrócie mówiąc i jutro musiałaby w domu posiedzieć.
 
Hej dziewczyny! ;)
Pisze żeby pochwalić się, że od 3 dni nie wymiotuje... może to już koniec mdłości i wymiotow ;) A jak u Was z dolegliwościami?

Ja badania prenatalne mam we wtorek o 21. Już nie mogę się doczekać :)

Co do libido, to u mnie wynosi zero, albo nawet gorzej :p
Gratulacje! I mogę się pochwali tym samym - również 3 dni bez wymiotow - ale to dziwne [emoji23]
 
Pala88_emku ja mam tak jak Ty we wtorek prenatalne i test Pappa :) w którym tygodniu będziesz we wtorek?
Córcia w jakim wieku? Ja mam synka, 7 lipca skończy 2 latka.
Rozumiem że 88 to rocznik? ja też 88, w tym roku 30stka na karku.
Mamy dużo podobieństw :)

U mnie libido na minusie. Ogólnie maz to zło konieczne :) znoszę bo muszę haha w poprzedniej ciąży też tak miałam że dotknąć mnie nie mógł, dobrze że to po ciąży mija haha ;)

Dolegliwości u mnie mijają, już nie mam mdlosci, wymiotow, zawrotów głowy i całej reszty. Piersi tylko mocno dokuczaja i brzuszek rośnie jak na drożdżach. A i ogromne wymagania kulinarne, codziennie chce mi się coś innego :)
 
reklama
Pala88_emku ja mam tak jak Ty we wtorek prenatalne i test Pappa :) w którym tygodniu będziesz we wtorek?
Córcia w jakim wieku? Ja mam synka, 7 lipca skończy 2 latka.
Rozumiem że 88 to rocznik? ja też 88, w tym roku 30stka na karku.
Mamy dużo podobieństw :)

U mnie libido na minusie. Ogólnie maz to zło konieczne :) znoszę bo muszę haha w poprzedniej ciąży też tak miałam że dotknąć mnie nie mógł, dobrze że to po ciąży mija haha ;)

Dolegliwości u mnie mijają, już nie mam mdlosci, wymiotow, zawrotów głowy i całej reszty. Piersi tylko mocno dokuczaja i brzuszek rośnie jak na drożdżach. A i ogromne wymagania kulinarne, codziennie chce mi się coś innego :)
Tak w tym roku 30 która miała być pąpą a będzie po mamusiowemu hehe

Córa w grudniu 5lat

A tydzień będzie skończony 12 więc może się dowiemy kto tam siedzi
 
Do góry