reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej dziewczyny, jestm tu nowa ale moj syn zakrztusił sie jeszcze w szpitalu i mielismy przez to dzień obsuwy... Wiem jaki to moment... No comments... Btw monitor oddechu kupilismy jeszcze latem(zeby sie kasa nie rozeszła). Na psach był testowany dziesiątki razy zanim urodziłam... zawsze dwa razy sprawdzam czy odpalony.. Ale także za kazdym razem zapominam go wyłączyc zanim wyciągnę synka z łóżeczka... Moj mąż nazywa ten gadżet podatkiem od spokojnego snu..
 
reklama
ok, laptop włączony to skorzystam i napiszę co u mnie (najwygodniej mi pisac na laptoku). Na forum byłam z Wami od początku, odeszłam po 1 badaniach prenatalnych, które wyszły źle. Podwyższona przeziernośc karkowa 3 mm. Wtedy świat mi się załamał i nie wchodziłam tu bo nie umiałam czytać tego jak Wam przebiega ciąża, tych informacji, ze u wszystkich wszystko dobrze, Biłam sie z myślami co będzie z moim dzieciątkiem, jakie decyzje podejmę gdyby badania wyszły źle. Zrobiłam amniopunkcję, badania genetyczne, wszystkie wyszły dobrze ale strach z tyłu głowy był do samego porodu. Pierwszą połowę ciąży mam wyciętą z życia, emocje od płaczu "dlaczego ja" na przemian z wypieraniem i niedowierzaniem, że coś może być źle. W domu zdrowy syn, w rodzinie brak chorób. Powiem Wam PRZEŻYŁAM KOSZMAR, którego nie życzę żadnemu wrogowi. Ale wszystko skończyło się dobrze. Po dobrej amniopunkcji, kolejne badania prenatalne, echo serca wychodziły dobrze. I w końcu 28 listopada - tydzien po terminie - urodziłam zdrowego, wspaniałego chłopca 10/10, 57 cm i prawie 4 kg wagi. Mały jest przeeesłodki i przeeeegrzeczny. Chyba mi wynagradza to co przeszłam w ciąży. Karmie piersią i mm. W poniedziałek kończymy 2 miesiące. Jesteśmy po szczepieniu 5w1 i pneumokoki. Maluszek przeszedł je dobrze. Obecnie mamy skok rozwojowy. Z dnia na dzień zaczął się śmiać na głos, zajarzył, że ma ręce i nogi bo tak nimi macha, że się wózek rusza :D. Zdjęcie mogę podesłać ale na prywatne forum bo nie chcę dawać tak publicznie. Jak uznacie, że mogę tam należeć to dajcie instrukcje jak tam wejść.

Nie jestem tu codziennie bo dwójka dzieci w domu, do tego budowa domu. Cały czas coś, teraz jeszcze szlag trafił mój kom i korzystam z "klawiszowej" nokii więc na internet wchodzę od wielkiego dzwona.

Wgl mam wrażenie, że Was znam od lat, tyle postów co tu piszecie daje możliwość ułożenia sobie w głowie obraz każdej z Was.
Dużo wpisów, od głupotek o dupie marynie po mądre rady, które także przemycam do domu.
Fajne, naprawdę fajne mamy tu mamy :)

Nie będę więcej słodzić co by za słodko nie było ale ogólnie dobrze, że można poczytać co pisząosoby, które są na tym samym etapie życia. Teraz uciekam spać bo Maly zasnął więc trzeba korzystać.

Pozdrawiam Was ciepło :)
 
Hej dziewczyny, jestm tu nowa ale moj syn zakrztusił sie jeszcze w szpitalu i mielismy przez to dzień obsuwy... Wiem jaki to moment... No comments... Btw monitor oddechu kupilismy jeszcze latem(zeby sie kasa nie rozeszła). Na psach był testowany dziesiątki razy zanim urodziłam... zawsze dwa razy sprawdzam czy odpalony.. Ale także za kazdym razem zapominam go wyłączyc zanim wyciągnę synka z łóżeczka... Moj mąż nazywa ten gadżet podatkiem od spokojnego snu..

Jakiej firmy masz ten monitor? Ja czytam i w 90 % jestem zdecydowana na babysense 7.
 
Jakiej firmy masz ten monitor? Ja czytam i w 90 % jestem zdecydowana na babysense 7.
Ja mam babysense7 jestem zadowolona, śpię spokojnie, ale... On wyczuwa oddech, czyli ruch. Jak dziecko się zakrztusilo, ale macha rączkami i nóżkami to cie nie powiadomi, dopiero po 20 sek od ustania oddechu. Może lepiej w twoim przypadku zainwestować w videonianie? Ja mam lionelo i jak jest na 3z5 głośnosci ustawiona to słyszę nawet jak mały ziewa.
 
Ja mam babysense7 jestem zadowolona, śpię spokojnie, ale... On wyczuwa oddech, czyli ruch. Jak dziecko się zakrztusilo, ale macha rączkami i nóżkami to cie nie powiadomi, dopiero po 20 sek od ustania oddechu. Może lepiej w twoim przypadku zainwestować w videonianie? Ja mam lionelo i jak jest na 3z5 głośnosci ustawiona to słyszę nawet jak mały ziewa.


z tą nianią to niezły pomysł, Ty masz tą z kamerą czy zwykłą? wkładasz ją do łóżeczka? bo u nas łóżeczko stoi obok naszego łóżka i czy to się sprawdzi ?
 
Jakiej firmy masz ten monitor? Ja czytam i w 90 % jestem zdecydowana na babysense 7.
Dokladnie ten;-) w zestawie dwa sernsory. na początku używasz jednego. Jak dziecko raczkuje dokladasz drugi... Szczegóły doczytasz w instr. w tym modelu czujnik musi leżeć pod materacem na plaskim a w naszym łóżeczku byly tylko szczebelki.. W markecie obi kupilismy plyte pilsniową dociętą na wymiar za 15zł.
1548630588280.jpeg
 
z tą nianią to niezły pomysł, Ty masz tą z kamerą czy zwykłą? wkładasz ją do łóżeczka? bo u nas łóżeczko stoi obok naszego łóżka i czy to się sprawdzi ?
Tak z kamerą, to jest bodajże nr 5. Młody śpi od początku w swoim pokoju, więc ma pełną inwigilacje:) przykleilismy do ramy łóżka taśma tesa ta kamerke:) nie wiem czy potzebna na noc jak spicie w jednym pokoju. Ale w ciągu dnia to jest ekstra:) a dźwięk tak wyolbrzymia, że my słyszymy jak nasz pies pazurami stuka w panele:) nie wiem czy bym słyszała, że młody płacze w 2 pokoju (mam bardzo mocny sen), a tak to się budzę nawet jak się zaczyna robić niespokojny i przewala z boku na bok.
 
W instrukcji jest napisane ze alarm odpala po 20s jesli oddech spada ponizej chyba 10 oddechow/minute a nie ustania oddechu... A to różnica
Ja mam babysense7 jestem zadowolona, śpię spokojnie, ale... On wyczuwa oddech, czyli ruch. Jak dziecko się zakrztusilo, ale macha rączkami i nóżkami to cie nie powiadomi, dopiero po 20 sek od ustania oddechu. Może lepiej w twoim przypadku zainwestować w videonianie? Ja mam lionelo i jak jest na 3z5 głośnosci ustawiona to słyszę nawet jak mały ziewa.
1548631760368.jpeg
 
reklama
Do góry