reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny ja się tu mało udzielam ale dużo podczytuje bo mam synka listopadowego. Odnośnie wątku zamkniętego wydaje mi się że można napisać do administratora i zrobić tak żeby ten obecny byl niewidoczny publicznie

My mamy nasz watek prywatny tam jest tez dzial z dzidziowumi fotkami, wiec utajniac tego nam nie trzeba, bo moze kiedys ktotas zagubiona owieczka wpadnie i wtedy bedzie wiedziala ze my na priwie jestesmy ;)

@Dita_333 też bym chętnie na wasz prywatny wątek chciała.
Czytam was na bieżąco jednak mało czasu na pisanie. Moja klucha rośnie jak na drozdzach. Się uśmiecha ,trochę gaworzy, lubi mate i karuzele w łóżeczku.
Mate mamy czerwono-żółtą lubi leżeć i patrzeć na biedronkę i pszczółkę. Nawet mam filmik jak złapała za biedronkę.
Gorzej że ma problemy brzuszkowe boli ją brzuszek nie może się wypierdziec. Często masuje na brzuszku kładę ale różnie bywa od 3/4rano z natury robi się marudna i Piska to już leży z nami w łóżku i ją massuje, przytulam ,daje smoka i tako. Nosi już 62a nawet i 68body niektóre nakładam , pampersy 3juz sporo czasu

Ja byłam na kontroli i wszystko ok. Okres już też miałam i takie buty...

Stosowslas espumisan, albo jakis probiotyk na te sensacje brzuszkowe ??
Ja tam temat nie do konca ogarniam, bo mlody jak jest wysadzany to on sroooo ino roooz, ale mysle, ze takie gazy musza bardzo meczyc was, a espumisan sie nie wchlania, jest w calosci wydalalany, a ma za zadanie porozbijac te gazy. A jak karmisz ?? Moze potrzebna zmiana mm ??

Super, ze po kontroli wszystko cacy :)

Polecam KATETER REKTALNY dla niemowląt (taka rurka do pupki);) ja mam takie o nazwie Windi jedyna rzecz która pomaga nam przy kolkach jak Mała nie może się wypierdzieć. Wcześniej męczyliśmy się z kolkami po pare godzin dziennie teraz z 20min i po kolce, a używaliśmy różnych kropli,ciepłych okładów,kąpieli,masaży itd i nic tylko to u nas się sprawdza;)

To dziala i to natychmiastowo, ale trzeba uwazac, zeby nie za czesto, bo potrafi rozleniwic i pozniej dzidzia sama z siebie nie potrafi sie zalatwic.
 
reklama
My od paru dni mamy w sumie wypracowany harmonogram dnia z moim dzieckiem bo wcześniej to każdego dnia moje dziecko było różne i miało różne zachowania zazwyczaj płacz i nie szło jej dogodzić:confused: Zrobiła się że tak powiem "samodzielna" bo wcześniej potrafiła poleżeć góra 10min i płacz a teraz jest radosna, chce sobie opowiadać, oglądać świat dookoła niej, wesoło macha rączkami nóżkami potrafi nawet ponad godzine sama się tak zabawiać dla mne to super wynik bo wcześniej to dosłownie cały dzień na moich rękach:( Teraz każdy dzień wkońcu staje się podobny do poprzeniego wstaje mi koło 9rano dostaje cyca i tak sobie leży zadowolona aż zacznie marudzić po około godzinie to wiem żeczas na drzemkę. Spi około 3 godzinki pobudka cyc i znowu sobie leży (pouśmiechamy się do siebie,porozmawiamy itd) znów spanko jak zaczyna być marudna około 2h. Cyc zabawy( co dwa dni kąpiel) póżniej niestety jeszcze co wieczór zawsze zaczyna sie ze robi się markotna nic jej nie pasuje tak do 21 i póżniej atak kolki teraz już na szczęście mamy na nią sposób inie męczymy się po pare godzin tylko z 20min. Zazwyczaj po kolce jest tak wymęczona że odrazu idzie spać i nawet nie chce jeść i śpi do 2w nocy cyc , około 5rano cyc i pożniej koło 8-9 wtajemy (w nocy usypiam ją na moim brzuchu bo najszybciej i odkładam jak uśnie obok mnie na łóżku ma zrobione takie "gniazdko";)) Pomiędzy to wszystko muszę wdrążyć jeszcze czas na dwie butle z mm z zalecenia lekarki pomimo że karmie piersią i widz że się najada itd to za mało mi na wadze przybiera:( Największy problem miałam z butelką bo ona nie chciała i nie umiała jeść z butelki ale wynalazłam fantastyczną jak dla mnie butelkę Mimijumi (wyglądającą jak pierś) z której już za pierwszym razem extra sobie jadła POLECAM! tym mamą które tak jak ja muszą dokarmiać swoje maleństwo;) i od dwóch dni daje jej naazie 1butle mm zeby się brzuszek przyzwyczaił i jak bedzię ok to drugą jeszcze będzie dostawac. Takie nasze perypetie Pozdrawiamy;)
 
To dziala i to natychmiastowo, ale trzeba uwazac, zeby nie za czesto, bo potrafi rozleniwic i pozniej dzidzia sama z siebie nie potrafi sie zalatwic.[/QUOTE]
My tylko używamy w sumie raz na dzień nie jak piszą na opakowaniu że nawet do 4razy dziennie, bo kupki robi piękni przez cały dzień tylko te kolki wieczorne takie że tak płacze aż się nam prawie zanosi i to po nawet 2-3 h:oops:i już próbowaliśmy espumisany dwa rodzaje słabszy i mocniejszy, infacol, esputicon,czopki no nic nie działa nawet diete mam taką że ho ho....masaże,kąpiele, pestki czereśni, kompresy, ciepłe pieluszki nic tylko to nam pomogło;) a nasza pani doktor powiedziała że możemy używać jak działa zeby dziecko się nie mordowało:)
 
Polecam KATETER REKTALNY dla niemowląt (taka rurka do pupki);) ja mam takie o nazwie Windi jedyna rzecz która pomaga nam przy kolkach jak Mała nie może się wypierdzieć. Wcześniej męczyliśmy się z kolkami po pare godzin dziennie teraz z 20min i po kolce, a używaliśmy różnych kropli,ciepłych okładów,kąpieli,masaży itd i nic tylko to u nas się sprawdza;)
Mam tę rurki i jak jest potrzeba to stosuje . Wczoraj była marudna często się wybudzala rano nie wytrzymałam i użyłam mała od razu spokojna , śpi jak aniołek. Mówisz raz dziennie używasz. Ja staram się jak najrzadziej jak kilka dni i to naprawdę jak widzę że nic z tego nie bedzie

My mamy nasz watek prywatny tam jest tez dzial z dzidziowumi fotkami, wiec utajniac tego nam nie trzeba, bo moze kiedys ktotas zagubiona owieczka wpadnie i wtedy bedzie wiedziala ze my na priwie jestesmy ;)



Stosowslas espumisan, albo jakis probiotyk na te sensacje brzuszkowe ??
Ja tam temat nie do konca ogarniam, bo mlody jak jest wysadzany to on sroooo ino roooz, ale mysle, ze takie gazy musza bardzo meczyc was, a espumisan sie nie wchlania, jest w calosci wydalalany, a ma za zadanie porozbijac te gazy. A jak karmisz ?? Moze potrzebna zmiana mm ??

Super, ze po kontroli wszystko cacy :)



To dziala i to natychmiastowo, ale trzeba uwazac, zeby nie za czesto, bo potrafi rozleniwic i pozniej dzidzia sama z siebie nie potrafi sie zalatwic.

Karmię tylko cycem. Espumisan stosowałam ale efektów brak a nawet nie wiem czemu wydawało się że jest gorzej.Teraz mam bio gaje od poniedziałku i zobaczymy. Ciężko biedulce ale często się spina brzuszek masuje i pierdy takie wychodzą ze szok. Nie dziwię się że potem taka marudna jest i się wybudza.
 
Mam tę rurki i jak jest potrzeba to stosuje . Wczoraj była marudna często się wybudzala rano nie wytrzymałam i użyłam mała od razu spokojna , śpi jak aniołek. Mówisz raz dziennie używasz. Ja staram się jak najrzadziej jak kilka dni i to naprawdę jak widzę że nic z tego nie bedzie



Karmię tylko cycem. Espumisan stosowałam ale efektów brak a nawet nie wiem czemu wydawało się że jest gorzej.Teraz mam bio gaje od poniedziałku i zobaczymy. Ciężko biedulce ale często się spina brzuszek masuje i pierdy takie wychodzą ze szok. Nie dziwię się że potem taka marudna jest i się wybudza.

U mnie niestety tylko to pomaga u nas niestety kolki to rodzinny problem każdy dzidziuś miał i zwykle z 3miesiącem mijały (Moja za dwa tygodnie kończy) mam nadzieje że u niej też i nie będe musieć już nic stosować;) Taka moja cicha nadzieja ;)
 
Mamuśki, mam coś takiego i właśnie chciałam ją położyć w ten sam sposób co na zdjęciu dziecko leży na tej podusi, a ona zamiast się bawić to się położyła i "wsuneła" się na drugą stronę poduszki odpychając się nóżkami... To normalne ???? Nawet zdążyłam złapać końcówkę tego na telefonie ale ja nie wiem, ona chyba nie powinna tak robić? Ma nóżki takie drobniutkie jeszcze i nie stabilne... To nie jest nie zdrowe ? Odrazu zabrałam tą poduszkę..
To jest normalnie od 3 miesięcy
 

Załączniki

  • Screenshot_20190118-154033_Samsung%20Internet.jpeg
    Screenshot_20190118-154033_Samsung%20Internet.jpeg
    43,6 KB · Wyświetleń: 107
  • Screenshot_20190118-154033_Samsung%20Internet~2.jpeg
    Screenshot_20190118-154033_Samsung%20Internet~2.jpeg
    56,2 KB · Wyświetleń: 120
Mamuśki, mam coś takiego i właśnie chciałam ją położyć w ten sam sposób co na zdjęciu dziecko leży na tej podusi, a ona zamiast się bawić to się położyła i "wsuneła" się na drugą stronę poduszki odpychając się nóżkami... To normalne ???? Nawet zdążyłam złapać końcówkę tego na telefonie ale ja nie wiem, ona chyba nie powinna tak robić? Ma nóżki takie drobniutkie jeszcze i nie stabilne... To nie jest nie zdrowe ? Odrazu zabrałam tą poduszkę..
To jest normalnie od 3 miesięcy
To dziecko na zdjęciu jest już dość duże, siedzące... Nie oczekiwalabym od trzymiesiecznego babelka żeby się położył i bawił jak na zdjęciu [emoji4] Raczej stawiała bym na trenowanie podnoszenia główki w tej pozycji, przygladaniu się zabawkom przed nią... Może za daleko ja położyła i jak odepchnela się nóżkami to zjechała z drugiej strony? [emoji6]
 
To dziecko na zdjęciu jest już dość duże, siedzące... Nie oczekiwalabym od trzymiesiecznego babelka żeby się położył i bawił jak na zdjęciu [emoji4] Raczej stawiała bym na trenowanie podnoszenia główki w tej pozycji, przygladaniu się zabawkom przed nią... Może za daleko ja położyła i jak odepchnela się nóżkami to zjechała z drugiej strony? [emoji6]
Hmm nie wiem, tzn położyłam ją i pokazywalam te guziczki, zabawki itp
Ale raczej ją położyłam normalnie, później jak się obudzi to jeszcze raz ją spróbuje położyć zobaczę
 
Hej dziewczyny dawno mnie u was nie było e nie miałam jak i kiedy ale pamiętam o was [emoji3]
My jesteśmy niestety na mm laktacja się nie powiodła. Ale w sumie i dobrze bo dość często muszę jeździć do mamy a nie zawsze leci żeby zostawić z piersi i tak butla i tak butla.Najpierw bebiko później leki na zaparcia teraz przeszliśmy od tygodnia na hipp Combiotic z probiotykiem są dni w których mały śpi całe dnie i nawet noce co 3 -4 godziny budzi się na butle chwila czuwania i dalej spanko w nocy to raz tylko około 3 w nocy przebudzi się na butle i tak do 9 śpi może 8 rano. Nie wiem czy to dobrze że tak śpi. Kupki robi raz na 3 dni. Może nie jest o a tak zadka jak po cycu ale jest żółta i miękka więc chyba jest ok.
 
reklama
Do góry