reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

A miałam się spytać Was o zdanie na temat mleka. Tzn pediatra przepisała nowe mleko (od tygodnia je nowe) tylko że to mleko jest bez laktozy, i ma 0,0g cukru. Więc jak daje małej 120ml to daje 3 miarki tego nowego i jedną bebilon. Aby się nie odzwyczaiła od laktozy i też dlatego że samego tamtego pić nie chce bo gorzkie strasznie.
Czy ja wogule mogę tak robić? Mała je ładnie, 120ml co 3-4 godziny. Smakuje jej i jakiś problemów mocniejszych z brzuchem nie zauważyłam. Jest marudna ale ona taka zawsze.. A nie wiem czy przybiera bo nie byłam teraz jej ważyć. W oczach widzę że cięższa i jak ją bujam to też czuje.
o uszy mi się obiło że dziewczyny przechodząc z mleka na mleko mieszały je a ty jedna na 4 miarki sypiesz jak i z czasem zejdziesz to chyba ok będzie:)

a czytałaś o kozim mleku
u???
 
reklama
o uszy mi się obiło że dziewczyny przechodząc z mleka na mleko mieszały . a ty jedna na 4 miarki supiesz a z czasem zejdziesz to.chyba ok

a czytałaś o kozim mleku
u???
Ale ja nie chce schodzić, tzn ogólnie podaje 3 miarki bez laktozy a 1 z laktozą aby jej organizm nie odzwyczail się od laktozy. A jak daje same bebiko z laktozą to jest krzyk i ból brzucha. A jak bez laktozy to jest okej. I mieszam tylko aby się nie odzwyczaila i później skazy bialkowej nie miała..
 
Kochana, ja gdzieś czytałam, że nie powinno się mieszać jednego mleka z drugim tylko najpierw na 1 karmienie dawać nowe, potem na 2 itd. Ale ekspertem nie jestem :(

możliwe że o sklad chodzi . stopniowe zejście na nowe mleko nie powinno zaszkodzić

@Ewela2805 sama jak będę wprowadzać mm to rozważę to na mleku kozim
 
Hej
Kochane powiedzcie mi czy przy antybiotyku takim jak clindamicin można karmić piersią?
Od wczoraj strasznie boli mnie ząb 8 jest do usunięcia leki przeciw bólowe nie pomagają jest stan zapalny. Na ulotce nie ma jakichś przeciw wskazań ale wolę się zapytać może któraś miała styczność z takim problemem.
Lekarz jak zalecił to wie,czy jest antybiotyk bezpieczny.
Akurat Clindamicyn jest z tych bezpiecznych
 
Jesli chodzi o mleko kozie, to ja potwierdzam, jest to jedno z najlepszych rozwiazan. Mleko jest hipoalergiczne, duzo lepiej przyswajalne, ale tluste. Dlatego do pierwszego roku zycia dodawalam do niego wody. Na poczatku nawet pol na pol, jak mlody mial 6 miesiecy. Mielismy o tyle fajnie, ze moja babcia miala kozy u siebie na gospodarstwie. Pewne zrodlo i za darmoszke. Bo to mleko jest dosc drogie.

@Ewela2805 ja nie mam doswiadczenia z mm, ale gdzies kiedys jak czytalam to nie jest zalecane mieszanie roznych. Te mleczka sa tak bilansowane, zeby miec wszystkiego w odpowiedbich ilosciach w skladzie... najlepiej byloby jakiegos lekarza dopytac.... a moze zmienic na jeszcze inne ?? Skoro to bez laktozy nie ma sensu, bo i tak ja podajesz. Nie wiem co Ci sensownie doradzic.
 
Jesli chodzi o mleko kozie, to ja potwierdzam, jest to jedno z najlepszych rozwiazan. Mleko jest hipoalergiczne, duzo lepiej przyswajalne, ale tluste. Dlatego do pierwszego roku zycia dodawalam do niego wody. Na poczatku nawet pol na pol, jak mlody mial 6 miesiecy. Mielismy o tyle fajnie, ze moja babcia miala kozy u siebie na gospodarstwie. Pewne zrodlo i za darmoszke. Bo to mleko jest dosc drogie.

@Ewela2805 ja nie mam doswiadczenia z mm, ale gdzies kiedys jak czytalam to nie jest zalecane mieszanie roznych. Te mleczka sa tak bilansowane, zeby miec wszystkiego w odpowiedbich ilosciach w skladzie... najlepiej byloby jakiegos lekarza dopytac.... a moze zmienic na jeszcze inne ?? Skoro to bez laktozy nie ma sensu, bo i tak ja podajesz. Nie wiem co Ci sensownie doradzic.

podawalas małemu mleko prosto od kozy jak miał 6miesiecy?? nie mm?
a babcia ma jeszcze kozy:)?
 
U m
Jesli chodzi o mleko kozie, to ja potwierdzam, jest to jedno z najlepszych rozwiazan. Mleko jest hipoalergiczne, duzo lepiej przyswajalne, ale tluste. Dlatego do pierwszego roku zycia dodawalam do niego wody. Na poczatku nawet pol na pol, jak mlody mial 6 miesiecy. Mielismy o tyle fajnie, ze moja babcia miala kozy u siebie na gospodarstwie. Pewne zrodlo i za darmoszke. Bo to mleko jest dosc drogie.

@Ewela2805 ja nie mam doswiadczenia z mm, ale gdzies kiedys jak czytalam to nie jest zalecane mieszanie roznych. Te mleczka sa tak bilansowane, zeby miec wszystkiego w odpowiedbich ilosciach w skladzie... najlepiej byloby jakiegos lekarza dopytac.... a moze zmienic na jeszcze inne ?? Skoro to bez laktozy nie ma sensu, bo i tak ja podajesz. Nie wiem co Ci sensownie doradzic.
U mnie mama mojemu bratu też podawała kozie jak miał właśnie coś około pół roku.
 
reklama
Super sobie radzicie dziewuszki :) Bardzo sie ciesze, ze i z brzuszkiem lepiej, a przeziebienie minie na pewno. Tylko wietrz mieszkanko regularnie, to bardzo wazne.

Na spiworek czekalam dosc dlugo, ale to dlatego ze nie bylo go na stanie i dopiero sie szyl. Tak jak piszesz, teraz przez swieta wszystko poopozniane jest.

Na wizycie u GP normalnie nie zagladaja, ale jak masz z kobieta i powiesz, zeby sprawdzila szwy to na pewno nie odmowi. Cos Cie marywi ??

Na pewno beda pytali o antykoncepcje, bo beda Ci chcieli cos dac. Ja poki karmie nie chce niczego. Pozniej moze wroce do plastrow ktorych uzywalam 10 lat temu. Na pewno nie chce zadnych wkladek, ani chipow, albo zastrzykow. Moja mama sobie narobila klopotow przez spirale ta miedziana i do dnia dzisiejszego z tym walczy. Przez 8 lat nie stosowalismy antykoncepcji i bylo wszystko dobrze, wiec i teraz chwile damy rade.
Raczej wszystko się tam zagoiło, bo nie czuje bólu tylko takie zgrubienie w miejscu gdzie były szwy ale to chyba normalne tylko ze nadal mam krwawienie, czasem bardziej obfite czasem mniej ale jednak jest i w sumie nie wiem czy to normalne, bo już 9 tygodni.

Jeśli chodzi o antykoncepcję to chyba poczekam już do tego maja i wybiorę się do swojego ginekologa w Polsce a do tego czasu spróbujemy prezerwatyw, bo metody naturalnej chyba bym się bała [emoji12]

A miałam się spytać Was o zdanie na temat mleka. Tzn pediatra przepisała nowe mleko (od tygodnia je nowe) tylko że to mleko jest bez laktozy, i ma 0,0g cukru. Więc jak daje małej 120ml to daje 3 miarki tego nowego i jedną bebilon. Aby się nie odzwyczaiła od laktozy i też dlatego że samego tamtego pić nie chce bo gorzkie strasznie.
Czy ja wogule mogę tak robić? Mała je ładnie, 120ml co 3-4 godziny. Smakuje jej i jakiś problemów mocniejszych z brzuchem nie zauważyłam. Jest marudna ale ona taka zawsze.. A nie wiem czy przybiera bo nie byłam teraz jej ważyć. W oczach widzę że cięższa i jak ją bujam to też czuje.
Ja jak zmieniałam mleko to najpierw podałam jedna butelkę nowego a resztę starego a następnego dnia przeszłam już całkiem na nowe. Wiem, ze niektórzy pediatrzy zalecają przechodzenie z jednego na drugie metoda taka jak Ty stosujesz a inni nie polecają mieszania. Najlepiej jakbyś zapytała lekarza.
 
Do góry