reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Delicol już dostają, probiotyki, bobotic na wzdęcia no już wszystko jest. Vit D zmieniłam na vigantol. Dziewczyny skończyły właśnie 6 tygodni. Pediatra tak jak się spodziewałam przepisał debridat. Ogólnie dziewczyny zdrowe, nic im nie dolega poza gazami. Wyglada na to ze trzeba będzie przetrwać i poczekać aż im układ pokarmowy trochę zacznie lepiej pracować, ale wrzaski w stereo dają w kosc. Dziś mam urodziny i jak zobaczyłam SMS z życzeniami to teoche mi zajęło pokapowanie się o co chodzi po dzisiejszej nocy.
Wszystkiego najlepszego!!! [emoji4]
 
reklama
@Kelyana sto lat! Siły i cierpliwości [emoji4]
Majka zrobiła się nieodkladalna [emoji52] w nocy mamy jedną przerwę w spaniu tak 2-2,5 godziny... mleko kupa mleko ulewanie czkawka kupa mleko [emoji23] zawsze tak ok 1 się zaczyna zabawa. W dzień najlepiej spać na rękach i co odkładam to się budzi... teraz śpi 40 minut w lezaczku więc zdążyłam zrobić obiad - Ale to jest pierwsze 40 minut od rana nie licząc tych chwil na rękach.
Długo bujalismy się z pepkiem. Odpadł w 16 dobie i cały czas coś się saczylo (używałam tylko octeniseptu) aż w koncu wczoraj wzięłam spirytus 95% rozcienczony z wodą 1 do 3 i czary mary pępek piękny! I po co się tak meczylam [emoji28]
 
Delicol już dostają, probiotyki, bobotic na wzdęcia no już wszystko jest. Vit D zmieniłam na vigantol. Dziewczyny skończyły właśnie 6 tygodni. Pediatra tak jak się spodziewałam przepisał debridat. Ogólnie dziewczyny zdrowe, nic im nie dolega poza gazami. Wyglada na to ze trzeba będzie przetrwać i poczekać aż im układ pokarmowy trochę zacznie lepiej pracować, ale wrzaski w stereo dają w kosc. Dziś mam urodziny i jak zobaczyłam SMS z życzeniami to teoche mi zajęło pokapowanie się o co chodzi po dzisiejszej nocy.
Wszystkiego naj naj naj :)

My po wizycie u pediatry, jednak mała ma przytkany kanalik stąd to oczko (w świetle jednak nadal sine) i ropienie, mamy to rozmasowywać, no i dostaliśmy krople do oczu antybiotyk.
W ciągu 8 dni przytyła 280g, a od porodu urosła 8,5 cm, teraz ma 63,5cm i waży 4720g.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny!
Podczytuje Was ale jakos nie odpisuje.
U nas jakos leci, tzn. byloby ok gdyby nie przeziebienie malego , ma straszny katar, biegunke, ochrypniety jest. Bylismy u lekarza i nic nie mozna zrobic......
Wiem ,ze ktoras z Was pisala o inhalacjach, jak robicie je takim msluszkom? Chcialabym jakos ulzyc Milankowi ale nie wiele noge zrobic, daje sol fizjologicxna do noska i to wsio. Oby szybko przeszlo. To juz drugie przeziebienie u niego :(

@Ewela2805 pytalas o skok rozwojowy u mojego wczesniaka: otoz nie zauwazylam by mial jakis skok, chyba poza tym, ze pojawily sie u niego lzy a wczesnuej nie bylo. I tak jakby slina, nie robi jeszcze baniek ;) Glowke zaczyna dzwigac. Nie usmiecha sie jeszcze swiadomie ale wodzi juz oczami za czyms, lub kims, wpatruje sie w cień np.na scianie czy swiatlo.
Urodzil sie z waga 2050g teraz ma ponad 2 miesiace( ur.11.10.) I wazy juz 4620g takze przybiera bardzo duzo moxna powiedziec, a karmie tylko piersia.
A twoja malutka hak tam? Powiem ci,ze jak czytalam jak marudzi, placze, jrst niespokojns i nic jej nie pasuje to jakbym czytala o sobie i swoim pierwszym synu Julianie.....o matko jskie ja mialam przeboje, w dzien to mial tylko drzemki krociotkie, zdazylam np.zrobic sniadanie ale zjesc to juz nie, to pitem go wozilam w wozku , spiewalam i jadlam w jednym czasie . Niewyspana nieogarnieta, jak zoombi, uffff bylo ciezko. Ciagle plakal i ciagle byl niezadowolony, pamietam ten wzrok jakby nieszczesliwe dziecko. I kolki mial od 19-23 krzyk. Wszystko minelo. Jest zdrowym, wesolym, wygadanym 5 -cio latkiem . Musisz to przezyc, wytrzymac, niektore typy tak maja. ;) :/
Na pocieszenie ci powiem, ze moj drugi syn odpukac calkiem inny. ;)
@majacyr @springflower jak wasze wczesniaki?

Aaaaa i pisalyscie kiedys ,ze psmpersy zielone zawodza...hmmm mysle, mam i sobie chwale bardzo. Do czasu, wczoraj uzylam pierwszy raz pamkow2 , ktore zreszta dostalismy w prezencie. Patrze, jakies dziwne z wygladu , calkiem inne. I sue okazalo,xe to sa inne! Pamperrs baby dry a nie Pampers premium protecion! I nie sa takie fajne, jakby mokre. A te premium sa super!!!! Takze popol.lece po premium :)
Takze sa rozne pampersy widac, trzeba uwazac.

Pozdr. :)
 
Delicol już dostają, probiotyki, bobotic na wzdęcia no już wszystko jest. Vit D zmieniłam na vigantol. Dziewczyny skończyły właśnie 6 tygodni. Pediatra tak jak się spodziewałam przepisał debridat. Ogólnie dziewczyny zdrowe, nic im nie dolega poza gazami. Wyglada na to ze trzeba będzie przetrwać i poczekać aż im układ pokarmowy trochę zacznie lepiej pracować, ale wrzaski w stereo dają w kosc. Dziś mam urodziny i jak zobaczyłam SMS z życzeniami to teoche mi zajęło pokapowanie się o co chodzi po dzisiejszej nocy.

Ah jesli dużo prykaja i są niespokojne przy tym to nic tylko czas pomoże :( ale nie załamuje sie. . Moze sie to z dnia na dzień zmienić !

No i Najlepszego!! To kiedy pijemy? Haha

Przydała by Nam sie taka babska impreza z wyjściem do clubu!!

@Kelyana sto lat! :)

Wzielam tez przeinhalowalam malego, to mu nie zaszkodzi a moze pomóc na ten nosek.

Oj tak.. Szczególnie ze masZ duszno u siebie

@Kelyana sto lat! Siły i cierpliwości [emoji4]
Majka zrobiła się nieodkladalna [emoji52] w nocy mamy jedną przerwę w spaniu tak 2-2,5 godziny... mleko kupa mleko ulewanie czkawka kupa mleko [emoji23] zawsze tak ok 1 się zaczyna zabawa. W dzień najlepiej spać na rękach i co odkładam to się budzi... teraz śpi 40 minut w lezaczku więc zdążyłam zrobić obiad - Ale to jest pierwsze 40 minut od rana nie licząc tych chwil na rękach.
Długo bujalismy się z pepkiem. Odpadł w 16 dobie i cały czas coś się saczylo (używałam tylko octeniseptu) aż w koncu wczoraj wzięłam spirytus 95% rozcienczony z wodą 1 do 3 i czary mary pępek piękny! I po co się tak meczylam [emoji28]

W ogóle to kto wymyślił ten octanisept? ?/hehe
A Majeczka ile ma? Mozliwe ze jej to przejdzie. . Patrząc na mojego młodego jak sie zmienia i jak różne dni potrafią być to wiesz


Mi mlody od paru dni jak zaczął znów mniej kupek robić. (Np tylko 3)/tak spi cale dnie!! Szczególnie od rana do 17.. Spi i je .... Widać ze lepiej mu kiedy kupka go nie wybudza (robi po cichaczu) i z brzuszkiem ok

Pozatym juz wchodzi w taki etap ze nawet jak długo spi i mega głodny jest to mówienie do niego go fajnie uspokaja i jak go klade na łóżku i siebie obok to czeka bez placzu.
Czy jak krzyczy Znerwicowany ze zmeczenia to tez nie raz dziala..glaskanie i śpiewanie.. Lubi jak ssie i lulam go wtedy nawet na lezaco



Dzis o 8.30 jak go przewinelam tak dopiero teraz przewiniety znów. Juz go wybudzilam bo chce iść na spacer także Sie karmimy i uciekamy


Aaa i zauważyłam Ze jak odkurzam to mlody jeszcze dłużej spi wtedy lol

Dodam ze nie mam psa bo spi z mlodym pod koldra cały czas... Jak tylko rusze wozkiem to przylatuje bo mysli ze na spacer juz czas hahaha

@Balonsbalons jak Kajtus?? ?
 
Wszystkiego naj naj naj :)

My po wizycie u pediatry, jednak mała ma przytkany kanalik stąd to oczko (w świetle jednak nadal sine) i ropienie, mamy to rozmasowywać, no i dostaliśmy krople do oczu antybiotyk.
W ciągu 8 dni przytyła 280g, a od porodu urosła 8,5 cm, teraz ma 63,5cm i waży 4720g.
Ładnie rośnie dziewczyna:) my też mieliśmy antybiotyk do oka, bo mu ropialo. Następnego dnia już była widoczna poprawa. Życzę żeby u was też tak szybko zadziałało :)
@Olcia89 u nas to samo w 16 dobie odpadł,tez dopiero po spirytusie (swoją drogą śmiesznie w dziecięcym pokoju taka buteleczka wygląda).
 
My po wizycie, lekarka mówi że wszystko jest dobrze, badań nie trzeba robić bo widać że mała rozwija się prawidłowo. Ale zmieniła ZNOWU mleko na mleko które nie jest na bazie mleka krowiego.. (Novalac Allernova AR) właśnie zamówiłam, o 17:30 ma być, 20€ za puszkę 400gr.. masakra, no ale cóż, trzeba to trzeba. Mam nadzieje ze pomoże bo po nocce i dziś w dzień mała bierze 4 lyki i nie chce jesc, pręży się, drze, tak ją boli brzuch...

A tak ogólnie, to prawie nie przybrała znowu.. Ale ma 54,5cm już (urodziła się 42cm). P. Doktor podnosiła ją do pozycji siedzącej, ładnie siada, główkę pięknie, stabilnie trzyma, na stojącą (trzymając ją pod paszkami) jakby szła nóżkami, albo i biegła bo dość szybko przebiera niki, i główkę ogólnie sama trzyma [emoji7]

Także czekam na efekty tego mleka bo mała tylko krzyczy i spać nie chce, i nic nie pasuje, odchodzę od siebie... [emoji17]
 
Hej dziewczyny!
Podczytuje Was ale jakos nie odpisuje.
U nas jakos leci, tzn. byloby ok gdyby nie przeziebienie malego , ma straszny katar, biegunke, ochrypniety jest. Bylismy u lekarza i nic nie mozna zrobic......
Wiem ,ze ktoras z Was pisala o inhalacjach, jak robicie je takim msluszkom? Chcialabym jakos ulzyc Milankowi ale nie wiele noge zrobic, daje sol fizjologicxna do noska i to wsio. Oby szybko przeszlo. To juz drugie przeziebienie u niego :(

@Ewela2805 pytalas o skok rozwojowy u mojego wczesniaka: otoz nie zauwazylam by mial jakis skok, chyba poza tym, ze pojawily sie u niego lzy a wczesnuej nie bylo. I tak jakby slina, nie robi jeszcze baniek ;) Glowke zaczyna dzwigac. Nie usmiecha sie jeszcze swiadomie ale wodzi juz oczami za czyms, lub kims, wpatruje sie w cień np.na scianie czy swiatlo.
Urodzil sie z waga 2050g teraz ma ponad 2 miesiace( ur.11.10.) I wazy juz 4620g takze przybiera bardzo duzo moxna powiedziec, a karmie tylko piersia.
A twoja malutka hak tam? Powiem ci,ze jak czytalam jak marudzi, placze, jrst niespokojns i nic jej nie pasuje to jakbym czytala o sobie i swoim pierwszym synu Julianie.....o matko jskie ja mialam przeboje, w dzien to mial tylko drzemki krociotkie, zdazylam np.zrobic sniadanie ale zjesc to juz nie, to pitem go wozilam w wozku , spiewalam i jadlam w jednym czasie . Niewyspana nieogarnieta, jak zoombi, uffff bylo ciezko. Ciagle plakal i ciagle byl niezadowolony, pamietam ten wzrok jakby nieszczesliwe dziecko. I kolki mial od 19-23 krzyk. Wszystko minelo. Jest zdrowym, wesolym, wygadanym 5 -cio latkiem . Musisz to przezyc, wytrzymac, niektore typy tak maja. ;) :/
Na pocieszenie ci powiem, ze moj drugi syn odpukac calkiem inny. ;)
@majacyr @springflower jak wasze wczesniaki?

Aaaaa i pisalyscie kiedys ,ze psmpersy zielone zawodza...hmmm mysle, mam i sobie chwale bardzo. Do czasu, wczoraj uzylam pierwszy raz pamkow2 , ktore zreszta dostalismy w prezencie. Patrze, jakies dziwne z wygladu , calkiem inne. I sue okazalo,xe to sa inne! Pamperrs baby dry a nie Pampers premium protecion! I nie sa takie fajne, jakby mokre. A te premium sa super!!!! Takze popol.lece po premium :)
Takze sa rozne pampersy widac, trzeba uwazac.

Pozdr. :)
Ale jak w sensie czym onhalowac czy pozycja jaka jest dobra?
Do inhalacji sól fizjologiczna a co do pozycji żeby maska byla pionowo ja mala klade na boczku i bokiem trzymam maseczke przy buzi. Zaraz bedziemy sie inhalowac to moze uda sie zrobic zdjecie
 
reklama
Hej dziewczyny!
Podczytuje Was ale jakos nie odpisuje.
U nas jakos leci, tzn. byloby ok gdyby nie przeziebienie malego , ma straszny katar, biegunke, ochrypniety jest. Bylismy u lekarza i nic nie mozna zrobic......
Wiem ,ze ktoras z Was pisala o inhalacjach, jak robicie je takim msluszkom? Chcialabym jakos ulzyc Milankowi ale nie wiele noge zrobic, daje sol fizjologicxna do noska i to wsio. Oby szybko przeszlo. To juz drugie przeziebienie u niego :(

@Ewela2805 pytalas o skok rozwojowy u mojego wczesniaka: otoz nie zauwazylam by mial jakis skok, chyba poza tym, ze pojawily sie u niego lzy a wczesnuej nie bylo. I tak jakby slina, nie robi jeszcze baniek ;) Glowke zaczyna dzwigac. Nie usmiecha sie jeszcze swiadomie ale wodzi juz oczami za czyms, lub kims, wpatruje sie w cień np.na scianie czy swiatlo.
Urodzil sie z waga 2050g teraz ma ponad 2 miesiace( ur.11.10.) I wazy juz 4620g takze przybiera bardzo duzo moxna powiedziec, a karmie tylko piersia.
A twoja malutka hak tam? Powiem ci,ze jak czytalam jak marudzi, placze, jrst niespokojns i nic jej nie pasuje to jakbym czytala o sobie i swoim pierwszym synu Julianie.....o matko jskie ja mialam przeboje, w dzien to mial tylko drzemki krociotkie, zdazylam np.zrobic sniadanie ale zjesc to juz nie, to pitem go wozilam w wozku , spiewalam i jadlam w jednym czasie . Niewyspana nieogarnieta, jak zoombi, uffff bylo ciezko. Ciagle plakal i ciagle byl niezadowolony, pamietam ten wzrok jakby nieszczesliwe dziecko. I kolki mial od 19-23 krzyk. Wszystko minelo. Jest zdrowym, wesolym, wygadanym 5 -cio latkiem . Musisz to przezyc, wytrzymac, niektore typy tak maja. ;) :/
Na pocieszenie ci powiem, ze moj drugi syn odpukac calkiem inny. ;)
@majacyr @springflower jak wasze wczesniaki?

Aaaaa i pisalyscie kiedys ,ze psmpersy zielone zawodza...hmmm mysle, mam i sobie chwale bardzo. Do czasu, wczoraj uzylam pierwszy raz pamkow2 , ktore zreszta dostalismy w prezencie. Patrze, jakies dziwne z wygladu , calkiem inne. I sue okazalo,xe to sa inne! Pamperrs baby dry a nie Pampers premium protecion! I nie sa takie fajne, jakby mokre. A te premium sa super!!!! Takze popol.lece po premium :)
Takze sa rozne pampersy widac, trzeba uwazac.

Pozdr. :)
Właśnie napisałam post wyżej jak tam, mam nadzieję że to przez to mleko może i że jej przejdą te fochy 20 godzin na 24...........
A mały przybiera Ci wręcz pięknie!!!!! [emoji7]
 
Do góry